8 june 2011

Wiosna

Wczesnym rankiem zobaczyłem słońce
świeciło
nad horyzontem mojego pojmowania dnia
zdziwiłbym się bardziej gdyby nie fakt
że poruszyło się we mnie dziecko
o rysach łagodnych młodością
rozpychało się rękami w płucach pełnych
słodkiego zapachu porannego sadu
wyglądało przez moje oczy na biel śliw
tupało do rytmu gołębich skrzydeł
bolało bardzo przypominało
po raz pierwszy

dzisiaj rano zobaczyłem młodą dziewczynę
spała
zawinięta we wszystkie słowa które powiedziałem
mojej żonie od początku świata w świeżej zieleni
była rzeczywista jak dotyk dłoni młodego mężczyzny na jej ciele
w sieć zmarszczek pochwycona
była piękna pierwszą wspólną wiosną


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 5 | rating: 0/5 | report | add to favorite

Comments:

Miladora,  

Rzeczywiście podobny temat. To dobra cecha, gdy w ludziach, których kochamy, potrafimy wciąż widzieć tamtych sprzed lat i gdy są dla nas tak samo cenni i piękni. I gdy ciągle jeszcze coś budzi w nas dziecko. Ładne myśli tu zawarłeś, Andrzeju. I chociaż miałabym parę sugestii drobnych zmian, to sądzę, że nie chciałbyś chyba niczego zmieniać, więc stulę buzię i pójdę i tak bogatsza niż przyszłam. ;)))

report |

Jarosław Jabrzemski,  

Ładnie, choć niezgrabnie.

report |

Andrzej Talarek,  

Do Miladora: Myślę, że chciałbym poznać Twoje uwagi. Cały czas się uczę. Jak Sokrates przed śmiercią gry na cytrze (chyba). Może coś zmienię, chociaż akurat ten wiersz udało mi się kiedyś wydrukować w jedynej - jak do tej pory - książczynie i już w tej formie pozostanie w rodzinie. Do Jarosława Jarzębskiego: cieszę się, że ładnie. I niezgrabne kobiety mogąś być piękne.

report |

Miladora,  

1. Pobawiłabym się wersyfikacją, Andrzejku, żeby uwypuklić pewne partie tekstu, przedzielając je linijką odstępu. 2. Zwróć uwagę na ilość słów, kończących się na "ło" - niektóre można zmienić na inną formę gramatyczną. Np - tupało - tupiąc. 3. "zdziwiłbym się/poruszyło się/rozpychało się" - można zamienić, by nie było nagromadzenia "się". Np - byłbym bardziej zdziwiony/poruszyło (bez się, bo słońce mogło poruszyć)/rozpychające się rękami (nie masz "ło"). Myślę też, że mógłbyś oddzielić te dwa zwłaszcza wersy - "Wczesnym rankiem zobaczyłem słońce" i "dzisiaj rano zobaczyłem młodą dziewczynę ", bo one są kluczowe dla wiersza. No i niektóre dopowiedzenia wydają się być zbędne. Np - "na jej ciele". A na koniec - nic nie szkodzi mieć różne wersje tego samego wiersza, bo one też dojrzewają razem z piszącym. ;) Buźka. :)

report |

Trynity34,  

Bardzo mi się podoba.

report |other poems: Wielkanoc Jana Sebastiana, Prawda w ministerstwie, W sprawie logosu, Wielopole, Eden, Wołanie o Eurydykę, Niemiłosierny Samarytanin, znak, wojna w pokoju, budowanie, Lacrimosa, Komórki rakowe, Ikar Upadły, oswajam śmierć, w każdej kropli, ziemia usuwa się spod nóg, 94, Beznogi, popiół, Intro, skamlenie, Przed Wielkanocą, Via, słuchając, Ginczance, Vide, cui fidis, list do kończącego epokę, ekstraordynaryjny poeta, element łączny, Cyjanowodór, Ołów-ek, świnie, Trzydziestu?, stara kobieta, Nowe Campo di Fiori?, Na śmierć Dworca, Mater Meus, Boże Narodzenie w mojej głowie, Faszyści, Błędne tropy, Ryba z Jeziora Tyberiadzkiego, Betlejem, Hotel Paradise, Łuk Wilsona, Radość świętego Franciszka, Na Dolinie Jozafata, Rachela, Byli, Głód, Pleśń, Stabil, Józef Kret, muszę coś napisać, Pentaemeron, Kiedy delikatnie odchodzi natchnienie, Przesilenie wiosenno-letnie, Mam sześćdziesiąt dwa lata., Nie lubię poetów cierpiących..., A gdy otworzył pieczęć piątą..., Jak bardzo jestem..., Ten ciemny element ..., Źle mi jest ze świadomością.., Dzisiejszej nocy przyszła do mnie…, Nasi zmarli..., Coś się zmieniło...., Patrzę przez okno, Nazwałem, Niedziela Palmowa, Rozległe pole, Gdybym się dziwił..., są sprawy małe, Tuwimem na odczepne, Modlitwa człowieka osiadłego, Z życzeniami noworocznymi dla wszystkich poetów Trumla, Dies irae?, Grzebacze popiołów, Kiedyś, Sikając do Renu, Sikając do rzeki, Woda i krew, Namiestnik i prawda, Na początku był obraz, Ewangeliczny embrion demokracji, Kobiety, Cóż to jest prawda?, Ja, Piłat, Święto (z Pierwszą Brygadą w tle), Dom niespokojnej starości, Listopad, Po dwu stronach Rzeki, Europa, Śmieci, Wyhodowałem ojczyznę, Grochowiska, Cieszę się, Szedłem, Żółta róża, Wczesna jesień, Jaskółki, Las, Kwestia smaku, Źdźbło, Żywioł piąty muzyka, Żywioł dziewiąty - żona, O świni szatana zamienionej w sędziego W., Moje ciało, Koniec świata Rzeczy, Dedal, villanella w promieniach słońca, Samotność, Erotyczne sny, Śmierć prezydenta, Poezja, Gips, Oda 20 księga II Horacy, Na skrzydłach Ikara, Gusła, Dziadkowie, Niebo i ziemia, Pastuch, Krowa polna, Zagony, Rzeka, Płoty, Palę jestem gejem, Droga, Nie palę nie jestem gejem, Zawracam, Romantyczny i pożerana przez seks, Stąpam po wodzie, Kościół, W roli murzyna, Pieśń o fałszywym przyjacielu, Wiosna, Stoję przed tobą bez wstydu nagości, Błogosławienstwo, Romanca, Familoki, Statek trzeźwy starością, Off, Offelia, Fin de siecle, Wypuścili Barabasza, urlop,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register