Całkiem możliwe :)) Czasem spotykam te ptaszki, ale nigdy nie słyszałam ich "trzeszczenia" i nie wiem czy dziwna nazwa (jak to w języku polskim, i pewnie nie tylko względem zwierząt ;) odnosi się rzeczywiście do odgłosów, jakie wydają :))
na wikipedii piszą że: "Śpiew – krótki, często powtarzany motyw o szeleszczącym i trzeszczącym brzmieniu (stąd polska nazwa ptaka). Śpiewa, siedząc na płocie lub innym dobrze widocznym miejscu.". bo ja Tobie sam nic nie powiem bo nie znam się na tych ptaszkach ;))
Wczoraj już odsłuchałam z netu, bo faktycznie powinnam to dawno zrobić :)) I rzeczywiście potrzeszcza :)) Ja się znam o tyle, o ile wpadnie mi w obiektyw ptaszek, którego do tej pory nie widziałam lub spotykam rzadko i wtedy zasięgam info. I tym sposobem (ja z opóźnieniem;) dowiedzieliśmy się coś oboje :)) Dziękuję kb:))
w Nowym 2024 Roku nadrobi :) Najlepszego Jago :))
zgłoś
Całkiem możliwe :)) Czasem spotykam te ptaszki, ale nigdy nie słyszałam ich "trzeszczenia" i nie wiem czy dziwna nazwa (jak to w języku polskim, i pewnie nie tylko względem zwierząt ;) odnosi się rzeczywiście do odgłosów, jakie wydają :))
zgłoś
na wikipedii piszą że: "Śpiew – krótki, często powtarzany motyw o szeleszczącym i trzeszczącym brzmieniu (stąd polska nazwa ptaka). Śpiewa, siedząc na płocie lub innym dobrze widocznym miejscu.". bo ja Tobie sam nic nie powiem bo nie znam się na tych ptaszkach ;))
zgłoś
Wczoraj już odsłuchałam z netu, bo faktycznie powinnam to dawno zrobić :)) I rzeczywiście potrzeszcza :)) Ja się znam o tyle, o ile wpadnie mi w obiektyw ptaszek, którego do tej pory nie widziałam lub spotykam rzadko i wtedy zasięgam info. I tym sposobem (ja z opóźnieniem;) dowiedzieliśmy się coś oboje :)) Dziękuję kb:))
zgłoś
miło mi, pozdrawiam, Krzysiek :)
zgłoś
Dziękuję i wzajemnie Krzysiek:)
zgłoś