27 november 2015

o 23:30 odpływam

między nami rodzi się przestrzeń
wypełniona nietrwałością kolorów

każde niedopowiedziane słowo
oznaczać może obietnicę

ale brzmienie wyobraźni zanika
na granicy białego szumu

więc i ten wieczór zakończy się
o dwudziestej trzeciej trzydzieści

zwyczajnie


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 14 | rating: 0/7 | report | add to favorite

Comments:

zuzanna809,  

:) podoba się. Wyrzuciłam "aż". Ale to Twój wiersz. Pozdrawiam ciepło.:)

report |

Leszek Czerwosz,  

dzięki, możliwe że bez aż, wcześniej nie było, dopisałem i pewnie popsułem, podumam jeszcze

report |

Leszek Czerwosz,  

no i zmieniłem linijkę: aż do granic białego szumu na aż po granice białego szumu czyli nieco inaczej, ale w sumie coś rzeczywiście trzeszczało, może będzie lepiej

report |

Leszek Czerwosz,  

ponownie zmieniam na zapis: na granicy...

report |

Damian Paradoks,  

to i tak późno ;)

report |

Damian Paradoks,  

brakło mi dwóch minut do 23:30 więc odczekałem :)

report |

Leszek Czerwosz,  

to wcześnie! dzięki za poczytanie

report |

Damian Paradoks,  

odczułem przenikanie przez warstwy czytając jakbym cebulkę obierał ;) Ta forma oczekiwania która narasta. A gdy owoc ma dać już, całość pryska jak bańka mydlana :)

report |

Leszek Czerwosz,  

dokładnie,cebulka w warstwie znaczeniowej, sam pomyślałem o czymś, co miałoby się zacząć, oczywiście, emocja, relacja, nie wymawiając większych słów, ale nie rozwinie się. Z jakiego powodu? Nie wiem, nie ważne. Ile snów, o których zapominamy kilka minut po przebudzeniu, ile zaniechań.

report |

Ania Ostrowska,  

w dawnych czasach czasach kiedy była jedna albo dwie stacje programy w telewizji kończyły się około północy i na ekranie pojawiał się charakterystyczny szum. Rzecz jasna z różnych powodów telewizor nie był wyłączany. Czytając ten wiersz pomyślałam, w ilu domach w ilu związkach odbiornik był stałym uczestnikiem życia - i wypełniaczem i pobudzającym inspiratorem. W pewnym sensie dyktował rytm życia. A w wierszu - gdyby był mój - zrezygnowałabym ze "zwyczajnie" w ostatnim wersie, gdyż sformułowanie "więc i ten wieczór" jednoznacznie powtarza sens. Z tego powodu komentarz "zwyczajnie" wydaje mi się już zbędną kropką nad i. Pozdrawiam :)

report |

Leszek Czerwosz,  

Oczywiście pamiętam ten szum, to może się kojarzyć z porą nocy, że pora już spać narodzie pracy, aby z zapałem budować swój ustrój następnego ranka. Ale biały szum to pojęcie statystyczne, szum nie przenosi żadnej informacji, ten biały nie ma żadnej wyróżnionej cechy. Zwyczajnie może istotnie zbędne, pomyślę. Dziękuję, że przyszłaś i przeczytałaś i napisałaś.

report |

jeśli tylko,  

a mnie to zwyczajnie pasuje, jest taką kropką nadzwyczajnie podkreslającą zwyczajność, tę obezwładniającą zwyczajność, nie ma ucieczki..

report |

Ania Ostrowska,  

:) i o to właśnie chodzi, że jednemu się podoba a drugiemu nie :) im więcej przesłanek, tym bardziej świadoma decyzja

report |other poems: samoobsługa, jesteś?, najważniejsze są sufity, gdybym wiedział, kapitał minut, Walentyna, budowniczowie, złote liście, kreatywna księgowość (wersja poprawiona), nie przejdę, emocjonalne IQ, Czy już mi wolno, letnio, i co teraz będzie, re-żarliwość, można by, prostytucja małżeńska, zdjęcie z bardzo dobrze ustawioną ostrością, niefart czy co innego, plagiat, czy to aby moja muzyka?, wyjście, iskra, bliskie spotkania, ocieplenie klimatu, zawód, o 23:30 odpływam, Wolny wybór, fragmentacja odwołana, czy mogę jeszcze raz pomyśleć, zielone, oczy, sama dobroć, Tak bliskie spotkania, Time out (czas minął), Zespół Otella, litery mowy ciała, miły koniec, N do N, mentalna tkanka, kodowanie binarne, Już nieważne, poza korporacją, Podchody, Kolory (rewitalizacja), stutysięczne okno, Wiosny już chyba nie będzie, Czy mogę nie prosić do tańca, Ale, cztery częśći przemijania, spotkanie w starym młynie - powiastka, Jednak byłoby szkoda, zerwany most, lepiej nie, Barwny klawisz, Czarny książę, koniec, nie wiem jaki dać tytuł, nocne życie, fale, był taki lajf, czuwanie przy wędzarni, dyskresja Brata Billa, studnia, męski punkt widzenia, róża, identyfikacja królowej, sprzątanie, paradoks, Kasa, sprzedam lub zamienię, blachara, manowce, samiec alfa, Dżin XXI wieku, osąd, w XXI wieku, reset, striptiz na szklanej górze, na granicy szaleństwa, szczęśliwy powrót z piekła, winy smak, niepokój I, niepokój, Anioł, słowa, zażyłość, w centrum dowodzenia, ostatnie dźwięki ciszy, bez nadziei, wiosna, atak czy ucieczka, utrata zasięgu, dobrze, chwila, pięknoduch, i co dalej, wszystko żyje, emocja niczym zbrodnia, koniec filmu, M4, myśli, krok w przód i dwa wstecz, zima, zawsze, góry ukochane, turbulencja, mój adres, kreatywna księgowość, burza, szafa, radio, przeznaczenie, Szklane sztylety, po co, Państwo prawa, w sieci,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register