18 may 2011

18 may 2011, wednesday ( Środowe gadanie o byle czym )

Środek tygodnia znowu mnie zaskoczył . Prawie tak samo jak autobus który odjechał mi sprzed nosa . Czułem tylko spaliny i oglądałem tylną szybę , ale cóż życie. Chociaż biegłem dalej za autobusem do następnego przystanku, kierowca się nie zatrzymał . A kiedy się w końcu zatrzymał to ja tego nie zauważyłem i uderzyłem w karoserie . Czułem się jak taka Pippa ( Middletone), gdy wszyscy się ze mnie śmiali gdy wchodziłem do autobusu
 Skąd mi się wzięło to określenie ? Pippa Middletone ? Kto to w ogóle jest ?Tak w radiu telewizji i internecie. Przecież to znana osoba, Odpowiedziała mi zapytana przypadkowo koleżanka. A z czego ?? Zapytałem i odpowiedzi nie otrzymałem, znaczy sie ze to jest cele brytka  .  Czy nie ma zbyt dużo cele brytów na świecie ? Ekscytujemy się kimś kto zasłynął tylko tym że jest siostrą żony księcia Wiliama . Wow !!! Ale wyczyn ! Moja siostra ożeniła się z księciem .
Na portalach plotkarskich jest cała o niej rubryka . Na portalach w stylu plotki skandale fotki i anegdotki . Których oczywiście nie czytam . Ale aby się dowiedzieć kim jest owa osoba , musiałem się przemoc i sprawdzić stronę o nazwie popularnego grzyba leśnego lub buta na obcasie z wysoką cholewą, której nazwy tutaj nie przytoczę .
Oczywiście znalazłem miliony bezużytecznych, chamskich, pełnych wyzwisk i oburzenia komentarzy o pani Middletone. Przepraszam bardzo ale kto pisze takie komentarze ?
  Piękny obrazek Polskiego internauty szukającego sensacji i bluzgającego przekleństwami na wszystko co idzie. Do tego Homofob , nacjonalista , antysemita i rasista. Jako naród mamy wiele cech , ale szkoda tylko że są one rzadko pokazywane. Przestańmy obrzucać się błotem w internecie ( to nie jest śmietnik do którego możemy wszystko bez zobowiązań i odpowiedzialności wrzucić )
 Bierzmy za nasze słowa odpowiedzialność . Gorąco o to apeluje.  
  Mam drugie pytanie, mianowicie, kto wymyśla te głupie plotki ?( to się tyczy także gazet) Nie wiem pisarz fantasy ? Czy możne stara niedopieszczona panna , z kompleksami  wielkimi jak góra Mount Everest. Ale czego człowiek nie zrobi aby zarobić parę groszy i przez chwilę czuć że kształtuje ludzki pogląd na świat .
 Szkoda tylko że ogłupia się tym młode pokolenie , które często nie ma własnego zdania tylko zaczerpnięty z internetu pogląd kogoś niby mądrzejszego. A często młodzi ludzi w internet traktują nie jako źródło wiedzy i przydatnych informacji , tylko jako miejsce do zabawy , poznania nowych ludzi , przeczytania plotek o cele brytach . A nauka idzie w las .
Nie potrzeba naszemu społeczeństwu następnych gwiazd w stylu Pippy Middletone , Justina Biebera, Miley Cyrus ,którzy są znani z tego że są znani . Potrzeba ludzi mądrych krytycznych , umiejących odróżnić dobro od zła , prawdę od kłamstwa , ludzi z własnym zdaniem, i trzeźwym spojrzeniem , na ten jakże zwariowany świat  

Cielebryta Jan


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 6 | rating: 0/11 | report | add to favorite

Comments:

T L,  

dzienniki ciekawsze od Twojej poezji, ale to moje subiektywne odczucie

report |

Jan Łukaszewski,  

A dziękuję tino landryno to dla mnie wielki komplement

report |

ZGODLIWY,  

Witaj na Trumlu, tu proporcje osobowości przeważają w tą "zdrowszą" stronę w klasyfikacji którą zamieściłeś powyżej (oczywiście to też jest moje subiektywne odczucie). Zdarzają się osobowości szukające chorej sensacji i bluzgające gdzie popadnie, ale w związku z brakiem pożywienia -odchodzą... zazwyczaj.

report |

Jan Łukaszewski,  

O to opisałeś mnie w tym drugim przypadku osobowości :)

report |

ZGODLIWY,  

Który jest drugi? nie wiem gdzie stoisz :) W takim środowisku zostajesz czy odchodzisz ? Odpowiedz, to będę miał jasność :)

report |

Jan Łukaszewski,  

Zostaję jak na razie :) Ale co jakiś czas znikam :) pozwól że zacytuję "osobowości szukające chorej sensacji i bluzgające gdzie popadnie". Taki trochę ze mnie Pudelek. Ale ja swoje wiem i już nie przekazuje dalej :)

report |
Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register