9 june 2011

Skandale a sława

im więcej krytyki

tym bardziej działa
na ich korzyść

oni tylko zacierają ręce

lepiej śpią
gdy są na pierwszych stronach

gazet


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 24 | rating: 0/5 | report | add to favorite

Comments:

Jerzy Woliński,  

Naga, ale smutna i "wesoła' rzeczywistość.

report |

Magdala,  

jak wszystkie vipy i celebryci. :)) pozdo.

report |

JoT Eff,  

nie wiadomo, Aniu. Jeśli nie jesteś celebrytką nie możesz o tym wiedzieć, ale może jesteś?

report |

An - Anna Awsiukiewicz,  

Na tym przykładzie zrozumiałam, że nawet krytyka wspiera---najważniejsze jest aby pokochac siebie i doświadczac życia po swojemu i nie przejmowac się niczym. Może powinnam to jakoś dopisac, ale zostawiłam to czytelnikowi:)

report |

JoT Eff,  

Nie wierzę, że jest choć jedna osoba na tym świecie, która nie przejmuje się niczym, Aniu. Myślę, że to wrażenie to sprawa hierarchii rzeczy, które są dla nas ważne.

report |

An - Anna Awsiukiewicz,  

Kim Jo--są takie osoby i to nie jedna..Kiedy człowiek odkryje kim jest--wtedy już tylko żyje, a może nareszcie żyje:) Dla mnie to jest bliski temat--ponieważ też uwolnłam się od wszystkich zakazów i nakazów:)

report |

Slawrys,  

bardzo trafne

report |

issa,  

Heh, nie przepadam za publicystyką zrobioną na liryczne - czytając felieton upozowany na wiersz, czuję się za każdym razem trochę jak kobieta, która spodziewała się seksu, a usłyszała instrukcję obsługi piły tarczowej. Tu dodatkowo jakoś się zaniepokoiłam. Wcale nie trzeba naciągać wewnątrztekstowych faktów, by doszukać się powinowactw z bezdomnymi wśród gazet. Może niezamierzone, jednak wtedy tekst/język działa za plecami autorki, jak chce, i nie umiałby wykluczyć żadną miarą takiej konstelacji skojarzeń. I niby fajnie - oto celebryta ze złudzeniami przynależności do świata i ważności. Tyle że, jednemu detal, drugiemu nie, przecież zwersyfikowana opinia jest z intencją piętnowania, więc się raczej gubię w zawiłości szczytnych celów. (Mz) niefortunny/nietrafny układ słów. Dobrego.

report |

issa,  

P.s. Plus ścieżka wahań w ślad za poprzedniczką: "Jeśli nie jesteś celebrytką, nie możesz o tym wiedzieć, ale może jesteś?". Skąd ta pewność? - chciałoby się pytać.

report |

An - Anna Awsiukiewicz,  

Piszę pozytywnie--skoro na ich korzyść . Konkretnie chodziło mi o to, że krytyka wspiera gdy się zaciera ręce, a nie wpada w dołek:) Uważam że w życiu to też działa--nawet kiedy nie jest się celebrytem:) Wszechświat (wahadła)bardzo wspierają silnych i pewnych siebie ludzi:) Może jeszcze nie potrawię tego napisać aż tak czytelnie, ale? próbuję-hihi. No i bardzo polecam pokochanie siebie:)

report |

issa,  

:) Na jeże-mustangi, zaciekawiające jak diabli to, co mówisz. Chyba po Twoim komencie zgubiłam się całkiem;d Znaczy, na podstawie samego tekstu nie wpadłabym na autorską interpretację, choćbym się tysiąc razy przekręciła wokół własnych osi. Może się wydawać, że wszystkie użyte tutaj wyrażenia kontekstowo kierują ku negatywom: "zacierać ręce" na "skandal"? A po jakiego gnoma? Na "krytykę"? Okej. Tyle że w miejscowym otoczeniu ma być to krytyka, której skutkiem jest skandal, czyli bicie piany raczej niż konkret "minimum środków, maksimum celu". Wg mnie taka radocha to dawanie energii - parze w gwizdek. No ale co kto lubi. "Lepiej śpią"? Mam czytać, powiadasz, w pozytywie? Czemu miałabym przyjąć, że zamykanie oczu, kiedy jest się na pierwszych stronach gazet, to jakiś szczególnie rajcujący motyw:)? Lub czemu niby miałabym uzależniać spokój mojego snu od języków innych ludzi? Czy aktywności zawodowej dziennikarzy? Też nie wiem. Silny i pewny siebie? Okej, jak najbardziej. Sama dla siebie jednak szukałabym kołysanek niekoniecznie na pierwszych stronach gazet. Pokochanie siebie? No, jak najbardziej. Jak się kocha, akumulator może się spokojnie obchodzić bez skandalu, heh. Itd. Sorry, rozgadałam się, ale to naprawdę interesujący fenomen;d Dobrego dnia.

