25 february 2011

Z perspektywy pustej butelki


Smutni poeci podobno piszą piękniej,
spacerują samotni bazgroląc na kartkach.
Głaszczą bezpańskie psy z całego serca
nienawidzą przebrzydłego księżyca.
 
By ugasić pożądanie piją tanią wódkę,
nocami bełkoczą o minionym. Zasypiają
wtuleni w zdjęcia, po przebudzeniu wulgarnie
witają dzień. Z głową pełną wspomnień
 
wpadają pod autobusy i najczęściej do barów.
Na brudnych stolikach rozkładają puenty
i słowa niewiele warte. Od czasu do czasu
szczęśliwieją – ale to już zupełnie inne szaleństwo.


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 11 | rating: 0/4 | report | add to favorite

Comments:

Withkacy,  

Mam słabość do Twojego pisania, podoba się

report |

JoT Eff,  

znałam jednego smutnego poetę - Stanisław Gola - można znaleźć jego wiersze w internecie, mam prawie wszystkie jego tomiki, chyba z piętnaście. Był cholernie smutny, cyniczny i biedny. Żył tylko z tego co napisał (laureat wielu konkursów) i sprzedał na mieście, no i z renty brata jeszcze. Nie znalazłam w jego poezji, ani jednego niezgorzchniałego wiersza. Nawet te niby wesołe są strasznie smutne, żadnego nie umiem nazwać pięknym.

report |

Jarosław Trześniewski,  

Joasiu dobrze że go przypomniałaś. Tragiczna postać.

report |

JoT Eff,  

trudno mi o nim zapomnieć, mieszkam obecnie, Jarku, w domu, w którym się urodził i mieszkał do momentu, aż tuż obok stanął jego nowy dom, z bratem "od renty" spędziłam w tym roku wigilię i sylwestra, był naszym zagubionym wędrowcem. Odwiedzam też grób Stasia, chociaż mój stosunek do jego poezji nigdy nie był jakby to delikatnie powiedzieć "aplaustyczny". Jednak warsztat. Warsztat. Mistrz warsztatu.

report |

Jarosław Trześniewski,  

Od czasu do czasu Marcinie. Weseli poeci piszą chyba brzydziej ? Dobry wiersz.

report |

Withkacy,  

a napewno, raczej inny :)

report |

Waldemar Kazubek,  

Portret pełny i odrobiony z kunsztem.

report |

P,  

podoba mi się.

report |

Florian Konrad,  

Jakbym czytał o sobie :))))))))

report |

An - Anna Awsiukiewicz,  

Bardzo mi się podoba:)

report |other poems: Obrazki z podķładów, Wstęp do koniugacji, Obrębianie tematu, Nabożne pieśni paliatywnych, Opowieść bez kota w pomieszczeniu, Lista grzechów pośrednich, Morskie przypowieści, Tuwisizm mało liryczny, Mitologie zrodzonych z kamienia, Entropia układów współzależnych, Poza zasięgiem sieci, Zmatowienia, Echa, Amplituda drgań, Teatrzyki, Burze w szklanej kuli, Rok w martwym mieście, Z kronik umarłych poetów, Z kronik nienarodzonych poetów, Micela, Prowadzenia, Nadprogramy, Moratorium na najmniejsze z planet, Ucieczka z ogrodu rozkoszy, Drzewo stany, Mesjasz nowej ery, Replika życiorysu, Wskazy, Karłowate planetki, Post scriptum, Preewolucjonizm, Sprzedawcy mózgów, Wybieg dla alkoholików, Wiersz obrazoburczy czyli życie seksualne mieszkańców Edenu, Życie z uszkodzonym płatem czołowym, Modlitwa za nieumarłych, Rozwarstwienie zwojów, Zmroki, Poklatkowość, Nic co ludzkie, Dobry człowiek, Upadek pierwszy, Krociosłowo, Ciężar podgatunkowy, Frazy urojone, Monidło, Dogmat, Motyli taniec, Inny wiersz, Skrzyżowania, Domniemanie, Dopusty, Jajko niespodzianka, Pozycjonowanie nadobowiązkowe, Rok wygaszonego słońca, Amortyzacja amortyzatorów, Zegar z sekundantem, Elementy kontrastu, Raz, raz, raz, Ziemia wczorajszego boga, Hmm..., Wykreślanki, Przyśrodowe ambaje, Pomiędzy nami, Biuro porzuconych, Hipokamp w karmelu, Czad na czacie, Gra w kolory, W gruncie rzeczy, Serce, dusza – coś się we mnie, Syndrom niespokojnych słów, Zamulenia, Ciuciubabka na gzymsie, Antypiosenka dla zadżumionych, Ekspozycje, Śmietnikowy Dziadek Mróz, Na uwięzi, Niepomieszczenia, Sekwencjonowanie, Składak, Wiersz dla ludzi, którzy boją się much, Na jałowym biegu, Tragedia samoobsługowa, Nie mam czasu dorosnąć, Industrializacja słówka, Elektrony niewolne, Golgota zarosła kurzem, Poślubienie, Na podobieństwo, Kamień na kamieniu, Ostatni obrót sfer, Drzwi w suficie, Zapiski na skórze, Ucho van Gogha, Milion lat po naszej erze, Codzienne trzeźwienia, Chodzenie za siebie, Wdech, Ewolucje, Krótkometrażówka, Zwielokrotnienie, Kroto chwile, Zwrócenia, Tuż przed, Przemieszczenia, Spiskowa teoria nieba, Polowanie na jednorożca, Kici, kici, Delirium tremens, Koło wrotek - wariacje, Wiersz w sosie własnym, Wiersz pijany, Wiersz zdołowany, Światło ość, Remedium na jaskrawości, Obiata dla bezimiennej, Nieodkupienia, Oby nam się, Pory karmień, Reklama nowego dekalogu, Zagwozdki, Infantylka, Szeroki front burzowy, Dookolność, Sztuka niekochania, Samospalenia, Vis vitalis, Nocnik filozofa, Popołudnik fiilozofa, Gniot, Bez akcentowana, Ucieczka w przestrzeń, (Para)filia, Prehibicja, Paznokcie nie bolą, Owadzi śpiew, To mógłby być wiersz, Wyjałowienie, Historyjki naturalne, Pozycje nieobowiązkowe, Cuda na kijku, Nie palę z wrzosowego cybucha, Pokręcenia, Między innymi, Zgon oostatniego dywanu na osiedlu, To będzie bardzo patetyczny wiersz, Za oknem, Fiksacje, Misterium szarości, Korespondencja z martwego lasu,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register