10 lutego 2012

Święto Kolorów

Pod poniższym linkiem wersja elektroniczna książeczki wydanej w 2007 roku, nakładem własnym. Zapraszam.


http://issuu.com/matmel/docs/_wi_to_kolor_w


Mateusz Melanowski,  

I jeszcze parę słów o: ” Bez efekciarstwa, a jednak z jakimś podskórnym dramatyzmem, dobrze wyrażonym i wyczuwalnym są napisane najlepsze wiersze tej książki. Bez patosu, a jednak tak, że odczuć można, jakim zjawiskiem jest życie codzienne, jeśli śledzić jego ruchy z uwagą równą buddyjskiej wręcz uważności.” Jakub Winiarski, PoeWiki.org "Myślę, że taką poezję pisze się po trzydziestce. Kiedy człowiek jest mniej więcej w połowie, z jednej strony mając już pewną bazę wspomnień , z drugiej zaś otwartą perspektywę, na razie pustą jeszcze." Karol Pęcherz, CEGŁA-Magazyn Materiałów Literackich "Ostatecznie tomik kieruje błysk naszego oka na jesienne święto kolorów i choć autor pisze:Niewiele we mnie jesieni, to mocno wybrzmiewa puenta: Żyjemy. Trzeba to powtórzyć. Krzysztof Fiołek, Lampa "Święto Kolorów to w pewnym sensie książka o dojrzewaniu (smutnym, wypalającym, depresyjnym) oraz podtrzymywaniu przy życiu, w stanie gotowości, wewnątrz - podmiotowej odrębności i poezji." Katarzyna Zdanowicz-Cyganiak, Opcje

zgłoś |

Mateusz Melanowski,  

Ale t o wygląda.

zgłoś |

gabrysia cabaj,  

no i przeczytałam - bez efekciarstwa, za to blisko, lirycznie o codzienności

zgłoś |




Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt

Copyright © 2010 truml.com, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.


kontakt z redakcją






Zgłoś nadużycie

W pierwszej kolejności proszę rozważyć możliwość zablokowania konkretnego użytkownika za pomocą ikony ,
szczególnie w przypadku subiektywnej oceny sytuacji. Blokada dotyczyć będzie jedynie komentarzy pod własnymi pracami.
Globalne zgłoszenie uwzględniane będzie jedynie w przypadku oczywistego naruszenia regulaminu lub prawa,
o czym będzie decydowała administracja, bez konieczności informowania o swojej decyzji.

Opcja dostępna tylko dla użytkowników zalogowanych. zarejestruj się

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1