19 october 2013

Inny


Mańkut z platfusem … tak, jestem Inny
Leworęczny odmieniec chodzący jak kaczka
Tak mnie świat zastał, i pozostawił
Bez koniecznej „na siłę” zmiany
 
Kto widzi, zwraca lub nie uwagę
Zostawmy to przeszłości i Bogu
Kto zwraca uwagę na innych odmiany
… woli nie myśleć o swoich?
 
Odchył do normy to poszukiwanie
Ideał i Inni poza progiem normy
Dziś kolor skóry, jutro religia
Pojutrze mogę być poszukiwany
 
…. Każda „inność” dobrym powodem
 
Nie szukam u ludzi niczego, nie oceniam
Nie zaprzątam sobie głowy, tym
Kto ma piegi, jest mańkutem, czy jest łysy
Pozostawiam to … każdemu sobie
 
…. z szacunkiem wobec Innych


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 15 | rating: 0/9 | report | add to favorite

Comments:

Ananke,  

każda inność zwykle przez swoją niewiadomą wywołuje lęk, a przecież lęk można przedzierzgnąć w ciekawość ;) i chęć poznania

report |

Damian Paradoks,  

jest myśl przewodnia która wciąga w czytanie : co dalej, co dalej ... :)

report |

Sabi,  

temat bardzo delikatny aczkolwiek wiersz sam w sobie taki sobie.... nie powalil na kolana :) , przepraszam za szczerosc

report |

Marcin Olszewski,  

Nie ma sprawy, szczerość jest dla mnie istotna w tym względzie, każdy z nas ocenia według własnego uznania, szanuję to, pozdrawiam serdecznie Marcin.

report |

Sabi,  

Dziękuję tym bardziej,że mogę być sobą w wyrażaniu swoich odczuć względem wiersza. :)

report |

Bazyliszek,  

ja bym to dal do dziennika i nie bedzie problemu z wierszem, a co do innosci, kazdy z nas jest inny, i dobrze inaczej byloby strasznie nudno, co do mankutow to w skali swiatowej prawie 50/50, wiec co to za innosc:)))mojej pani zakonnice mowily, ze "to niedobra reka"haha i pac linijka, co za milosierdzie boze:))))

report |

Teresa Tomys,  

Inny nie znaczy - gorszy. Pozdrawiam - inna(leworęczna) :)

report |

issa,  

"Nie szukam u ludzi niczego". Hm. No to może bywać klops i żal: możliwe, że ten, kto niczego u ludzi nie szuka, ten niczego u ludzi nie znajdzie. Lub inaczej, np. tak z aforystyki na dzikie cito: kto niczego w ludziach szuka, ten znajdzie w nich właśnie to, czego w nich szuka, czyli nic.

report |

Marcin Olszewski,  

Nie szukam w ludziach "na siłę" tego że ktoś jest inny, np. ma inny kolor skóry, jest piegowaty, ma wadę słuchu itd. dysponuje elementami które są innymi od przeze mnie posiadanych. To że ktoś jest inny nie znaczy że mam go za to krytykować, źle oceniać - nie zajmuję się tym.

report |

issa,  

I jeszcze może przy "leworęcznym odmieńcu" moment pobędę.

report |

issa,  

Zainteresował mnie, bo ja byłam "praworęcznym odmieńcem". Forsownie, dla dobra Ludzkości oraz dobra mnie-Ludzkości, zmuszano mnie, kiedy byłam dzieckiem, w instytucjach edukujących do tego, bym ja się zmuszała do pisania prawą ręką.

report |

issa,  

Po latach okazało się, że i tak to ze mnie nie zrobiło praworęcznej. Im byłam starsza, tym częściej posługiwałam się lewą ręką przy wielu zajęciach / gestach / ruchach itd.

report |

issa,  

Np., teraz, kiedy to mówię, moja mysz leży z lewej strony. Kiedy prasuję, żelazko montuję z lewej. Bardziej komfortowo czuję się też, kiedy kogoś (jeśli to spoza sytuacji, w jakich można być twarzą w twarz) z lewej strony niż z prawej itp.

report |

issa,  

Skutek tej całej odysei lewego i prawego jest u mnie taki, że jestem po prostu oburęczna: w zależności od tego, co robię, używam prawej ręki, lewej lub obu naraz :d po trzydziestce zaczęłam się, jak dzieciak, z mozołem, w ponawianych ćwiczeniach, uczyć pisania lewą ręką. I umiem nią pisać, chociaż mniej sprawnie niż prawą. I to było fantastyczne doświadczenie: pismo z prawej ręki jest właściwie pismem o innym charakterze. Zabawnie te słowa z każdej z rąk spotykać i je obserwować.

report |

issa,  

I na koniec: jak żyję, w spotkaniach ze wszystkimi ludźmi spoza przedszkola i szkoły podstawowej, nie zaznałam, odpukać, żadnej przykrości z powodu tych moich cech manualnych. Pozdrawiam

report |other poems: Tęsknota, Liczenie, Nie zabieraj, Porada, Eremita, Odległość, Lot ku niebu, W pół słowa, Aleksandra, Hasło, Ciemność, Kultura, Dotyk, Pamięć, Bo ty musisz, Głód, Rajzer, Wyrocznia, Racja, Kryjan, Jamiołki Piotrowięta, Zamknięty w objęciach, Olszewo-Przyborowo, Nigdy więcej, Racja stanu, Skarb ocalenia, Muza, Irena i Krystyna, Pamiętaj, Ofiarowanie, Terra, Sędzia, Szuflada, Wyrwana ze snu, Milczenie, Powietrze, Emocja, Kwiat, Rozmowa, Poza światem, Róża, Cisza, Okna dusz, Nie przestanę, Noc, Na linii wzroku, Bez głowy, Przeznaczenie, Ofiarowanie, Droga życia, Jamioł, Takie sobie życie, Droga wilka, Praeda, Rzecz, Pamiętnik życia, Miejsce, Somnus, Anima, Ars Poetica, W dobrej wierze, Westchnienie, Światła mijania, Sympatia, Replika, Epitafium, Deszcz, Ostatni list, Tęsknota, Parapety, Listy, Miłość, Daria, Cierpliwość, Namaszczenie, Pod maską twarzy, Przyjaciel rodziny, Pani zmian nastrojów, Noc, Prawda, Sen, Milczenie, Venefica, Femina, Tęsknota, Kamień, Tak po prostu, Obok siebie, Milczenie, Wierność, Wilk, Sztuka, Odchodzę, Lika, Poranek, Pod wieżą, Dusze, Przy łóżku, Spontaniczność, Bunt, Noc i ból, Odległość, Anioł Stróż, Dobranoc, Persona non grata, Stół, Głos, Przygoda, Rodzina, Dyspozycja, Grób, Wegetacja, Poznanie, Przewaga, Potrzeba, Cierpliwość, Ściany, Poduszka, Pokarm, Nie napiszę nic, Książka, Droga, Cień, Ciała i dusze, Bal pod głową, Terytorium klatki, Przytulisko, Niepewność, Muszę żyć, Na kołdrze, Kroki taty, Gniew, Dziecko, Gdy łzy, Dusz obrazy, Iluzja, Target, Noc, Nie umieraj, Złodziej, Déjà vu, Skarb, Niuniuś, Nie spojrzę, Twierdza, Między duszą a światem, Modlitwa, Niewiadoma, Przed operacją, Skała,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register