19 may 2011

villa notte

ostatnie błyski lśnią w tarczy ratusza
złocenia murów szarzeją ołowiem
i stukot kopyt oddala się w czasie                              
 
wieczorny Kraków w blask nocy wyrusza
otoczką świateł lamp witryn i zdobień
usypia ptaki i składa w poddasze
 
gęstnieje ciemność ubita w foluszach
na tyłach domów samotny przechodzień
skrada się cicho herb ziewa na blasze
 
pan Piotr ramiona przeciąga ukradkiem
przymyka oczy w zadumie nad miastem
które go rano znów zbudzi hałasem
 
 
 
poetycki dialog z villanesca mattinata Stefanowicza
 


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 13 | rating: 0/8 | report | add to favorite

Comments:

Rafał Bardzki,  

Po prostu śliczne.

report |

Miladora,  

Witam serdecznie, Dariuszu, i miło mi zobaczyć także Ciebie, Rafale, pod wierszem. Razem z Pawłem Stefanowiczem bawimy się w "wierszowany przewodnik po Krakowie". ;) Dziękuję za pierwsze komentarze.

report |


Notice: Undefined offset: 38592 in /var/www/truml/etc/mvc/views/dblox/_comments_ano.php on line 35

,  

Hej Milu :) Witam mistrzynię :)

report |

Miladora,  

Hej, Julio, nie przesadzaj. :D Jak miło Cię spotkać - od razu czuję się domowo, kochana Żyletko. ;)

report |


Notice: Undefined offset: 38592 in /var/www/truml/etc/mvc/views/dblox/_comments_ano.php on line 35

,  

Żyletko - wow, jak pieszczotliwie. Też sie cieszę, nawet nie wiesz jak...

report |

Miladora,  

więc skoro można wierszem na wiersze i wierszowanej używać mowy to po jakiego ja jeszcze sterczę tam gdzie żądają wiecznie mej głowy ba mało tego – w osty porastam jakbym już cała siedziała w chwastach przez które ciągle muszę się skradać a tylko za to że wierszem gadam

report |

An - Anna Awsiukiewicz,  

Jakbym tam była :) Prawie słyszałam te odgłosy:) Pięknie;)

report |

Jarosław Jabrzemski,  

Brawo! Stefanowicza wysiada (za przeproszeniem).

report |

Darek i Mania,  

zniknął komentarz, zatem powtórzę - że po przeczytaniu tego wiersza chce się poznać Kraków i Stefanowicza :)

report |

Miladora,  

Droga Wando - zdajesz się nie rozumieć podstawowej zasady wzajemnej inspiracji. Nie wiesz, a imputujesz komuś przywłaszczenie tematu. Otóż, do Twojej wiadomości, tworzymy z Pawłem cykl wierszy - tak, jak napisałam powyżej, ma to być poetycki przewodnik po Krakowie. Wystarczyło przeczytać dopisek pod wierszem i mój komentarz. Tak więc jest to dialog - villanella poranna Stefanowicza i moja nocna. Byłabym wdzięczna, gdybyś na drugi raz powstrzymała się od pochopnych wypowiedzi. Pozdrawiam.

report |

Stefanowicz,  

Milu, piękna villa, przecież wiesz :) Teraz mam na warsztacie inny temat, ale skoro są czytający, to jutro wrzucę ciąg dalszy krakowskich villanell. Nie za dużo na raz, żeby nie zanudzić ;) Buźka, droga M.

report |

Miladora,  

Dziękuję, Krzymo. :)

report |other poems: villa-viola-nella, villanero, villa luna, kolęda, culo-miot, ech villa villa villanella - czyli dzyndzel bell, uliczka, księżyc w sosie grzybowym, kalafonia, kanon, rozdreszczak, barkarola, odwyrtka, somnambulizm, zimoląg, diminuendo, two horses blues, Saint Peter blues, kantylena, blues tramwajowy, chanson, villa-tabacco-nella, fish and blues, tango, smok i wiosna, Szewczyk i Smok, smoczy sen, jesionka, night and blues, cholerniec, oddam za bezcen tytuł z puentą, oktober, villanella insula, villanella frigida, chili blues, sakramencki blues, zimowe wino, blues w barze Paradise, paradise, kwity, bluebezsens, Niebiański Klub Bluesowy „Zaświaty”, chłodnienie, smocza zima, Wiatr i czarownica, Mikołaj, Myszobajka dla Mani – ciąg dalszy, Myszobajka dla Mani, romans jesienny, wlokę się przez dni jesienne, blues zaduszkowy, chronometr – cinque stagioni, i po co mi to było, kalejdoskop próżni, sennienie, jarzębiniak, kobiałka z bluesem, offertorium, malowanie czasu, blues za obola, ultimatum blues, z pewnością, klątwiec, pewnego dnia, krakowski gniotek z łokciami w tle – czyli przewodnik po mieście, niewymierność, non-sentimental blues, Agitobabologia, beztwarz, babolandia, pantomima, akwamaryn, nieskończeniec, Chałą marsz, bajdurka, miód i melisa, do diabła z liryką, pejzaż na dwie smugi w jesiennym zaokniu, Pergola, zdrowie panie Juluś, tarnina, blues testamentalny, wesele niewyspiańskie, jak zazwyczaj, antyśpiewajka z elementami w tle*, zaśpiewajka, la volta, step nieakermański, wkręcanie w dzień zaczyna się od kawy, alhambra, kroplomierz, drzeworyt, uletniość, kadr, wrześniowość, przekichaniec, jesienny banał z podszewką, blackhat club, jesienny banał bez podszewki, blackhat, wrzeszczeć pod mostem, villanella z zielonym tłem, kluczenie, walkabout blues, i tylko ptaki, ballada o imponderabiliach, bajka o puchatym słoniu, tryptyk – zima, tryptyk – jesień, tryptyk – lato, lot nad rzeką Lete, nakarmić wiatr, skrawki, λυρικό ταξίδι – liryczna podróż, rozświetlanie, listnienie, awruk – contrafactum, awruk* i Safo, memory, hyde park story, miejsce końca, bieda blues, sceneria, obsydian, samowolka, w ostateczne brnę na ugiętych nogach, blues przedszkolaka, zawczoraj, rondo kapelusza z woalką, fuck’n blues, wiosenna rymowanka nieambitnie wciśnięta w wersy, sen jest niczym tylko…, byleby blues, song debilki, lunapark, rondeau, codzienny blues, green grass blues, summertime, thanatos, przy kominku, kręgi, dialog, rzecz o swobodnym tworzeniu – contrafactum, infinita, kauzyperda blues, ściśle według przepisu, zimowy blues, przedwiośniec, mewa,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register