24 may 2011

ostatni uśmiech małego księcia

starzy
ludzie odchodzą z szelestem i pokorą
zeschniętych liści
 
one
lewitując niczym białe duszki
wśród zimnych kroplówek
mocno tulą się do misiów
 
jeśli
zdążą dotknąć prawdziwej księżniczki
albo przeżyją trzy chwile na kucyku
 
odlatują szczęśliwe


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 15 | rating: 0/16 | report | add to favorite

Comments:

oczy jak pustynia,  

starzy ludzie odchodzą z szelestem i pokorą/ zeschniętych liści/ one/ lewitując niczym białe duszki/ wśród zimnych kroplówek/ tulą się do misiów/-dla mnie to i tak:-)

report |

Stefanowicz,  

Niby ckliwe, niby temat niemodny ale przyznam, że wiersz mnie poruszył. Nie wiem, czy właśnie z powodu tematu (taki już ze mnie wrażliwiec), czy z powodu jakości utworu. Tak czy owak, odchodzę chlipiąc. :(

report |

Szafranka,  

no to chlipiemy razem raźniej

report |

Miladora,  

To piękny wiersz i wzruszyłam się. Dlatego, że zahacza o coś bardzo osobistego, zwłaszcza pierwsza zwrotka. A ostatnia przywołuje ulubione książki z dzieciństwa.

report |

Bogna Kurpiel,  

"Oskar i Pani Róża" a teraz ten wiersz, jakże wymowny w swej pozornej prostocie. Delikatna z dużym wyczuciem metaforyka. Pozdrawiam w ciszy.

report |

SzalonaJulka,  

Oj, ładnie :) niby człowiek chciałby tupnąć, że dość już takiej tematyki, ale proszę - ujęłaś to w jeszcze inny niż inne sposób i wzruszyłam się.

report |

bosonoga,  

Ckliwość, to raczej nie moje specialite de la maison. Ale może gdzieś się wcisnęła między wersy, gdyż temat wymagał odrobiny czułości… Masz rację Dal – „Oskar i Pani Róża”, Fundacja Dziecięca Fantazja, bez wątpienia przyczyniły się do powstania tego wiersza. Cieszę się, że wzruszył, bo takie było jego zadanie. Dziękuję wszystkim czytelnikom i przesyłam pozdrowienia :-)

report |

zuzanna809,  

już sam tytuł kładzie na kolana.

report |

zuzanna809,  

szkoda, że się skończyło...

report |


Notice: Undefined offset: 88267 in /var/www/truml/etc/mvc/views/dblox/_comments_ano.php on line 35

,  

wzruszający! łączą się w mrocznym temacie...

report |

bosonoga,  

Ano, łączą się -:) Dzięki wielkie!

report |

jeśli tylko,  

bardzo wzrusza

report |

Jerzy Woliński,  

uśmiech aniołka ...

report |

.,  

czytałem kilkakrotnie i za każdym razem gdy powracam czuje to drobne odchodzące szczęście niezwykły wiersz

report |

bosonoga,  

Marcelu - bardzo dziękuję, mam sentyment do tego wiersza -:)

report |other poems: bliżej ciągle dalej, rewanż, Czarna dziura, Wiadomości, czyli koń by się uśmiał albo zapłakał, Endorfiny Haliny, Na Sarmatę czy na Kim Una?, w koło Macieju, Przystań, nirodha 2, Niezborność, horror z czarną kiecą w tle, Villanella z echem, Rankor, Villanella z przymrużeniem oka, Villanella rzewna, Pielgrzymi, Pestki, A kysz!, I komarzyce jak wampirzyce, oćma, bez znieczulenia, Dobrodziej, Poranek, Limeryk z ostatniej chwili, Villanella na cztery łapy, Wodzirej, Durna Maryla, nirodha, O(d)puszczenie, A gazda nazywał się Bujok, Niejedna, Przyśpiewki na niedzielę, Villanella Mammina, kiedyś, Ząbkowanie, zakłócenia, krótki fim z tonami słońca, schyłek, A w Skolimowie jesień coraz krótsza, Remake, Genom dwubiegunowy, znowu w lesie (bajka na dobranoc), Bez słów, GAD, Kapłan, zostań, limeryk ułomny(ej), Och, Ziuty!, nie dziękuj na zapas domniemanym bogom, Za - duszki, haiku wyb(i)orcze, haiku empatyczne, Vilanella z laską, Gniazdo, Cudnie (bez czasowników), jest cudnie!, Fatamrugana, a bóg pruje ściegi, bajorko, zaćmienie, na spodzie przedwakacyjnych snów, niedopatrzenie, matce, a stopy miała jak Kopciuszek, nie dorasta mu do pięt, Barejanella, Vilanella z jajem, grunt to tupet!, harcerzyk, słodki ptak młodości *, Błękitnella, nenufary nad Soliną, czyżby do nieba?, spokój znajdziesz w ciszy (2), "masz takie oczy zielone", spokój znajdziesz w ciszy, skomlenie, figlarny anioł, żona Cichego, gdy sznur za słaby, bestia, zaprosiłeś mnie do przyjaciół, Jasna Polana powoli zmierzcha, granatowo-białe wypustki, naszyjnik, A co - nie mogę? (drabble 4), uwierzyłam, rozbrat, Dziadunio, Bez gorsetu, każdego roku na ulicy Wielkanocnej, ersatz, Podkolorowanie, Przedostatnia stara panna, Miał na imię Czaruś, odrobina miodu wśród brei z manny, A niech (ktoś) to licho porwie!, Skandowanie po ka - to - li -cku, Echo, nie pamiętam, czy wtedy padał deszcz, niezbadane są wyroki, Modlidło, nie żałuje niczego, portret naszkicowany, rosyjskie miewam sny, de gustibus non est disputandum, to se ne vrati, kolekcja, Małe jest piękne!, dwanaście godzin z życia marchwiowej, utrwalona na fotografiach, rytuał, gotowe na wszystko czyli rzecz o babskiej przyjaźni, minus dwadzieścia, maligna, wstręty, "Niech żyje bal", tylko " młodość uśmiecha się bez powodu", "najpiękniejsze jest to, co jeszcze nieskończone", z pierwszych szelestów stronic, Ostatni będą pierwszymi, femme fatale, o tym, co mówiła babcia, marzenia malarki, rozmyślania zgryźliwej, Tylko on!, przejście, hieny, modliszki, czarne wdowy*, ***, konkubina, kreacje, cyrk, Wynurzenia nad grobowcem, Schody do Niego, Pokażę wam figę z makiem, swąd przypalonej padliny, Dziwak, Radosnego Alleluja!, myśli jak koty - najczarniejsze w nocy, Kaziu - zakochaj się!, babski comber, skazani na ciszę, całe życie kobiety, Po omacku, Ukarany, Babuniu, Aż trudno uwierzyć, Przykurzony anioł, Inną być, Kobiecina,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register