12 july 2011

rzucony na rybkę

wyrzucone na brzeg zachłystują się słońcem
gwałtownie rzucają przeszłością
zachodzą mgłą dawne dylematy
kolejna fala oddala strach
uzależnia od "nad poziomem morza"

nawet gwałtowny przypływ
nie oderwie brzucha
od rzeczywistości


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 23 | rating: 0/8 | report | add to favorite

Comments:

oczy jak pustynia,  

bez komentarza:-)))))

report |

Wieśniak M,  

dyplomatycznie:))))))

report |

oczy jak pustynia,  

głos oddałam to mi odebrało komentarz:-)

report |

Wieśniak M,  

fajnie powiedziane- oddanie głosu - odbiera mowę- logiczne:))))))

report |

Istar,  

fajne W :) podwinąłeś ogonek w /rzucają/ ;)

report |

Wieśniak M,  

oj dziękuję Istar:))), staram się kilka razy sprawdzać, a i tak te cholerne ogonki mnie dopadają :))))))

report |

issa,  

Ano, u Ciebie dziś z wody, u mnie w wodę:) Wszystko cacy, znaczy zgodzić się mogę, że bywa. Tylko z małym wyjątkiem. O, tu: "gwałtownie rzucają przeszłością". Gdyby to było moje, chyba raczej powiedziałabym: rzucają się z przeszłości. Lub jakoś inaczej, ale tędy czy zbliżonymi rzeczkami. No, ale - rzecz jasna - nie jest moje. Pozdrowienie issańskie.

report |

issa,  

Ściślej - jak tak teraz patrzę jeszcze raz - może np. napisałabym: rzucone z przeszłości / na brzeg / zachłystują się słońcem...

report |

Wieśniak M,  

witaj isseńko- słońce ;), rzucają się przeszłością która do ryb nie należy, to siła przyzwyczajenia każe rybie dawać dyla w powietrze, by odpłynąć inną gęstością, nie należącą do jej świata, nieprzystosowaną do ruchu dającego niegdyś łatwe do przewidzenia efekty.Podrygiwanie wisielca na sznurku nie ma sensu tam gdzie idzie.konwulsje dobre mogą być na korytarzu OIOM - u, mogą przydać się teraźniejszości, dają znak z szansą na skuteczne zawrócenie. Tam gdzie szans nie ma pozostaje pusty gest.Tak to sobie Isso wymyśliłem paskudnie:)))).

report |

issa,  

a, taką drogą, powiadasz. rozumiem. i czuję się wystarczająco przekonana do opisu, by pożałować, że nie umiałabym sama wyczytać takich znaczeń w wersie. tzn. dla mnie za mało danych, żebym mogła motyw aż tak intrygująco/wzbogacająco rozwinąć /ale nie dowolnie, tylko właśnie w zgodzie z Twoją myślą/. i aż chciałoby się prosić o zmianę w linijce, dla tej większej i bardziej precyzyjnej czytelności wg Twojego widzenia - bo ciekawie w nim jest.

report |

Marzena Przekwas-Siemiątkowska,  

Ja sobie czytam : wyrzucony na brzeg zachłystuję się słońcem..., takie to mi się zrobiło - prywatne zachłystywanie się .. W każdym razie na tak!

report |

Wieśniak M,  

pierwotna wersja była w l.poj i pierwszej osobie:))), ale jakoś tak nie chciałem zabarwiać osobiście:)). Dziękuję Nicki za tak:)))

report |

Kasiaballou vel Taki Tytoń,  

jesteś zodiakalną rybką, Wieśku? wiersz bardzo misie :)

report |

Wieśniak M,  

Żadna ze mnie Kasiu ryba, no chyba że jakaś na mnie dyba;)

report |

kamyczek (Chinita),  

"nawet gwałtowny przypływ nie oderwie brzucha od rzeczywistości" hmm... ale jeśli tak mówisz, to jestem skłonna Ci uwierzyć... :)) A wiersz zdecydowanie na TAK!

