6 june 2011

potrzebuje przyjaźni

potrzebuje przyjaźni
potrzebuje ciebie przyjacielu
kiedy teraz jestem smutny
i napada mnie lęk
potrzebuje cię przyjacielu
kiedy teraz mam ostry zakręt i ból w sercu
potrzebuje cię teraz kiedy ból wchodzi w klatkę
potrzebuje cię bardziej niż cokolwiek
klatkę stworzyłem sobie w mojej samotni
a ty przyjacielu mówisz dosyć
i chociaż świadomość twego istnienia nie jest mi obojętna
to wciąż patrzę na lustro i czekam
aż zobaczę narcystyczną twarz w lustrze i spadnę
na samym dnie nie ma kształtów
jest kolor czarny i realność jest tam gdzieś


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 8 | rating: 0/0 | report | add to favorite

Comments:

Bogna Kurpiel,  

Nie wszystko w tym wierszu mi się podoba, ale są tu też dobre wersy. W ostatnim zamiast - jest kolor czarny i realność jest tam gdzieś, tylko - jest kolor czarny i gdzieś tam realność. Wstęp zanadto się przewleka, można by bardziej skondensować. Pozdrawiam:)

report |

Miladora,  

Pytanie - (on) potrzebuje przyjaźni? Czy - (ja) potrzebuję przyjaźni? Dla mnie za dużo powtórzeń. Niestety, nadmiar zamiast podkreślać, osłabia przekaz. Myślę, że mógłbyś jeszcze nad nim popracować. ;)

report |

przemubik,  

każdy potrzebuje przyjaciela:)

report |

przemubik,  

podmiot liryczny się wyraża...tak mnie uczono na języku polskim....sic!

report |

Miladora,  

Wiem, ale nie prowadzisz tego konsekwentnie, ponieważ raz jest "on", a raz "ja". I to prowadzi do zamieszania. Czyli dobrze byłoby ujednolicić jednak. ;)

report |

Bogna Kurpiel,  

Czasami musi wystarczyć flora jelitowa;))))

report |

przemubik,  

flora jelitowa?...nawet wymówić mi to ciężko;) a co dopiero zrozumieć...

report |

Bogna Kurpiel,  

Wystarczy ogonki doprawić w dwóch pierwszych wersach.

report |other poems: liść, mucha czy anioł, wolność, o świecie, dzień raczej dobry, wielkie dzięki, sercem z tobą, zimno, góra, przebieg zdarzeń, zdrowie psychiczne, dzień przed końcem, na księżycu, problem nie zniknie, nitka pęka, tip topy, utrara kontroli, włącznik, dziękuje, co pozostanie po mnie, liczę liczę, nihilizm?, wieczorne spotkanie, medytacja, wiersz przyjaciółki 2, wiersz przyjaciółki, mania, prośba, szlachetne łzy, którejś jesieni, biegnę leżę, mokre oczy, zrozumienie, zrywany, be, wagi, pagórki wierzchołki, czarne, pęka nić, poziom szczęścia pecha, dzień i noc, początki i końce, zima tuż tuż, eureka, powrót do nałogu, świeży jak kwiat, głodni, twarze, poemat zza morza, złamany, ruch, zły dotyk, burza - jesteśmy jak pogoda, schody do nikąd, ten dźwięk będzie cię prowadzić, sam, o wzrastaniu na cierpieniu, budzi się, co wodzi nas za nos, odżywianie umysłu, błękitny płomień, aluzja, proca, nie różnimy się, banał o przemijaniu, coraz wyraźniej, najsilniejszy w stadzie, łamie chleb, "jebać to", złowrogie szepty, na krawędzi, podążanie za pytaniem, toksyczne relacje, pobudzenie centralnego układu nerwowego, pięknie być tutaj, żal chwalipięty, rozmyślania na dzień przed 24 grudnia, zastępowanie, w poszukiwaniach skarbu, lot z jednym skrzydłem, abstrakcyjne dzisiaj, nietrwałość, dezintegracja, gierki i szachy, wyzbywanie się, wewnętrzna walka, ofiara, tęsknie za twym żywym śpiewem, Neurotyczne ciało, kariera, kolorowe kredki, wszystko ja, w moim ogrodzie kwitnie..., zestaw zestawień, elektroniczny gwóźdź programu, czerwony parapet, nic nas nie rozdzieli, widzę cię przechodniu, samotność osamotnienie, oddziaływanie i statystyka, depresja, litości ślepcy, apogeum, idee duchowe, , uśmiech losu, trudno być tutaj, znowu pobłądziłem, drzwi za którymi czai się cierpienie, oceniłem ją z góry, tak się rzeczy mają, tańcz mnie Boże, samobój na trumlu (prowokacja), miło mi, kind of blue?, przyzwolenie na zło, żółty, tożsamość na dziś, w podzięce za ratunek, ha ha, koło życia i śmierci, wrogość, upadki i wzloty, tęcza zimą, mój prestiż, przyjaciel lęk, spada UFO, wędrówka oczu, czysta matma, pamiętam, pan z warzywniczego, psie haiku, prywatne biuro podróży, byle do przodu, poglądy, droga do satori, jutro urodziny, seans, cicho sza!, kojąca niewiedza, zgryzota, za trudny pomysł 3, coś o sobie i tobie, czas na kolory, reinkarnacja, Może, to miłość tworzy piękno, odebrana niewinność, suchy chleb dla konia, lekarzu ulecz sam siebie,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register