12 june 2011

Drogiej N

wchodzę powoli wiem za wolno
zabawiam opuszczoną formą
do znaczeń to się przybliżam
to oddalam gryząc sterczące metafory
rozrzucając przerzutnie dochodzę do znaczeń
od środka czytam od tyłu
zlizując łapczywie treść strofa po strofie
nie będzie puenty
jeszcze nie teraz


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 16 | rating: 0/7 | report | add to favorite

Comments:

Hampelmann,  

Ejże, figlarzu! ;)))

report |

Wieśniak M,  

:), Coś mi się dzieje z kompem. Chciałem się podpiąć pod wiersz Natare, ale nie mogę:(, a to dla niej, hołd dla jej wierszy

report |

An - Anna Awsiukiewicz,  

Teraz wszystko rozumiem--szybko się uczysz:)Pięknie:)Chodzi o wiersz, nie o podpięcie--hihi:)

report |

Wieśniak M,  

Oby. Mam nadzieję że nie będzie odczytany jako pastiż.:)))

report |

Miladora,  

To ja też się przypnę, Wu, jeżeli pozwolisz. ;))) Ale tak - "bawię sie/to się" - jednego "się" może nie być, zwłaszcza że masz literówkę. ;) Sugestia "w zabawie opuszczoną formą" - ten sam rytm. I na koniec - "czytam, od tyłu" - po kiego Ci ten jeden jedyny przecinek w tekście? ;) Do kosza z nim i nie będzie straszył. ;))) A co do wiersza, to ładna gra znaczeń. :)))

report |

Wieśniak M,  

Dzięki Miladoro :)). Przecinek wyleciał- odruch bezwarunkowy ;). Troszkę zmieniłem w/g sugestii.Buziaki :)))

report |

Miladora,  

No to masz buziaka i odczepiam się. :)))))

report |

Wieśniak M,  

ależ przyczepiaj się Miladoro :). Zawsze chętnie słucham rad :)))

report |

gabrysia cabaj,  

super! to rozumiem: gryząc sterczące metafory:))

report |

Kasiaballou vel Taki Tytoń,  

zmysł słowo = zmysłowo :) z errorem zmyłkowo, a kto Cię tam wie :))

report |

Wieśniak M,  

:))))).dzięki Kasiu.:))).zaglądasz czasem do prozy.? Wrzuciłem tam dziś jeden drobiazg, ciekaw jestem Twojej opinii. Mozesz przywalić:)

report |

Kasiaballou vel Taki Tytoń,  

zaglądam, Wieśku - tu i na kilku innych portalach. mam nawet swoich faworytów, ale raczej nie komentuję. prozę odbieram czysto wrażeniowo, tak, że nie poważę się na konstruktywny koment. zajrzałam i do Ciebie. czy jest klimat? pewnie jakiś jest. czy się utożsamiam? nie bardzo, jakoś obok mnie. nie pytaj o artyzm i takie różne gagi - nie odpowiem, ale przeczytałam :)

report |

Wieśniak M,  

Dziękuję Kasiu za przeczytanie. Sam nie potrafię w sposób jednoznaczny ocenić, ani czy to co ja , ani czy co inni piszą ma wartość. Odbieram tekst całkowicie w kategoriach podoba się, lub nie. Trafia narracja, czy nie moja bajka.przepraszam że nalegałem, nie powinienem. Byłem ciekaw.Miłego dnia :)))

report |

Kasiaballou vel Taki Tytoń,  

czytałam z zaciekawieniem. po prostu nie mój klimat, Wieśku - nie masz za co przepraszać, no coś, Ty?? pisz - wiem, że potrafisz zaskakiwać - wiem po wierszach :) pozdrówki serdeczne :)

report |other poems: zawierzony madce boskiej, ..a miał może jeszcze zęby?, liryka wnętrz, Wilburny, nieco syzyfowy, przełomowy, tęsknot przednówkowy, erotyk narodowy z lokowaniem produktu, archeowarszawski, uliczny, Tomkowi, Wierszyk do szkół pdst., wierszyk inspirowany twórczością mi-styka Rymkiewicza, wierszyk refluksyjny, huuu huuu haaa, Chodźmy do stajenki - bajka niewyklęta dla dzieci, wszelkie podobieństwa przypadkowe, MG 42, Światowe Dni Odzieży, jak wieś z ob.wieszczem, ukryta opcja, pamiątki z Wenecji, na choinkę mu taki prezent, re-sortowy, jakieś plany na jesień?, osąd kapturowy, karą darz jana, po miedzy, RODNAP, nasz kandydat, pank rólik, zwykłe przypadki psa fafika, intermarsze, życie z dreszczykiem pod starym prykiem, "wielka radocha przy pisaniu wierszyków dla..."- Aśćce, !!! z ostatniej chwili!!!, www.babcia.pl, cyborgi, że niby taki społecznie zaangażowany i nad wodą, styczspac, zdrowy wyrób limerykopodobny, party tura, dzynglobal dzynglobal..., noelogizmy, do szybkiego czytania, pamiątki z urwanych filmów, zadyszki, w ramach dialogu, kampania jesienna, dzień dobry, bajka też, jaskółka, ta sama jesień, bajeczka o ciśnieniu, translatyk, linowy, derudne bajdury, do kąta, ...jest wielki, oda do chmurki dymku z papierosa, "o odbiorze rzeczy" *, pełne magazynki, w pewnych kręgach, orety krymskie, buten tag, koszyk świadczeń, tuiterazm, maj day, końskie życie, stroiciel, z nadzieją ku niebu, o stawianiu kropek, wierszyk symbiotyczny, ech droga Ananke..., wiosna co ze snu się budzi, wariacja na pola rażenia, w mini, wielka mi gracja, barda z barci opowieści, białowiersz, e-day, trzy muzy, o zabawie ptaszkiem, ciśnienie, ...i po ptakach, bohaterek nie na miarę, ...powiedz Europie, zawsze to jakoś z górki, gniot dla niewymienionej, od...wilż, białe noce, kasaiku, złoto dla astrit, Do roty!, drag on błędny, Kamilowi, pamiątki, tripatinek, kar nawałowy, piąte życie, my anonimowi a....coś tam, [księga dojścia] - Gender, zżyczam to z siebie:), dychotemia, nie umierajmy nadziei, słów tyle co pod palcami, o maggi świąt, zastępstwo procesowe, podpierniczony u Ani, po byt, z pamiętnika kibica lokalnej drużyny, se przyświecam, ukołysanka, jakby co - to o budowie komórki będziemy, w inercji zmiany, bajeczka w scenerii leśnej wśród paproci o lisku chytrusku i małej koci, na pole on, misz mariaż, saga o misiu, 11 listopada, ludzkie zmartwienie, wstań i daj wstać, niech wżdy, dziennik ale noszący znamiona wiersza, forpocztówka, foto synteza, bezosobowy, punkt odniesienia, liryk plastyczny, na Rezeba, pacman, hyc, apel poległych, toccata..., jedyna we wszechnecie, przyjęcie za piętnaście dwunasta, zwykli inaczej, proszę nie regulować czytelników, gafy z szafy, z punktu g do..., z uwagi na.., wronin, objaw ja nie, jakiego nie znacie, udzienny, gra muzyka, pogłos, ogar, limeryda śmieciowa, teo logiczny,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register