13 july 2011

top[oS]

urodziłem się tam gdzie słona
woda wypłukuje piasek
i turystów
z pieniędzy
gdzie muzyka nocą dociera nawet
do zaćpanych

wtedy nie było jointow i dragów
konopie hodowano w pegeerach

dopalało się sporty
do końca
nie miały ustników
gasiliśmy pragnienie winem z patykiem

pamiętam
miałem spodnie w paski od piżamy
koszulę w barwne kwiaty i kłódkę na szyi
byłem modno-swobodny nie wiedziałem nic o fryzjerze

plaża była domem otwartym
nikt nie zapraszał
dziewczętom rozdawałem muszelki
z bursztynem na szczęście

tam poznałem piaskową miłość
ze świtem na plecach

dziś takich plaż już nie ma
i woda już nie taka słona
została muzyka ona-nie-kona

i białe żagle w tle


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 11 | rating: 0/7 | report | add to favorite

Comments:

/,  

wino patykiem pisane

report |

oczy jak pustynia,  

"Dzisiaj miałem piękny sen, naprawdę piękny sen. Wolności moja, śniłem, że..." tak sobie płynie w tle i bardzo mi współgra z wierszem. fajny:-)

report |

Istar,  

oczy, trafione :) co do wiersza, jest tak swobodnie ułożony, tak wysublimowany potok wersów, jestem pod wrażeniem i już wyruszam wstecz. pozdrawiam

report |

Ania Ostrowska,  

białe żagle - moim zdaniem - do wywalenia. Rdzawe kutry - bardziej :)

report |

Istar,  

a może są wspomnienia związane z białym żaglem? przepraszam Aniu, że się wtrącam, ale mam ogromną słabość do tego wiersza..

report |

Ania Ostrowska,  

może są - tylko wyraziłam swoje zdanie :) Autor nie ma obowiązku brać go pod uwagę :)

report |

Ania Ostrowska,  

ale mnie to zazgrzytało

report |

Szel,  

co prawda Boski tytulu nie rozumie...ale wiersz jest jednym z twoich piekniejszych:)) przynioslbys tu swoj wiersz o bieszczadach tez...swego czasu bylam nim zachwycona..chetnie bym go znow przeczytala:))

report |

bosski_diabel,  

Wszystkim serdeczne podziękowania za komentarze, nie liczyłem, że tak zostanie pozytywnie odebrany:) pozdrawiam. Białe żagle tu jest ukryte moje osobiste wspomnienie ze Szkoły pod Żaglami na Zawiszy stąd wszystko ukryte w tle.

report |

bosski_diabel,  

Szel dzięki a tytuł czytaj wspak ;)

report |

An - Anna Awsiukiewicz,  

Niesamowity wiersz o Sopocie:) Też jestem pod wrażeniem:)

report |other poems: Klincz, Zapukane, Dodani do ciszy, Poza, Zaplątała się 23-a z piątą rano, Wartości dodatnioujemne, Jak kropla dżdżu na grzbiecie dłoni, Pod-mioty aliryczne, Od wydawcy, Ko-Ka, Na rozjazdach, Z datą wsteczną, Na palecie, Wygładzanie, Kursywą, Rozbudzić uśpiony księżyc, Poniżej zera ( tytuł roboczy), Odpowiedź na list którego nie było, Dopisek VII (to jest ważne jeśli nie naj), Dopisek VI (to wszystko za mało), I po i przed, Dopisek V, Z serii dopiski. Dopisek IV, Z serii dopiski. Dopisek III, Z serii dopiski. Dopisek II, Z serii dopiski (I), Parę słów o niej, Dopełnienie, Z zawietrznej, Przekładaniec, Żywot - przechowalnia sekund do wykorzystania, Tchnienie, Zawidoki, Za nami a przed, Na styku, Ściernie, Zatrzymać się w sensie istnienia, Szybowanie (tytuł roboczy), Kałuże, Okna bez ram, Spiritualis inspiratione*, W treści zawarte, Z-mroki, Kiedy deszcz uzupełnia ciszę, Równanie kąta odbicia, Kasztan, Znalezione pewnego wieczoru na dnie butelki, Zaślady, Do nieba nie ma drogi na skróty, Spod dna szuflady, Jesteś mi winna o jeden dotyk za mało, Pomiędzy jednym a drugim, Świadomość określona, Nocodnie mrużą oczy, Wgłębienia, Padają deszczem, Blisko[znacznie], Powiązany, Załupiony, Ścigany, Stoję, ANO, Obszernieję, Myśli nie-dopowiedziane, Absolvere, Zawód kolekcjoner, Z pytań, co u ciebie, Odbicia w kolorze blue, W takie dni, w takie noce, Propozycja (całkiem moralna), P-oddanie II, Ciszej i ciszej, jak x do y, pianisimo sempre*, Zaczulonawiatrem, W imię twoje, moje, Minęło sporo czasu, Zza kulis, Nietoper, ponad[to], Zatropy, Reminiscencje, Zanim zrobi sie ciemno, Po-patrz, Panaceum, Ostanio*, Zarezerwowane, Pół-dnie, Po-przekornie, Zawsze tacy sami, Ona, Poniżej, Wyznaję, Tak samo inaczej, Odbicia *, Erosny, W podróży do, el-komora, Z parapetu, Ale, Po-patrz(w nas), Kontrasty, Pryzmaty, Przemodlenie, A po a( w prozie), Wiecznogłód dotyku, Wybudzenia, Zatrzymać się w sensie istnienia, Spacer z jesienią, Zasycenie, Za-trzaski, Czerwonozielone, To nic, nie martw się..., Pół-zartem, pół-serio, Dni niepokorne, Tańczący z literami gubi A, Po-widoki, Dystans, Po pochyłej, Dwa tytuły w jednym wierszu, 10 w skali B, Jeden wiersz na dwoje, A nie mówiłem / toda a verdade /, W baraniej piwnicy, Forte[piano], Podarowałaś mi skrzydła a, Głową w dół, Ad vocem, Q ( po prostu ku ), Wianek, Odbierz pocztę, Ciszej i ciszej co dnia.*, Słoneczniki, Wnętrze, Po raz jeszcze raz, Świat-tło-czuły, Mówiłem ci już, Summa summarum, Ciszej i ciszej co dnia, Poplą-taniec, [Za]gubiony, Esencja, Uśmi-ech, Jak x do y, Monomatematycznie, Zaczasy, Przytul mnie tylko i nie gaś na noc światła, Skowyt ubrany w biel, A nie mówiłem / toda a verdade /, Zamglenia,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register