4 november 2014

wstawianie fotografi

Pytanie do administracji.Dlaczego niektórych zdjęć nie mogę wstawić? Po wstawieniu "obrazka" i kliknięciu ok.
coś tam pracuje i za chwilę obrazek znika i pojawia się napis,że obrazek jest konieczny.Są one w takim samym formacie jak inne,które do tej pory wstawiałem.Może mają jakąś maksymalną objętość a jeśli tak to jaką?Proszę o pomoc i informację...


number of comments: 38 | rating: 0 |  more 

jeśli tylko,  

To jest chyba jakiś problem techniczny Trumla. JOstatnio 2 razy to miałam, za każdym razem z kolażem. Ale to nie powinien być problem, bo zapisuję go osobno i dopiero wklejam. Jest to czasochłonne i denerwujące, więc przyłączam się do prośby o rozwiązanie problemu.

report |

byłem...,  

wytłumacz mi jak to zapisujesz osobno i wklejasz bo nie łapię...?

report |

jeśli tylko,  

Każdy obroniony obrazek zapisuję w specjalnym zbiorze, w mniejszym formacie. I dopiero stamtąd biorę na Trumla. Więc to raczej nie jest problem formatu. A po pewnym czasie np następnego dnia, mogę ten obrazek wrzucić bez problemów, A był odrzucany i 10 razy.

report |

byłem...,  

Dzięki już wiem ja tak właśnie zawsze robię tak więc trzeba poczekać...

report |

Damian Paradoks,  

miałem ten problem dwukrotnie. Odczekałem 10 sekund i powtórzyłem operację. Wygląda to na brak synchronizacji przy przesyłaniu całości. Tzn, gdy potwierdzenie o przesłaniu zakończonym wyprzedza przesłanie rzeczywiste. Obrazowo mówiąc paczka dochodzi pusta (samo opakowanie) a zawartość potem. Serwer niecierpliwy po otrzymaniu opakowania stwierdza pochopnie odbiór pełnej zawartości. I potem pojawia się ten problem, że przesyłka jest unieważniona.

report |

Damian Paradoks,  

kartki jakie przesyłam 'ważą" 400 - 800 kilobajtów. Rozmiar w pikselach zawsze ten sam : 1350 x 900. I technicznie to nie ma znaczenia skąd brane jest zdjęcie. Można nawet z pendrive'a .

report |

jeśli tylko,  

Damian, ja powtarzałam to 10 razy odczekują i dłużej i krócej. Albo zdjęcie wskakuje natychmiast (zazwyczaj), albo przesłanie się ślimaczy (kilkadziesiąt sekund) i wtedy nic z tego.

report |

Damian Paradoks,  

może też być problem z transmisją. Ale to jest tak rzadkie że trudno uwierzyć. Protokół przesyłania mailem lub protokołem FTP jest tak wiarygodny że w życiu czegoś pewniejszego technicznie nie spotkałem.

report |

Damian Paradoks,  

a jakie masz połączenie internetowe, Jeśli tylko?

report |

Damian Paradoks,  

Truml 'wie' o każdym niedanym przesłaniu zdjęcia. Każda przesyłka jest odnotowywana w specjalnym notatniku systemowym (LOG) i administrator techniczny wie co się dzieje złego albo dobrego przy przesyłaniu ;)

report |

jeśli tylko,  

Nie wiem w czym problem, ale nie jest to ogólny problem z transmisją, bo pośród wielu nieudanych prób przesłania zdjęcia A bez problemu udaje się na tymżesamym Trumlu umieścić zdjęcie B. A A dalej nie wchodzi. Więc to jakiejś wybiórcze humory czy co? Mam stałe łącze neostrady.

report |

jeśli tylko,  

Nie wiem, czy Admin ma czas by na bieżąco monitorować każdy aspekt techniczny portalu. Raczej nie. Więc tego wątku na forum nie należy traktować jako czepianie się , tylko zawiadomienie w celu poprawy. Współpraca. Oczywiście z korzyścią :))

report |

Damian Paradoks,  

transmisja dobra to brak niestabilności. Tu nie ma interwencji osoby. Po prostu nie wszystko jest dopięte do końca :) Oczywiście tylko dzięki naszym uwagom technik będzie wiedział w sposób bezpośredni o anomaliach. Ta informacja jest cenna i nikt się nie obrazi i będzie nawet wdzięczny jeśli nie będzie uwag osobistych. Technika to też dotyczy ;)

report |

doremi,  

może wrzucę jakieś zdjęcie, takie najzwyklejsze, nie znam sie na parametrach technicznych....?