report |

przemubik,  

ciekawe co by Kurt Cobain - ś.p. wokalista Nirvany ci na to odpowiedział:) według mnie sława to miecz obusieczny...

report |

issa,  

"według mnie sława to miecz obusieczny..." Ano. I dzięki temu, co powiedziałeś, chyba wreszcie doprecyzowałam sobie i mogłam wyjęzyczyć, co mnie tutaj tak naprawdę gubi. Jednostronność. Jednoznaczność. Nierównowaga. Cień staje się czymś, co można olać lub traktować narzędziowo, bagatelizująco tylko jako cycek dla własnych systemów. A z mojego punktu widzenia światło bez cienia - to raczej, hm, nieobiecujący układ. "Co nie ma cienia, istnieć nie ma siły".

report |

An - Anna Awsiukiewicz,  

przemubik, skoro ś.p--to raczej nic już nie powie.. Zresztą życie to tylko doświadczenia:)

report |

An - Anna Awsiukiewicz,  

Issa--napisałaś-cyt: A z mojego punktu widzenia światło bez cienia - to raczej, hm, nieobiecujący układ. "Co nie ma cienia, istnieć nie ma siły". Jaką prawdę tutaj zawarłaś. Moją prawdę.. Ciemnośc jest światłem--tak najkrócej mówiąc:) I dlatego już pogubiłam się w Twoich komentarzach. Raz mi pasują na 100 a raz muszę się nad nimi zastanawiac, ale i tak uważam że to tylko doświadczenie:) Pozdrawiam cieplutko:)

report |

An - Anna Awsiukiewicz,  

Może powinnam zmienic puentę na:" i mają wszystko w dupie--przynajmniej wiedzą że żyją".Może byłoby bardziej czytelne--mocne. Napisałam tak jak to widzę i czuję. Faktyczne, teraz komentarze namieszały mi w głowie- a ja stwierdziłam tylko fakty, które działają:)

report |

Jerzy Woliński,  

to mam dla ciebie maki dla odpręzenia,miłego.

report |

An - Anna Awsiukiewicz,  

Uważam też ,że jeżeli coś nas dotyka ( np.plotka) wtedy wystarczy zacierac ręce z radochy( większośc wpada w nie potrzebne nerwy) --zadziała to na naszą korzyśc :) A odbije się negatywnie tam skąd przyszła:)

report |

JoT Eff,  

Też nie byłabym tego taka pewne, są plotki, które bardzo krzywdzą, pociągają za sobą konsekwencje.

report |

An - Anna Awsiukiewicz,  

Kim Jo-- jestem pewna na 100 że pociągają tylko (pesymistów) Pewnych siebie nic nie boli , więc z czasem się od tego uwolnią:)

report |

Miladora,  

A można to też przeczytać jako przyczynek do historii rodzaju ludzkiego. Wpadnięcie w pewne tryby, które już potem wszystko napędza. W mechanizm samokreacji. Lepiej, żeby mówiono, nawet źle, niż w ogóle. Inna sprawa, że przestrzeń, którą otworzyła Kipu-Issa, bardzo przypadła mi do smaku. Wychodzi na to, że moneta zawsze ma awers i rewers. ;)))

report |

An - Anna Awsiukiewicz,  

Miladoro--napisałaś o wpadnięciu w pewne tryby.Dokładnie o to mi chodziło.. To są tz. wahadła które wspierają silnych i pewnych siebie:)

report |

Withkacy,  

Czy krytykanctwo jest tym samym co mądrość? Czasem An, mylimy et pojęcia. Jeżeli ktoś umie krytykować, to jeszcze wcale nie znaczy, że ma możliwości, a tym bardziej umiejętności, by stworzyć coś co ma prawdziwą wartość. Powiedzmy, że ktoś potrafi obrzucić ścianę błotem. Czy jest to równoznaczne z tym, ze umie ja także zbudować od fundamentów? Do budowy potrzeba cegieł, zaprawy, pionu, kielni a przede wszystkim umiejętności. Do krytyki zaś, wystarczy błoto w sercu i błoto na języku. I niestety, wielu posiada go w nadmiarze – więc musza nim rzucać, bo w przeciwnym razie, utopiliby się we własnej nadprodukcji. Pozdrawiam. /wiersz pasowałoby troszkę wzbogacić/

report |

An - Anna Awsiukiewicz,  

Witku--właśnie o to mi chodzi, żeby nie przejmować się krytyką tylko żyć. Świat nas wtedy wspiera--nawet jeżeli coś robimy nie tak ( według innych, czy według jakiś zasad:)Myślałam że ten przykład w wierszu to pokazał, ale muszę jeszcze nad tym popracowac:)

