7 june 2011

kołysanka dla Róży

sen miękko w różane spowije płateczki
w kolorze różowym jak kocyk dla dziecka
poduszka cieplutko znów wtuli się w plecki
śpij Różo-różyczko bo noc już nadeszła
 
nad główką bajkowo ten czas się wypełni
miś cicho zamruczy do snu kołysankę
w ogrodzie kwiatuszki zanucą swój sennik
śpij Różo-różyczko pod barwnym snu wiankiem
 
mięciutko się skrada kosmata noc-bajka
rozlewa na niebie gwiazd mleczną poświatę
i równie mięciutko kot stąpa na palcach
by swoim uśmiechem pogłaskać cię czasem
 
figlują gwiazdeczki w puszystych obłokach
noc wszystkie zwierzątka spokojnie usypia
śpij Różo-różyczko sen przymknął już wrota
latarnię zapalił lizakiem księżyca
 
noc snuje opowieść pachnącą jaśminem
zakończy smużącym w błękicie szafranem
śpij Różo-różyczko pod snu baldachimem
znów jutro cię zbudzi śpiew ptaków nad ranem


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 13 | rating: 0/7 | report | add to favorite

Comments:

Miladora,  

Drogi Wu, trochę Twój Kwiatuszek musi dorosnąć jeszcze do tej kołysanki, ale zanim się spostrzeżesz, to już się stanie. ;) Dobrego dla Was. :)))

report |

Wieśniak M,  

:))))))))))))))))))))))))))))))

report |

oczy jak pustynia,  

aż sie robi na serduchu pluszowo:-)

report |

Hefajstos44,  

kochana jest Róża ogromnie:)

report |

Miladora,  

Miło mi, że się spodobała. Dziękuję serdecznie. :)))

report |

Michał,  

jak "lizaczek" właśnie)

report |

Miladora,  

Tylko nie mów, że chciałbyś "kołysankę dla Tygryska", bo się już całkiem będę musiała przekwalifikować. Chociaż... do licha, to mogłaby być dobra zabawa, Tygrysku. :))) Buźka. :)

report |

Stefanowicz,  

Mila w najlepszym wydaniu. Liryczna i do tego dla dzieci. Wiesz, Milu, że moja Hania ostatnio przed snem zawsze życzy sobie, żebym czytał opowieść "o duchach" (zapamiętała treść pierwszego rozdziału Twojej książki). Ja też polubiłem Twoich bohaterów. Wrzucam swoją kołysankę do pary. Buźka.

report |

Miladora,  

O, jak mi miło, że Hania zapamiętała, Stef. :))) I że Ty ich zdołałeś polubić. Może zaczniemy pisać więcej takich kołysanek? Co Ty na to? Ja wciąż pamiętam o bajkach. ;))) Zaraz polecę się ukołysać Twoją. :)

report |

Bogna Kurpiel,  

I Tu też kołysanka, pora na dobranoc:) Różowy świat:)))

report |

Miladora,  

Dzięki, Dalencjo - kołysz się dobranocnie. Buźka. :)))

report |

Tomek i Agatka,  

A ja poproszę o tego lizaka - księżyca. Czuję się mięciutko ukołysana, ale bez lizaka nie zasnę ;))) Zabrałaś do swojej bajki i u mnie za oknem nie świeci ;)

report |

Miladora,  

Lizaka dla Smoków na dobranoc? Ależ oczywiście. :))) Bierz i schrup też parę gwiazdek - są ocukrzone na srebrno. ;))) A księżyc oddam jutro. Buźka. :)))

report |other poems: villa-viola-nella, villanero, villa luna, kolęda, culo-miot, ech villa villa villanella - czyli dzyndzel bell, uliczka, księżyc w sosie grzybowym, kalafonia, kanon, rozdreszczak, barkarola, odwyrtka, somnambulizm, zimoląg, diminuendo, two horses blues, Saint Peter blues, kantylena, blues tramwajowy, chanson, villa-tabacco-nella, fish and blues, tango, smok i wiosna, Szewczyk i Smok, smoczy sen, jesionka, night and blues, cholerniec, oddam za bezcen tytuł z puentą, oktober, villanella insula, villanella frigida, chili blues, sakramencki blues, zimowe wino, blues w barze Paradise, paradise, kwity, bluebezsens, Niebiański Klub Bluesowy „Zaświaty”, chłodnienie, smocza zima, Wiatr i czarownica, Mikołaj, Myszobajka dla Mani – ciąg dalszy, Myszobajka dla Mani, romans jesienny, wlokę się przez dni jesienne, blues zaduszkowy, chronometr – cinque stagioni, i po co mi to było, kalejdoskop próżni, sennienie, jarzębiniak, kobiałka z bluesem, offertorium, malowanie czasu, blues za obola, ultimatum blues, z pewnością, klątwiec, pewnego dnia, krakowski gniotek z łokciami w tle – czyli przewodnik po mieście, niewymierność, non-sentimental blues, Agitobabologia, beztwarz, babolandia, pantomima, akwamaryn, nieskończeniec, Chałą marsz, bajdurka, miód i melisa, do diabła z liryką, pejzaż na dwie smugi w jesiennym zaokniu, Pergola, zdrowie panie Juluś, tarnina, blues testamentalny, wesele niewyspiańskie, jak zazwyczaj, antyśpiewajka z elementami w tle*, zaśpiewajka, la volta, step nieakermański, wkręcanie w dzień zaczyna się od kawy, alhambra, kroplomierz, drzeworyt, uletniość, kadr, wrześniowość, przekichaniec, jesienny banał z podszewką, blackhat club, jesienny banał bez podszewki, blackhat, wrzeszczeć pod mostem, villanella z zielonym tłem, kluczenie, walkabout blues, i tylko ptaki, ballada o imponderabiliach, bajka o puchatym słoniu, tryptyk – zima, tryptyk – jesień, tryptyk – lato, lot nad rzeką Lete, nakarmić wiatr, skrawki, λυρικό ταξίδι – liryczna podróż, rozświetlanie, listnienie, awruk – contrafactum, awruk* i Safo, memory, hyde park story, miejsce końca, bieda blues, sceneria, obsydian, samowolka, w ostateczne brnę na ugiętych nogach, blues przedszkolaka, zawczoraj, rondo kapelusza z woalką, fuck’n blues, wiosenna rymowanka nieambitnie wciśnięta w wersy, sen jest niczym tylko…, byleby blues, song debilki, lunapark, rondeau, codzienny blues, green grass blues, summertime, thanatos, przy kominku, kręgi, dialog, rzecz o swobodnym tworzeniu – contrafactum, infinita, kauzyperda blues, ściśle według przepisu, zimowy blues, przedwiośniec, mewa,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register