12 april 2022

Tytuł artykułu w parafialnym periodyku

"Nawróciłem się dzięki muzyce Marilyn Manson."


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 10 | rating: 0/2 | report | add to favorite

Comments:

jeśli tylko,  

doprawdyż..

report |

Cheval (Faber),  

Chodzi za mną taki jeden projekt, może kiedyś go zrealizuję. Myślałem, żeby wrzucić coś o Levinas albo "Kalwarii Kantora", ale to potężne tematy i nie wiem czy mój bakałarz tutaj wystarczy. Póki co: "A przecież jest coś pięknego w tym huczącym, wewnętrznym zgrzycie - Historia."

report |

Cheval (Faber),  

Mam pomysł na postać do opowiadania, może kiedyś napiszę. ​Laska, dziarski charakter, trudne przeżycia, charakter wojowniczki, życzliwość dla wszelkiego istnienia, słucha Marylin Manson i Sheaneth O'Connor a poza tym zostaje w końcu oficjalnie uznana za świętą. Takie between worlds trochę. Poszukiwanie aktualności z mediacją w tradycji..

report |

jeśli tylko,  

już czekam..

report |

Cheval (Faber),  

Taka ciekawostka, dla niektórych może propagandowa, ale kij tam. Był w IV w. św. Cyprian patron okultystów. Kochał się w dziewicy a jego czary zawiodły no i stwierdził, że w tym jest największa moc i mądrość. Później go zdjęli, nie wiem, czy za inkwizycji, czy wcześniej i z jakich powodów (pewnie zdziebko politycznych). W końcu uniwersalizm to uniwersalizm, no nie? A w uniwersalizmie jest polifonia. Ok. Basta. Pozdrawiam wszystkich chadzających nieuczęszczanymi drogami.

report |

Cheval (Faber),  

Ech, lepiej nie czekaj, bo słaby jestem w opowiadania. Tym bardziej trudno mi jest portretować kobiety, bo choć mógłbym kochać je wszystkie, to uważam je za nieuchwytne jak tę proustowską Albertynę. Kilka razy mi się to udało, a to i tak pewnie z dozą projekcji.

report |

jeśli tylko,  

mimo wszystko..

report |

Cheval (Faber),  

Jak jesteś taka cwaniara to sama napisz ; ).

report |

Cheval (Faber),  

To na prawdę cholernie trudny temat. Ja jestem konceptualistą, widzę coś w swojej głowie i się tym cieszę, ale teraz przełożyć swoją wizję na tekst i to sensowny - oj, dajcie mi spokój ; ).

report |

Cheval (Faber),  

Póki co swoim zwyczajem wolałbym odesłać do kogoś mądrzejszego i bardziej utalentowanego - w tym wypadku: Robert Barron - Ziarna Słowa. Odnajdywanie Boga w kulturze.

report |other poems: Rysunki tuszem (2011), Na początku (ok. 2015), Rzecz podniosła i dydaktyczna, Na wieczorny dzwon, Kaboom Kaboom II, Z klasyka - Czesław Miłosz - Dobroć, Wiersz o paleniu papierosa pod klatką, Noe, Wrzutka z klasyka - Pascal, Tytuł artykułu w parafialnym periodyku, Postulaty, Z cyklu "Detale", Martwa natura, Wciąż formalnie, Trzy wiersze Gwatemalskie, Wrzutka z klasyka, Niech boli, Pisanie, pod chałturkę, ***, Cytat z klasyka, Milczenie, Melancholia, Studzienka, Zwierciadło muzyki, Forma komunikacji (dla Graina), wanna jako metafora świata, Zewik, Trochę humorystyczny, Husserl's Electronica, nowy, Dla jaj?, ***, ***, Sentencja, Trzy wiersze (Witka), Ugly Boy, Bloom - poemat prozą, 10 tez fenomenologicznych, ***, Z dna szuflady, Rozprężenie, Cytat z klasyka (Voo Voo), Agnieszka - Staurologia, Dyptyk, Trzy wiersze, Lingua Franca, SYMETRIA, Cacuszko z dna szuflady, Sentencja, BIBELOTY - zestaw mówiący, Wrzutka (Wiersz klasyka), Rzędy realności (pogoda), Martwym językiem, kamień piaskowy, Huk, Dwie płowe wstążki ze spaceru, Dwie płowe wstążki, Dwa wiersze jesienne, Biel, biel..., ***, Cztery wiersze, Co ma byt?, Niebieski, Ślad, Mein Fukuyama, Sheaneth O'Connor, Ćwiczenia, Trzy wiersze z dedykacją dla Graina, Epilog (sprzed 10 lat), Hollow Songs, Styczeń, Hai Q, Fado, Gry i zabawy, Czy kolory istnieją, ***, Dywanik, Kolory, wariacja n.t. "Żywoty Świętych", Świat to dużo powiedziane - remake, Sportowy, Świat to dużo powiedziane, W transfiguracji, Ćwicząc we śnie, Wyznanie, Noc, IV, I, III, Dwa wiersze, Refleksja, Concept-wiersz o miłości, Finnegan's Joints, III wiersze, Z cyklu BARWY, Baśń, Purge, European, For Sylvia, Worldplay, IV wiersze dla samego siebie, ***, *** (Idę), *** (Nie ma tu nic), Trzy wiersze stoickie, *** Okay, *** (Kolor.), *** Rezygnacja, Wprawka w stylu zen, Nocne polowanie, Poranek samotnego ślusarza, ***, ***,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register