report |

Mirek Dębogórski,  

No są Tacy. Pozdrawiam

report |other poems: Jesteś ogniem ja wodą, Dla ciebie, Ty mój a ja twoja, We śnie, Idę w twoją stronę, Samoistnie, Jestem, Perspektywa, Obudziłam się zbyt późno, Wdzięczność, W ciszy, Tylko spojrzyj, portret w tle Für Elise, droga, prześwity w okiennicach, wyjęte z uśpienia, milczenie we dwoje jest większym szczęściem niż samotność, chwile na bezdechu, młode sarny podcinają sobie nogi, kiedy noc dotykała świtu, osiki trzęsą się bez wiatru, podboje, na tę chorobę nie ma lekarstwa, mężczyźni potrafią kochać i nienawidzić, erotyk nie nazbyt opóźniony, kaczeńce w zielonym wazonie, Z perspektywy czasu *, Płynę jak rzeka*, kim jestem ? - ekfraza, Tylko kosy śpiewają tak samo, może zabiorą nas na Seszele, tylko seks jest w miarę normalny, co noc tworzę nowe światy, Wiosna - dni miłości do życia, W radiu - Lowe Yu - Whitney Houston, Wypatruję już wiosny, Zwątpienia przychodzą nad ranem, Glögg w przeźroczystych, Zbudzona z zimowego snu, Jesień* uczy mądrości, Karmiłeś sobą /ekfraza/, Miałam tego dosyć, Noc ukrywa prawdę, Straconego nie odzyskam, Schody skrzypią jak dawniej, Szykują się do odlotu, a mnie tam nie ma, Spieszmy się, Wilgoć przenika od środka, Nie mam serca z kamienia, Przez moment myślałam że jestem u siebie, Przemyślenia, Walizka pełna wspomnień, Wszystko jest doskonałe/przemyślenia/, Niezbędnik uniesień, Biegniesz peronem wciąż patrząc, Celebruję życie z radością, Tworzę nowy świat, Niebiańskie Gubin-ki*, Obserwuj ptaki, Powrót do życia, Kobiety po czterdziestce smakują, Pochylam się nad tym śmieciem /dla M/, Stęskniony otworzyłeś furtki na oścież, Nakazuję Tobie abyś był szczęśliwy, Dwie jaźnie, Przyciągnę spojrzenie, Po tamtej stronie /ekfraza/, Inni odchodzą z żalu do świata, Spojrzenie wciąż młode, Pożegnania wpisane w grafik*, Kto tak naprawdę żyje, Skandale a sława, boso, Codziennie, Wirtualna młodość, Szare i jasne, Zwyciężyłeś i nie wylądowałeś w kanalizacji, Pierwotne źródło wszystkich strachów, Pieprz to i poluzuj tam gdzie cię gniecie, Dziewczynka z butelkami, Gdyby nie ta czysta woda odczytałabym to inaczej, Szczęście pachnie konwalią, Powroty, Wierzyłam że wszystko trwa wiecznie, Kalendarz wyznaczył datę wyjazdu, Cienie przeszłości, Nie dogonię przeszłości, Po latach straszy szkieletem /ekfraza -most/, Pamiętam strach w twoich oczach, Wpatrzona w jeden punkt na wodzie /ekfrazaVI/, Na granicy doskonałego czasu, Księżyc jedynym światłem i świadkiem /ekfrazaVI/, Zaszalałam w pierwszy dzień wiosny/ ekfraza-żonkile//, Szary może nabrać uroku, Stęskniona, Dotyk nadziei /ekfraza V /, Lęk zapisany w genach, Nożem prosto w serce, Śmierć jest naturalnym procesem, Ucieczka w nieznane /ekfraza3/, Tania siła robocza(ekfraza II), Bogini ciemności (ekfraza), Sikoreczka, rozgrzana do czerwoności, Wracam stęskniona, Czas kiedy zabiłam wiarę i nadzieję, Po latach wszystko traci znaczenie, Wpojony program który nie zmienia się nawet w niedzielę, Popatrz w lustro a zobaczysz tą miłość, W skołataniu, przemyślenia o reinkarnacji, Czas wracać do domu, Tak bardzo, polski pies szkolony w niemczech, Prawie na wyciągnięcie ręki, Tak mnie stworzył Bóg, Sopel, Odnalazłam klucz, Świat mnie wspiera, Przystań, Przywitaj mnie bosą, Połamałam pióra, Miłość jest domem, Dwa płomienie, Pośpiesznym do raju, Jabłka padają do nieba, Komórki w DNA uwalniają napięcie, Po drodze do piekła przystanki kuszą, Niecierpliwi, Przebudzona, Ostatnia rozmowa, Nocne kłótnie, Chwile gdy kocham życie są takie krótkie, Krwawy przylądek, Na każdym kroku, Odbiaram inaczej, Punkt wyboru, Niemy krzyk, Prysznic uczuć, Zapraszam zmiany, Obudzona krzykiem łabędzia, Mój sad czuje że wyjeżdżam, Blisko a jakże daleko, Pragnę jutro przywitać już dzisiaj, Potrafię czytać w jej myślach, Rozmowa alkoholiczki z ...., Vive memor, quam sis aevi brevis, Wybieg myśli spuszczonych z kagańca nr2, Zawsze razem, Wybieg dla myśli spuszczonych z kagańca,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register