5 january 2012

śpiewanka podróżująca

zimowy krajobraz jak kac poświąteczny
po twarzach rozprysnął się z brudnej kałuży
w przegrzanym wagonie na sąd ostateczny
patrzymy z pode łba a podróż się dłuży

za lasem za rzeką za kolejnym lasem
jest miejska pozłota i praca na pewno
z rozkładu wynika że jest dosyć czasu
by cicho zanucić na melodię rzewną

nagrzani gorzałą półsenni wieśniacy
o rękach jak cęgi nienawykłe książek
z mozołem czytamy: wagon drugiej klasy
nie wysiadać w biegu zachować rozsądek
zachować rozsądek zachować rozsądek
zachować rozsądek zachować rozsądek
zachować rozsądek zachować rozsądek
zachować...


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 11 | rating: 0/10 | report | add to favorite

Comments:

q,  

Sisey'u aleśmy się spotkali wierszami w jednym czasie :)). Rozsądniej czasem byłoby nie wsiadać do tych cholernych pociągów o korzystaniu z toalet nawet nie wspominam

report |

sisey,  

Są pociągi do których musisz wsiąść. Ale można próbować zachować rozsądek. ;)

report |

q,  

a jednak przeznaczenie ;)

report |

Wieśniak M,  

"półsenni wieśniacy":)))))

report |

sisey,  

Nic nie poradzę, że tak się czasem czuję. Ukłony.

report |

28brrr10,  

w tej okolicy jest zbyt oczywiście,chyba wsiadamy do tych samych pociągów

report |

sisey,  

Odpowiem cytatem: "a to Polska właśnie" Może stąd zbieżność? Amerykanin by tak nie napisał i to nie tylko z powodu political correctness. :)

report |

Meris,  

Śpiewanka podróżująca z taktem 12/13, już widzę ten pociąg wybijający określony rytm. Ostatnia strofka inny takt wybija, w przypadki nie wierzę, tym bardziej, że u Ciebie żadne słowo przypadkiem się nie zapisuje. A to akurat przeznaczenie :)

report |

sisey,  

No to teraz już wszyscy wiedzą. Przepadłem. :)

report |

oczy jak pustynia,  

cyt. autora:"nagrzani gorzałą półsenni wieśniacy o rękach jak cęgi nienawykłe książek''...no nie wiem:-))) obrazek aczkolwiek przywołał z pamięci Zbyszka Cybulskiego.

report |

sisey,  

Oczy, ale ja wiem - widziałem, dotknąłem i wciąż potrafię się temu dziwić. A, że tak Majakowskim, że przestarzale? To wpływ nieodpowiednich lektur, przepraszam tak na wszelki wypadek. ;)

report |other poems: szkic, ballada o ludziach na drzewach, to tylko, zima na Marsie, ..., szkłem w oku bawi się szaleniec, ja proszę pana mam dobrze, stos, żaden albatros, kołysanka dla Smoka, łaska obłędu, z bedekera pana jabłońskiego, nocny rejs do Hurghady, mgły zbyt przejrzyste, chciałbym zostawić ci wiersz, jak pamięć przejrzysty, wiersz o niechęci do uczestnictwa w nurcie, oglądając pejzaż z San Quirico d'Orcia, marynarze jeszcze nie, powiesił się szewc, nic tam, a to co widać to nic, w przyszłości zamierzam pisać już tylko tytuły*, e-gotyk, dochodzenie do wyobraźni, solo na saksofon barytonowy, zawiniątko, kapitułka dla mas, rozmowa z estetyką w tle, na uspokojenie, lekcja czytania, focus, Kordian F w ciąży pije, cóż to by była za miłość [update], romans którego nie było, w dniu dzisiejszym wylosowano... [update2], człowiek prywatny, do porządku dziennego, nasze never never, ich liebe You mon Munich, chili albo auto da fé, ona minie, oferta najnowszych telefonów, wiersz na raty, od klęsk, kiedy nadchodzi, obejrzyj za mną ten zachód [update], nigdy mi nie mów że piszesz wiersze, przyjdzie mi umrzeć na fortepian, na ryby, kojarzymisie, odchodzę, moje łóżko, zwiersz lekki i powiewny (update), wiersz na życzenie GLC za punkcik, o filozofii smaku słów kilka, pamiętnik człowieka rozsądnego, a słońce z papieru jego jest, mój drogi Bruno, błękitniejesz z papierosem, futerał, z dziennika rozbitka, nie przypadkiem w sepii, nie na życzenie publiczności, książę, kto my?, melanż mix i inne trudne wyrazy, utykanie na starych filmach, parapetówka solo, wieczór że do rany przyłóż (update), oczywiście mogło być gorzej, zawierzam [czekamy na pociągi], jesteś gotów, wieża Babel XXI, scenariusz męskiego wiersza, tutsi [cenzura] hutu, mało morskie opowieści, ekfratyk z jaśminem w tle, drzewieje się, awangarda w salonie fryzjerskim, głupiec, dawno cię nie widziałem, czytaj mnie z ruchu warg, o zmierzchu i bez przewodnika, już jestem przedtem, śpiewanka podróżująca, ok, mieliście rację, po schodach, kurs na zachód, audyt, nadmiar powietrza między nami, ja się o pana niepokoję, to tylko słowo o moście, wątpliwości faceta w ugrach, katedra języka, Betlejem zero jedenaście, jasełka w mieście P., nocny talk show, była sobie zima, co ty tam widzisz, ostatnia pięta Achillesa, z listów, sfumato, dom specjalnej starości, zupełnie o niczym, list motywacyjny, pieśń myśliwego, jeden z nas ja, Komunikacja zastępcza, lekcja autonomii, obcy w obcym mieście, hologram, wyjatkowo trwałe niby, re: w drodze do miasta, bezimienni, buty nie mają sensu,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register