report |

Wieśniak M,  

Dziękuję chinito.....napisałem go wczoraj, ale dziś podoba mi się jeszcze bardziej, co w moim pisaniu jest ewenementem ....a może wyjątkiem?;))))

report |

Alutka P,  

nie bardzo wiem co powiedzieć - bo urodzonam 14.03

report |

Wieśniak M,  

piękny znak:))))

report |

Wieśniak M,  

Gościa z wędką;)

report |

Alutka P,  

No, ba - tylko nie każdemu wędki staje :):):)

report |

Wieśniak M,  

dopóki nie trzepie prądem, może sterczeć na brzegu choćby z wystrugańcem leszczynowym:)

report |other poems: nie śpij proszę, zawierzony madce boskiej, ..a miał może jeszcze zęby?, liryka wnętrz, Wilburny, nieco syzyfowy, przełomowy, tęsknot przednówkowy, erotyk narodowy z lokowaniem produktu, archeowarszawski, uliczny, Tomkowi, Wierszyk do szkół pdst., wierszyk inspirowany twórczością mi-styka Rymkiewicza, wierszyk refluksyjny, huuu huuu haaa, Chodźmy do stajenki - bajka niewyklęta dla dzieci, wszelkie podobieństwa przypadkowe, MG 42, Światowe Dni Odzieży, jak wieś z ob.wieszczem, ukryta opcja, pamiątki z Wenecji, na choinkę mu taki prezent, re-sortowy, jakieś plany na jesień?, osąd kapturowy, karą darz jana, po miedzy, RODNAP, nasz kandydat, pank rólik, zwykłe przypadki psa fafika, intermarsze, życie z dreszczykiem pod starym prykiem, "wielka radocha przy pisaniu wierszyków dla..."- Aśćce, !!! z ostatniej chwili!!!, www.babcia.pl, cyborgi, że niby taki społecznie zaangażowany i nad wodą, styczspac, zdrowy wyrób limerykopodobny, party tura, dzynglobal dzynglobal..., noelogizmy, do szybkiego czytania, pamiątki z urwanych filmów, zadyszki, w ramach dialogu, kampania jesienna, dzień dobry, bajka też, jaskółka, ta sama jesień, bajeczka o ciśnieniu, translatyk, linowy, derudne bajdury, do kąta, ...jest wielki, oda do chmurki dymku z papierosa, "o odbiorze rzeczy" *, pełne magazynki, w pewnych kręgach, orety krymskie, buten tag, koszyk świadczeń, tuiterazm, maj day, końskie życie, stroiciel, z nadzieją ku niebu, o stawianiu kropek, wierszyk symbiotyczny, ech droga Ananke..., wiosna co ze snu się budzi, wariacja na pola rażenia, w mini, wielka mi gracja, barda z barci opowieści, białowiersz, e-day, trzy muzy, o zabawie ptaszkiem, ciśnienie, ...i po ptakach, bohaterek nie na miarę, ...powiedz Europie, zawsze to jakoś z górki, gniot dla niewymienionej, od...wilż, białe noce, kasaiku, złoto dla astrit, Do roty!, drag on błędny, Kamilowi, pamiątki, tripatinek, kar nawałowy, piąte życie, my anonimowi a....coś tam, [księga dojścia] - Gender, zżyczam to z siebie:), dychotemia, nie umierajmy nadziei, słów tyle co pod palcami, o maggi świąt, zastępstwo procesowe, podpierniczony u Ani, po byt, z pamiętnika kibica lokalnej drużyny, se przyświecam, ukołysanka, jakby co - to o budowie komórki będziemy, w inercji zmiany, bajeczka w scenerii leśnej wśród paproci o lisku chytrusku i małej koci, na pole on, misz mariaż, saga o misiu, 11 listopada, ludzkie zmartwienie, wstań i daj wstać, niech wżdy, dziennik ale noszący znamiona wiersza, forpocztówka, foto synteza, bezosobowy, punkt odniesienia, liryk plastyczny, na Rezeba, pacman, hyc, apel poległych, toccata..., jedyna we wszechnecie, przyjęcie za piętnaście dwunasta, zwykli inaczej, proszę nie regulować czytelników, gafy z szafy, z punktu g do..., z uwagi na.., wronin, objaw ja nie, jakiego nie znacie, udzienny, gra muzyka, pogłos, ogar, limeryda śmieciowa,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register