report |

Damian Paradoks,  

słusznie :)

report |

doremi,  

zdjęcie weszło, ale zaraz z nim uciekam...:)

report |

Damian Paradoks,  

skorzystałem :)

report |

doremi,  

Damian, być może zmieniono parametry techniczne, dla przesyłanych zdjęć...

report |

Damian Paradoks,  

przy ulepszaniu i poprawianiu systemu zawsze wprowadza się nowe dolegliwości ale Truml wszystko naprawi. Taka jest ta kolej rzeczy :) Doremi

report |

doremi,  

jeżeli idzie ku lepszemu nowemu - to dobrze :)))

report |

deRuda,  

ja też miałam ten problem z jedną grafiką, wstawiłam, na początku rysunek się ładował, po czym znikł i pojawiła się informacja "obrazek jest konieczny" gdy go zmniejszyłam do około 400 kb wskoczył, nie wiem czy ze względu na zmniejszenie czy to przypadek

report |

Damian Paradoks,  

:) deRuda. to ma charakter przypadkowości. Truml (ni tylko on) wprowadził mechanizm 'kompaktowania' zdjęć. Rodzaj optymizacji zajmowanego miejsca. Poślesz 'duże' będzie mniejsze na Trumlu. W każdym wypadku zmniejsza to jakość techniczną zdjęcia. Jest to też protekcja przed przesyłaniem zdjęć pełnego rozmiaru (np.: 5 megabajtów) które by zatopiły pamięć serwerów.

report |

dracena,  

po zmniejszeniu też nie mogę wstawić,myślam że tylko ja mam ten problem.

report |

Damian Paradoks,  

rozmiar nie ma znaczenia, Dracena :)

report |

supełek.z.mgnień,  

Ja już od dłuższego czasu mam tak z każdą pracą (na początku myślałam, że tylko z grafikami jest problem...)

report |

supełek.z.mgnień,  

teraz też... udało mi się wkleić jedno zdjęcie, a następne już nie wchodzą

report |

jeśli tylko,  

a ja ostatnio nie ma problemów, tfu. tfu, nie zapeszać, ale to jest mocno wkurzające.

report |

supełek.z.mgnień,  

yhm, i to jak. postanowiłam się uzbroić w cierpliwość i wczoraj przez godzinę próbowałam i nic... dzisiaj pierwsze weszło od razu i odetchnęłam, ale tylko na chwilę, ponieważ następne już nie. grrr

report |

jeśli tylko,  

znów miałam nieudane próby, ale teraz rzadko,m nie tak jak jakiś czas temu - 20 nieudanych pod rząd.

report |

dracena,  

tu Damian ma rację w pikselach 1350 u mnie akurat na 1012 zdjęcie czy pocztówka wchodzi:)

report |

jeśli tylko,  

jak mi się nie udaje - zmniejszenie zdjęcia nie pomaga.

report |

supełek.z.mgnień,  

od dwóch dni nic nie mogę dodać - obraz jest wymagany - zmniejszanie nie pomaga :/

report |

dracena,  

ale ,,grzebierz'' w pikselach,bo jak tylko obraz to nie. jednak obraz traci na wyglądzie ( tak mi się wydaje) :))

report |

byłem...,  

Będę złośliwy choć nie lubię ale administracja uważnie wsłuchuje się w problemy użytkowników z korzystaniem z Trumla.Pozdrawiam już nie4 złośliwie...

report |

RM,  

Mój błąd. Niedawno musiałem postawić cały serwer na nowo i zapomniałem o jednym default parametrze, który ograniczał wielkość nagrywanego pliku do 2MB. Zwiększyłem właśnie tą liczbę na 12MB i obrazki tego typu powinny się już prześlizgnąć.

report |

byłem...,  

Dziękuję za informację....

report |

jeśli tylko,  

melduję, że problem mimo wszystko się powtarza i to bez względu na rozmiar pliku. Wprawdzie teraz nie trzeba już 10-u prób, by cokolwiek wstawić, wystarczą 2-3, ale mimo wszystko nie działa to jeszcze dobrze. Może jeszcze coś trzeba przejrzeć i przestawić?

report |

RM,  

to już nie kwestia ustawień raczej. Przydałoby się szybsze łącze na Twojej stronie.

report |




Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us






wybierz wersję Polską

choose the English version

Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1