22 may 2011

ułożyłem wiersz

ten z Tych wierszy pierwszych
w formie klasyczny
w treści znacznie śmielszy

ze znanych utworów
dotychczas jedyny
który tak poruszał
dusz skryte sprężyny

twór ogólnoludzki
chociaż osobisty
z doskonałą  puentą
no wprost - zajebisty

zapisać go trzeba
by pokazać światu
niebu podziękować
za urodę kwiatu

lecz gdy za natchnienie
bogom dziękowałem
w morzu rozmodlenia
wiersz ów
zapomniałem
;)


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 15 | rating: 0/5 | report | add to favorite

Comments:

Kasiaballou vel Taki Tytoń,  

Wiesiek; robisz kolosalne postępy :) gratki :) p.s. tylko te piegi nieładne ;)

report |

Wieśniak M,  

piegi wyszły. jestem w drodze, internet mi zanika. Wielkie dzięki Kasiu :)

report |

Michał,  

fajnie, ale po co Ci te kropki na początku, wiersz nie biedronka)

report |

Wieśniak M,  

dzięki Michale za odwiedziny , biedronki wyszły ;)

report |

Istar,  

jak zwał, tak zwał, ale wiersz się udał ;)

report |

Wieśniak M,  

miau :))))

report |

Miladora,  

No i ułożyłeś... ;) A teraz go dopracuj. :))) Ale na poważnie - można by trochę rytmowo go jeszcze dopieścić. Zwłaszcza pierwszą zwrotkę, chyba że to swoista inwokacja nierymowana. ;) Ale pointa mi się podoba. Lubię teksty z przymrużeniem oka.

report |

Wieśniak M,  

Pisałem z marszu, ma więc pewne niedociągnięcia. Jutro obejrzę go świeżym okiem .:).Też lubię takie teksty, często je pisuję :))))). Dzięki za odwiedziny :)))

report |

Stefanowicz,  

Wieśniaku (nieodmiennie jestem pod wrażeniem nicka:), wiersz ma zamysł, ale trzeba go doszlifować. Sugestie: "coby tak poruszał" - coby, brzmi niezgrabnie, (może zamienić na: który tak porusza...) "niebu podziękować za urodę kwiatu" - niegramatyczność (może lepiej: niebu podziękować za urodę kwiatów) Pozdr.

report |

Wieśniak M,  

Nick dobry jak każdy inny drogi Stefanowiczu :) wrażenie to dość obszerne słowo, nie wiem więc czy się cieszyć, czy unieść ;) Pierwszą sugestię ( który ) kupuję - dzięki :) druga zmienia sens zdania. W utworze "...kwiatu", to odniesienie do zapomnianego wiersza , "...kwiatów" odnosiłoby się albo do piękna przyrody ( bez związku z tematem), albo do poezji jako takiej.Przeczytaj jeszcze raz, zobaczysz o co mi chodzi :). Dziękuję za odwiedziny i sugestie. Serdecznie pozdrawiam :)))

report |

Szel,  

nie dla mmnie zoelonoki..:) cie zjem:))

report |

Wieśniak M,  

Mam oczy w kolorze piwa :). barwy wciąż przybywa ;). Jestem zatem do przełykania.:) Tyle w trzech zdaniach :)))

report |

/,  

za wywołany uśmiech:)

report |

Wieśniak M,  

na taki efekt liczyłem. Dziękuję betinko :)))

report |

idotegopanna,  

Nie było mnie kilka dni i widzę, że przyszłam na gotowe, szkoda!;)

report |other poems: zawierzony madce boskiej, ..a miał może jeszcze zęby?, liryka wnętrz, Wilburny, nieco syzyfowy, przełomowy, tęsknot przednówkowy, erotyk narodowy z lokowaniem produktu, archeowarszawski, uliczny, Tomkowi, Wierszyk do szkół pdst., wierszyk inspirowany twórczością mi-styka Rymkiewicza, wierszyk refluksyjny, huuu huuu haaa, Chodźmy do stajenki - bajka niewyklęta dla dzieci, wszelkie podobieństwa przypadkowe, MG 42, Światowe Dni Odzieży, jak wieś z ob.wieszczem, ukryta opcja, pamiątki z Wenecji, na choinkę mu taki prezent, re-sortowy, jakieś plany na jesień?, osąd kapturowy, karą darz jana, po miedzy, RODNAP, nasz kandydat, pank rólik, zwykłe przypadki psa fafika, intermarsze, życie z dreszczykiem pod starym prykiem, "wielka radocha przy pisaniu wierszyków dla..."- Aśćce, !!! z ostatniej chwili!!!, www.babcia.pl, cyborgi, że niby taki społecznie zaangażowany i nad wodą, styczspac, zdrowy wyrób limerykopodobny, party tura, dzynglobal dzynglobal..., noelogizmy, do szybkiego czytania, pamiątki z urwanych filmów, zadyszki, w ramach dialogu, kampania jesienna, dzień dobry, bajka też, jaskółka, ta sama jesień, bajeczka o ciśnieniu, translatyk, linowy, derudne bajdury, do kąta, ...jest wielki, oda do chmurki dymku z papierosa, "o odbiorze rzeczy" *, pełne magazynki, w pewnych kręgach, orety krymskie, buten tag, koszyk świadczeń, tuiterazm, maj day, końskie życie, stroiciel, z nadzieją ku niebu, o stawianiu kropek, wierszyk symbiotyczny, ech droga Ananke..., wiosna co ze snu się budzi, wariacja na pola rażenia, w mini, wielka mi gracja, barda z barci opowieści, białowiersz, e-day, trzy muzy, o zabawie ptaszkiem, ciśnienie, ...i po ptakach, bohaterek nie na miarę, ...powiedz Europie, zawsze to jakoś z górki, gniot dla niewymienionej, od...wilż, białe noce, kasaiku, złoto dla astrit, Do roty!, drag on błędny, Kamilowi, pamiątki, tripatinek, kar nawałowy, piąte życie, my anonimowi a....coś tam, [księga dojścia] - Gender, zżyczam to z siebie:), dychotemia, nie umierajmy nadziei, słów tyle co pod palcami, o maggi świąt, zastępstwo procesowe, podpierniczony u Ani, po byt, z pamiętnika kibica lokalnej drużyny, se przyświecam, ukołysanka, jakby co - to o budowie komórki będziemy, w inercji zmiany, bajeczka w scenerii leśnej wśród paproci o lisku chytrusku i małej koci, na pole on, misz mariaż, saga o misiu, 11 listopada, ludzkie zmartwienie, wstań i daj wstać, niech wżdy, dziennik ale noszący znamiona wiersza, forpocztówka, foto synteza, bezosobowy, punkt odniesienia, liryk plastyczny, na Rezeba, pacman, hyc, apel poległych, toccata..., jedyna we wszechnecie, przyjęcie za piętnaście dwunasta, zwykli inaczej, proszę nie regulować czytelników, gafy z szafy, z punktu g do..., z uwagi na.., wronin, objaw ja nie, jakiego nie znacie, udzienny, gra muzyka, pogłos, ogar, limeryda śmieciowa, teo logiczny,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register