1 june 2011

1 czerwca. Shoah

wiesz mamo że jak odwrócić Gwiazdę to nadal będzie gwiazda?
odpruj mi gwiazdę
będę dzieckiem dla niepoznaki


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 13 | rating: 0/14 | report | add to favorite

Comments:

Withkacy,  

bardzo dobre, świetna puenta

report |

Laura Calvados,  

jeśli nie zauważyłeś Krzymo - to ten tekst jest odpowiedzią na wiersz tegoż. Pod opcją 'wersja do druku' jest o tym informacja.

report |

Laura Calvados,  

nie szkodzi

report |

Wieśniak M,  

To piękny wiersz Lauro. jestem zaszczycony że mój stał się inspiracją do tego. Krzymo ma racje. Ten jest dużo bardziej emocjonalny. Opowiada pewna historię znaczona nr obozowym. Mój plasuje się w planie ogólnym. Obydwa stanowią całość , choć mogą funkcjonować samodzielnie. Osobiście Twój jako znaczony emocjami ma silniejsze brzmienie . Pozdrawiam i dziękuję :)

report |

Laura Calvados,  

unikam emocjonowania się w tekstach (we wszystkim w ogóle) jak ognia. jeśli tutaj są obecne to mają indeks ujemny albo bliski neutrum. Tu jest albo gorzko albo cicho. tak. to jest bardzo gorzki, tekst

report |

Istar,  

gorzko, zdecydowanie, ale zabolało

report |

Jerzy Woliński,  

super, przejmujący.

report |

Michał,  

brawo!)

report |

Darek i Mania,  

ten Wieśniak M - co napisze to potem przechodzi na innych i to jak - słowem rozmnaża dobre wiersze ( "Wielopole" "1 czerwca")

report |

Laura Calvados,  

Coś w tym jest. Niezaprzeczalnie. Słuszna uwaga!

report |other poems: Znieczulenie miejscowe, Odpowiedz, Wierszyk dla mistrza świata w toprocku, Sign*, Obiekty ruchome, dalekie trajektorie, Wiersz dla Lisicy, saraj (post mortem), nie masz ze sobą nic wspólnego*, Wnyki, Krótka ballada o szyciu, śava°, Wiersz dla Białej, Votum. Poemat dla Saraj, Votum (Saraj nie wróci) VII, Votum (Saraj nie wróci) VI, Głodny kawałek dla Kazubka, Argente, ["To jest czas matek... V"], Wiersz dla Łagodnego, Votum (Saraj nie wróci) V, Votum (Saraj nie wróci) IV, Trajektorie, Iss a Snedronningen, 22, 59–62, Tryptyk wrześniowy. 1939, Votum (Saraj nie wróci) III, Votum (Saraj nie wróci) II, Votum (Saraj nie wróci), Mathesius II, Kassidim. Wiersz ostatni dla Saszy Jakuszyna, Ponieważ nigdy dorosła, Fuga grudniowa (Fall/ Winter. Midseason Death - Salesman), [„To jest czas matek…” IV], Rex Iudaeorum*, Madonna bez dzieciątka, Listy do Toronto, Śmierć naszła Olgę w kąpieli, , F44.3, bet, Poronna, possibility*, imperfectum, jeszcze nie ostygłeś w ziemi, Najpierw, małe ciała, viaticum, [ Sąsiadka spod trzynastki śpi w perłach ], Na potem, 1 czerwca. Shoah, Z gier i zabaw dziecięcych I. Trafiony - powieszony, Diapozytyw, Ostatni rok, [znów śnią mi się wszystkie zęby ...], włosy przerosły wszystko, Mathesius~`, columbarium, canto - 1942, dzieci nie powinny*, na końcu ciemności zawołasz moje imię, n i e m a n a h a c z a, do diabła z Robertem Roburem, na ptaki nie ma innego sposobu, Wyjdź. Wróć. Wróć., Tryptyk Jeruzalem. 1910, Z listów do Petrarki, Gewura, Drezno – Kijów. Podróż I, głowa dziecka leży na dnie morza, za trzy dni urodzisz, bezterminowo, w głowie Owidiusza, Interakcje, Do Sylvii Plath, [od czasu kiedy śmierć okrzepła w twoich oczach...], [kobieta kiedy rozpacza rodzi siwe dziecko...], Hodowla, nie wyrasta z niej żadna mała śmierć, Wracaj, Bebenin..., teratoma, Na urodziny Herty Müller, ostatnia kolacja, errata, [Jej dom zawsze zamknięty...], Contra vim Mortis, [leżę na smyczy...], [„To jest czas matek…” II], wyjdź, Prawidłowości, [„To jest czas matek…” I], [Moskwa was pożre], patrzę za ciebie, ja, córka, *[Już długo nie zostanę...], ***, optyka, [Interwał. 6 lat], Raport z pamięci, albo do towarzyszy krytyków, [Mówię do twoich ślepych oczu…], [Tiferet ]*, [śmierć w Chanel, albo Madame Leukemia], całość/ ciągłość, ***,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register