30 november 2017

Uzasadnienie mojego "minusa" przy" Księdze Rodzaju"...

Mój "minus" jest impulsywną reakcją ,na niekończące się wpisy znanego nam Dobrosława. Po pierwsze,nie uważam tego za twórczość,raczej za szerzenie wiary. Teoretycznie można to robić wszędzie, wydaje mi się jednak,że są do tego lepsze fora internetowe. Ja zaglądam na Trumla wtedy,kiedy chcę. Jeśli jednak za dziesiątym razem,widzę 3,4 wpisy "Księgi Rodzaju",to odechciewa mi się nawet przeglądać dalej. Wiem,że to zbieg okoliczności,ale Admin powinien pomyśleć nad tym,żeby naprawdę ograniczyć ilość wstawianych prac dziennie. Gdyby to była jedna ,każdego rodzaju,byłoby ciekawiej....


number of comments: 24 | rating: 0 |  more 

dobrosław77,  

@Jestem. Wpisy są zgodne z regulaminem, 5 x proza/24h. Masz problem z czytaniem większej ilości, to możesz ograniczyć się do 1 wpisu. Tłumaczę niezwykle obiektywnie, biblijne wielogatunkowe arcydzieło literackie. Wiara to wierne, naśladowanie Jezusa Zbawiciela

report |

byłem...,  

Nie jestem przekonany ,czy Jezus Chrystus,tak by tu bez końca "nawijał". Z tego co wiem,to ludzie za nim szli,a nie on za nimi. Nie narzucał się,nie kupował bez kolejki,nie miał darmowych połączeń itp...Nie jestem przekonany,że tutejsi użytkownicy forum,z niecierpliwością czekają na Twoje tłumaczenia czegoś,co już dość dawno zostało tłumaczone.Po co wierzącemu takie tłumaczenia ? O tym co piszę,świadczy chociażby ilość "kciuków" pod tymi tłumaczeniami.Ja nie napisałem,że wstawiasz niezgodnie z regulaminem,tylko,że dobrze by było zmienić regulamin....

report |

jeśli tylko,  

Nic nie tłumaczysz dobrosławie, to co piszesz to bełkot zacierający sens Biblii. Nie, nie piszesz nieprawdy, nie to chcę powiedzieć. Ale to co piszesz jest nudne i NIC nie wnosi. Płytkie powtórzenia. Zero refleksji. Odstrasza.. Więcej daje czytanie samej Biblii, ew objaśnienia kontekstów przez prawdziwych biblistów. A moze idź, pokaż to swojemu księdzu, niech on Ci powie, co to warte?

report |

dobrosław77,  

@Jestem. Skoro wszystko według ciebie, zostało wytłumaczone, to proszę wytłumaczyć Rozdział 7, wersety od 9-12 z Księgi Wyjścia.

report |

byłem...,  

Mnie ten temat nie interesuje,a poza tym Ty chyba wiesz (wierzysz),więc po co to pytanie ?.Dlaczego swoje tłumaczenie biblii wstawiasz tutaj,na forum artystycznym ?

report |

Florian Konrad,  

z trollami nie ma co dyskutować, Dobrosław to psychopatyczny fanatyk

report |

dobrosław77,  

@Florian Konrad. Fanatykiem jest ten, który wierzy w dogmaty, doktryny, i pogańskie zwyczaje, które są na słowo honoru, bez weryfikacji i mocnej podbudowy odkryć nauki, taką jak mam Biblia - źródło wiedzy, wiary i świadomości.

report |

jeśli tylko,  

od definicji są słowniki! wg PWN Fanatyk to "«osoba żarliwie wyznająca jakąś ideę lub religię, skrajnie nietolerancyjna w stosunku do zwolenników innych poglądów»". A to co Ty napisałeś jako definicję fanatyka to skrajne BZDURY w tym kontekście (ostatecznie można tego użyć do określenia poganina - czyli zupełnie innego pojęcia. Czyli - nie masz pojęcia co piszesz, niewłaściwie używasz słów.

report |

Wieśniak M,  

Rozumiem że po Księdze Wyjścia Dobrosław opuści Trumla i uda się na pustynie naśladować Zbawcę

report |

Eva T.,  

oj, to bardzo optymistyczne zyczenie, Wiesiu :)

report |

Eva T.,  

https://www.youtube.com/watch?v=buQpcpQqdKo

report |

dobrosław77,  

Do Szefa tego portalu jeśli tylko, 29 listopada 2017 o godzinie 09:34 Jest to przykład nienawiści do ludzi, aby byli nieświadomi oraz biblijnej prawdy ostatetcznej, aby nie byli zbawieni. (W związku z blokadą)

report |

jeśli tylko,  

trudno się rozmawia z kimś, kto nie rozumie, co się do niego mówi. Nie będę się strzępić.

report |

dobrosław77,  

@jeśli tylko. Definicje są teorią. Przestań ziajać nienawiścią, która jest gorsza od żarliwości religijnej, która jest też na słowo honoru.

report |

jeśli tylko,  

ziać czym? czym? nienawidzić to ja mogę.. nie, nawet nie wiem kogo, a Ciebie mi żal, zwyczajnie żal, Wąski Robociku, Programiku Kopiuj-Wklej..

report |

Eva T.,  

hehe, to dziwne, ze dobrosław77 uwaza, ze to szczegolnie wypowiedzi kobiet, zieja nienawiscia. To chyba zaklocenia w odbiorze...dzwieki, wibracje...przeszkadzaja uslyszec wszelkie informacje (uwagi).

report |

dobrosław77,  

@Eva T. Nie mam względu na osobę,tylko na komentarze osób, w których ziają nienawiścią.

report |

jeśli tylko,  

naucz się gramatyki i prawidłowego używania słów, jesli chcesz pisać na portalu literackim. To nie nienawiść, tylko dobra rada. Popracuj nad sobą. To pożyteczne zajęcie.

report |

Ananke,  

eh :) Jesteś uparty Jestem, podziwiam, ja po prostu naszego drogiego kolegę i jego chrystianizację omijam szeeeerokim łukiem, szkoda nerw :)

report |

byłem...,  

Ja już też...Po prostu jak widzę,to się idę pomodlić,żeby jutro nie już nie widzieć kolejnych rozdziałów...:)

report |

Ananke,  

hehe skoro Adminowi nie przeszkadza przepisywana tu Biblia, to mnie też nie, tym bardziej :)

report |

jeśli tylko,  

Biblia nie przeszkadza. Tylko to, co on tu z niej robi.

report |

dobrosław77,  

@jeśli tylko. Nie bądź ograniczona do umownej pisowni.

report |

jeśli tylko,  

stosowanie tego, co nazywasz umowną pisownią (też źle zastosowane pojęcie) jest warunkiem porozumiewania się. Jeśli każdy będzie używał wyrazów jakich chce na oznaczenie tego, czego inni nie mogą się pod tymi wyrazami domyślić - to nie ma ani porozumienia, ani przekazywania informacji. Chaos i bałagan. I tyle.

report |




Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us






Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1