16 july 2012

konkubina

dzień zaczynała od zbierania
nut rozsypanych po kątach  
zalążków tego co miała kiedyś usłyszeć
bemole i krzyżyki dopieszczała tak samo
skrupulatnie jak jego wyszukaną garderobę
 
w nocy nawiedzały ją niezwykłe melodie
nigdy wcześniej niesłyszane
zdarzały się i takie kiedy po piano
następowało gwałtowne crescendo -
budziła się wtedy szczęśliwa
 
dla niego była gotowa
zaśpiewać arię sopranem -
pomimo wrodzonej chrypki
 
pewnego dnia maestro postanowił
zostać księgowym


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 11 | rating: 0/18 | report | add to favorite

Comments:

lajana,  

To zakończenie... Teraz zobaczyłam całą historię.Świetny jest ten wiersz! Pozdrawiam, buziaki!

report |

Monika Joanna,  

wrócę :*

report |

bosonoga,  

lajano - historia z życia wzięta :-) Znasz tego pana :-) Pomyśl... Dziękuję! Moniko - czekam z niecierpliwością :-) Pozdrawiam obie dziewuszki!

report |

Wieśniak M,  

dobry pewny zawód;)))

report |

Ania Ostrowska,  

bobrze się czyta, jedynie zbędne wydaje mi się "wtedy". Pozdrawiam :)

report |

bosonoga,  

Wieśniaczku - owszem, zawód dobry, ale rozczarowanie ogromne :-) Aniu - cieszę się z dobrego czytania! "wtedy"- wydaje mi się potrzebne... Dziękuję wiernym czytelnikom i pozdrawiam z uśmiechem :-)

report |

bosonoga,  

Ame, ezo, zuzanna, Jarek, Jerzy - dziękuję za ciche punkciki i pozdrawiam serdecznie :-)

report |

Magdala,  

za Wieśkiem - dobry zawód! :D rozczarowanie? dlaczego? i artysty kawałek i... zawodowca, co chlebek zabezpiecza: 2 w 1!! :D po prostu marzenie. a wierszyk godny. poprowadzony pieknie do zaskakującej puenty. buziaki!

report |

Joha,  

"pewnego dnia maestro postanowił/ zostać księgowym" I tak bywa :) Tylko co dusza ?

report |

bosonoga,  

Joha - dziękuję za odwiedzinki. Przepraszam, że tak późno, ale szkoda mi lata na... Joanno - dzięki za punkcik! Pozdrawiam obie Panie :-)

report |

jeśli tylko,  

wróciłam, musiałam do niego dojrzeć..

report |

bosonoga,  

jeśli tylko - dziękuję za powrót :-) Pozdrawiam z uśmiechem :-)

report |other poems: bliżej ciągle dalej, rewanż, Czarna dziura, Wiadomości, czyli koń by się uśmiał albo zapłakał, Endorfiny Haliny, Na Sarmatę czy na Kim Una?, w koło Macieju, Przystań, nirodha 2, Niezborność, horror z czarną kiecą w tle, Villanella z echem, Rankor, Villanella z przymrużeniem oka, Villanella rzewna, Pielgrzymi, Pestki, A kysz!, I komarzyce jak wampirzyce, oćma, bez znieczulenia, Dobrodziej, Poranek, Limeryk z ostatniej chwili, Villanella na cztery łapy, Wodzirej, Durna Maryla, nirodha, O(d)puszczenie, A gazda nazywał się Bujok, Niejedna, Przyśpiewki na niedzielę, Villanella Mammina, kiedyś, Ząbkowanie, zakłócenia, krótki fim z tonami słońca, schyłek, A w Skolimowie jesień coraz krótsza, Remake, Genom dwubiegunowy, znowu w lesie (bajka na dobranoc), Bez słów, GAD, Kapłan, zostań, limeryk ułomny(ej), Och, Ziuty!, nie dziękuj na zapas domniemanym bogom, Za - duszki, haiku wyb(i)orcze, haiku empatyczne, Vilanella z laską, Gniazdo, Cudnie (bez czasowników), jest cudnie!, Fatamrugana, a bóg pruje ściegi, bajorko, zaćmienie, na spodzie przedwakacyjnych snów, niedopatrzenie, matce, a stopy miała jak Kopciuszek, nie dorasta mu do pięt, Barejanella, Vilanella z jajem, grunt to tupet!, harcerzyk, słodki ptak młodości *, Błękitnella, nenufary nad Soliną, czyżby do nieba?, spokój znajdziesz w ciszy (2), "masz takie oczy zielone", spokój znajdziesz w ciszy, skomlenie, figlarny anioł, żona Cichego, gdy sznur za słaby, bestia, zaprosiłeś mnie do przyjaciół, Jasna Polana powoli zmierzcha, granatowo-białe wypustki, naszyjnik, A co - nie mogę? (drabble 4), uwierzyłam, rozbrat, Dziadunio, Bez gorsetu, każdego roku na ulicy Wielkanocnej, ersatz, Podkolorowanie, Przedostatnia stara panna, Miał na imię Czaruś, odrobina miodu wśród brei z manny, A niech (ktoś) to licho porwie!, Skandowanie po ka - to - li -cku, Echo, nie pamiętam, czy wtedy padał deszcz, niezbadane są wyroki, Modlidło, nie żałuje niczego, portret naszkicowany, rosyjskie miewam sny, de gustibus non est disputandum, to se ne vrati, kolekcja, Małe jest piękne!, dwanaście godzin z życia marchwiowej, utrwalona na fotografiach, rytuał, gotowe na wszystko czyli rzecz o babskiej przyjaźni, minus dwadzieścia, maligna, wstręty, "Niech żyje bal", tylko " młodość uśmiecha się bez powodu", "najpiękniejsze jest to, co jeszcze nieskończone", z pierwszych szelestów stronic, Ostatni będą pierwszymi, femme fatale, o tym, co mówiła babcia, marzenia malarki, rozmyślania zgryźliwej, Tylko on!, przejście, hieny, modliszki, czarne wdowy*, ***, konkubina, kreacje, cyrk, Wynurzenia nad grobowcem, Schody do Niego, Pokażę wam figę z makiem, swąd przypalonej padliny, Dziwak, Radosnego Alleluja!, myśli jak koty - najczarniejsze w nocy, Kaziu - zakochaj się!, babski comber, skazani na ciszę, całe życie kobiety, Po omacku, Ukarany, Babuniu, Aż trudno uwierzyć, Przykurzony anioł, Inną być, Kobiecina,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register