4 listopada 2014

wstawianie fotografi

Pytanie do administracji.Dlaczego niektórych zdjęć nie mogę wstawić? Po wstawieniu "obrazka" i kliknięciu ok.
coś tam pracuje i za chwilę obrazek znika i pojawia się napis,że obrazek jest konieczny.Są one w takim samym formacie jak inne,które do tej pory wstawiałem.Może mają jakąś maksymalną objętość a jeśli tak to jaką?Proszę o pomoc i informację...


liczba komentarzy: 38 | punkty: 0 |  więcej 

jeśli tylko,  

To jest chyba jakiś problem techniczny Trumla. JOstatnio 2 razy to miałam, za każdym razem z kolażem. Ale to nie powinien być problem, bo zapisuję go osobno i dopiero wklejam. Jest to czasochłonne i denerwujące, więc przyłączam się do prośby o rozwiązanie problemu.

zgłoś |

byłem...,  

wytłumacz mi jak to zapisujesz osobno i wklejasz bo nie łapię...?

zgłoś |

jeśli tylko,  

Każdy obroniony obrazek zapisuję w specjalnym zbiorze, w mniejszym formacie. I dopiero stamtąd biorę na Trumla. Więc to raczej nie jest problem formatu. A po pewnym czasie np następnego dnia, mogę ten obrazek wrzucić bez problemów, A był odrzucany i 10 razy.

zgłoś |

byłem...,  

Dzięki już wiem ja tak właśnie zawsze robię tak więc trzeba poczekać...

zgłoś |

Damian Paradoks,  

miałem ten problem dwukrotnie. Odczekałem 10 sekund i powtórzyłem operację. Wygląda to na brak synchronizacji przy przesyłaniu całości. Tzn, gdy potwierdzenie o przesłaniu zakończonym wyprzedza przesłanie rzeczywiste. Obrazowo mówiąc paczka dochodzi pusta (samo opakowanie) a zawartość potem. Serwer niecierpliwy po otrzymaniu opakowania stwierdza pochopnie odbiór pełnej zawartości. I potem pojawia się ten problem, że przesyłka jest unieważniona.

zgłoś |

Damian Paradoks,  

kartki jakie przesyłam 'ważą" 400 - 800 kilobajtów. Rozmiar w pikselach zawsze ten sam : 1350 x 900. I technicznie to nie ma znaczenia skąd brane jest zdjęcie. Można nawet z pendrive'a .

zgłoś |

jeśli tylko,  

Damian, ja powtarzałam to 10 razy odczekują i dłużej i krócej. Albo zdjęcie wskakuje natychmiast (zazwyczaj), albo przesłanie się ślimaczy (kilkadziesiąt sekund) i wtedy nic z tego.

zgłoś |

Damian Paradoks,  

może też być problem z transmisją. Ale to jest tak rzadkie że trudno uwierzyć. Protokół przesyłania mailem lub protokołem FTP jest tak wiarygodny że w życiu czegoś pewniejszego technicznie nie spotkałem.

zgłoś |

Damian Paradoks,  

a jakie masz połączenie internetowe, Jeśli tylko?

zgłoś |

Damian Paradoks,  

Truml 'wie' o każdym niedanym przesłaniu zdjęcia. Każda przesyłka jest odnotowywana w specjalnym notatniku systemowym (LOG) i administrator techniczny wie co się dzieje złego albo dobrego przy przesyłaniu ;)

zgłoś |

jeśli tylko,  

Nie wiem w czym problem, ale nie jest to ogólny problem z transmisją, bo pośród wielu nieudanych prób przesłania zdjęcia A bez problemu udaje się na tymżesamym Trumlu umieścić zdjęcie B. A A dalej nie wchodzi. Więc to jakiejś wybiórcze humory czy co? Mam stałe łącze neostrady.

zgłoś |

jeśli tylko,  

Nie wiem, czy Admin ma czas by na bieżąco monitorować każdy aspekt techniczny portalu. Raczej nie. Więc tego wątku na forum nie należy traktować jako czepianie się , tylko zawiadomienie w celu poprawy. Współpraca. Oczywiście z korzyścią :))

zgłoś |

Damian Paradoks,  

transmisja dobra to brak niestabilności. Tu nie ma interwencji osoby. Po prostu nie wszystko jest dopięte do końca :) Oczywiście tylko dzięki naszym uwagom technik będzie wiedział w sposób bezpośredni o anomaliach. Ta informacja jest cenna i nikt się nie obrazi i będzie nawet wdzięczny jeśli nie będzie uwag osobistych. Technika to też dotyczy ;)

zgłoś |

doremi,  

może wrzucę jakieś zdjęcie, takie najzwyklejsze, nie znam sie na parametrach technicznych....?

zgłoś |

Damian Paradoks,  

słusznie :)

zgłoś |

doremi,  

zdjęcie weszło, ale zaraz z nim uciekam...:)

zgłoś |

Damian Paradoks,  

skorzystałem :)

zgłoś |

doremi,  

Damian, być może zmieniono parametry techniczne, dla przesyłanych zdjęć...

zgłoś |

Damian Paradoks,  

przy ulepszaniu i poprawianiu systemu zawsze wprowadza się nowe dolegliwości ale Truml wszystko naprawi. Taka jest ta kolej rzeczy :) Doremi

zgłoś |

doremi,  

jeżeli idzie ku lepszemu nowemu - to dobrze :)))

zgłoś |

deRuda,  

ja też miałam ten problem z jedną grafiką, wstawiłam, na początku rysunek się ładował, po czym znikł i pojawiła się informacja "obrazek jest konieczny" gdy go zmniejszyłam do około 400 kb wskoczył, nie wiem czy ze względu na zmniejszenie czy to przypadek

zgłoś |

Damian Paradoks,  

:) deRuda. to ma charakter przypadkowości. Truml (ni tylko on) wprowadził mechanizm 'kompaktowania' zdjęć. Rodzaj optymizacji zajmowanego miejsca. Poślesz 'duże' będzie mniejsze na Trumlu. W każdym wypadku zmniejsza to jakość techniczną zdjęcia. Jest to też protekcja przed przesyłaniem zdjęć pełnego rozmiaru (np.: 5 megabajtów) które by zatopiły pamięć serwerów.

zgłoś |

dracena,  

po zmniejszeniu też nie mogę wstawić,myślam że tylko ja mam ten problem.

zgłoś |

Damian Paradoks,  

rozmiar nie ma znaczenia, Dracena :)

zgłoś |

supełek.z.mgnień,  

Ja już od dłuższego czasu mam tak z każdą pracą (na początku myślałam, że tylko z grafikami jest problem...)

zgłoś |

supełek.z.mgnień,  

teraz też... udało mi się wkleić jedno zdjęcie, a następne już nie wchodzą

zgłoś |

jeśli tylko,  

a ja ostatnio nie ma problemów, tfu. tfu, nie zapeszać, ale to jest mocno wkurzające.

zgłoś |

supełek.z.mgnień,  

yhm, i to jak. postanowiłam się uzbroić w cierpliwość i wczoraj przez godzinę próbowałam i nic... dzisiaj pierwsze weszło od razu i odetchnęłam, ale tylko na chwilę, ponieważ następne już nie. grrr

zgłoś |

jeśli tylko,  

znów miałam nieudane próby, ale teraz rzadko,m nie tak jak jakiś czas temu - 20 nieudanych pod rząd.

zgłoś |

dracena,  

tu Damian ma rację w pikselach 1350 u mnie akurat na 1012 zdjęcie czy pocztówka wchodzi:)

zgłoś |

jeśli tylko,  

jak mi się nie udaje - zmniejszenie zdjęcia nie pomaga.

zgłoś |

supełek.z.mgnień,  

od dwóch dni nic nie mogę dodać - obraz jest wymagany - zmniejszanie nie pomaga :/

zgłoś |

dracena,  

ale ,,grzebierz'' w pikselach,bo jak tylko obraz to nie. jednak obraz traci na wyglądzie ( tak mi się wydaje) :))

zgłoś |

byłem...,  

Będę złośliwy choć nie lubię ale administracja uważnie wsłuchuje się w problemy użytkowników z korzystaniem z Trumla.Pozdrawiam już nie4 złośliwie...

zgłoś |

RM,  

Mój błąd. Niedawno musiałem postawić cały serwer na nowo i zapomniałem o jednym default parametrze, który ograniczał wielkość nagrywanego pliku do 2MB. Zwiększyłem właśnie tą liczbę na 12MB i obrazki tego typu powinny się już prześlizgnąć.

zgłoś |

byłem...,  

Dziękuję za informację....

zgłoś |

jeśli tylko,  

melduję, że problem mimo wszystko się powtarza i to bez względu na rozmiar pliku. Wprawdzie teraz nie trzeba już 10-u prób, by cokolwiek wstawić, wystarczą 2-3, ale mimo wszystko nie działa to jeszcze dobrze. Może jeszcze coś trzeba przejrzeć i przestawić?

zgłoś |

RM,  

to już nie kwestia ustawień raczej. Przydałoby się szybsze łącze na Twojej stronie.

zgłoś |




Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt

Copyright © 2010 truml.com, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.


kontakt z redakcją






Zgłoś nadużycie

W pierwszej kolejności proszę rozważyć możliwość zablokowania konkretnego użytkownika za pomocą ikony ,
szczególnie w przypadku subiektywnej oceny sytuacji. Blokada dotyczyć będzie jedynie komentarzy pod własnymi pracami.
Globalne zgłoszenie uwzględniane będzie jedynie w przypadku oczywistego naruszenia regulaminu lub prawa,
o czym będzie decydowała administracja, bez konieczności informowania o swojej decyzji.

Opcja dostępna tylko dla użytkowników zalogowanych. zarejestruj się

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1