14 january 2016

Prośba...

Chciałbym prosić Marka Gajowniczka,żeby w swoich wpisach (bo nie jest to poezja),nie obrażał Żydów i innych narodów. To są ludzie tacy sami jak Ty,czasem lepsi,czasem gorsi ale zawsze ludzie. Brak szacunku świadczy niestety,tylko o Tobie. Nie wiem jakim systemem wartości się kierujesz,opluwając innych,szerząc swoim pisaniem nienawiść,niechęć do tego,co Twoim zdaniem nie jest polskie. Podobno jesteś osobą wierzącą , katolikiem, ale Twoje pisanie zupełnie temu zaprzecza.Może ze swoim pisaniem udaj się na jakąś stronę internetową,bardziej zbliżoną do Twoich poglądów,gdzie znajdziesz większe poparcie i podziw ,bo tutaj tego jakoś nie widzę.Nie pozdrawiam,bo i tak mnie już oplułeś ponieważ w moich żyłach płynie nie tylko polska krew...


number of comments: 40 | rating: 0 |  more 

bosonoga,  

Popieram!

report |

byłem...,  

Napisałem ,to co napisałem,bo niestety ale jak wchodzę na Trumla i widzę wpisy M.G.,to jak najszybciej opuszczam stronę,żeby przypadkiem nie przeczytać,że nie jestem Polakiem,bo nie wierzę w kościół i zamach Smoleński...Co do formy,to się nie czepiam ,bo każdy orze jak może,ale tematyka to czyste stanowisko polityczne,a to mnie po prostu nie interesuje i od tego są wiece i manifestacje a nie taka strona...

report |

mironiek,  

To nie jest żaden cel polityczny, a poruszanie takiej a nie innej tematyki, czego właściwie nikt nie może zakazać; uważam, że - choć słowa mogą ranić- jest to kwestia przewrażliwienia, całkiem usprawiedliwionego. Zmierzam do tego, że nie warto w ogóle zajmować się takimi wypocinami.

report |

byłem...,  

No może z polityką przesadziłem,bardziej boli mnie ta mowa nienawiści do wszystkiego co inne.Mowa,która mija się z każdą wiarą,jaką znam.Niech pan Marek dowie się może od kogo przyjęliśmy jako państwo ,chrzest.Może i nie warto,jak piszesz,zajmować się tym,ale wydaje mi się,że tworzymy tu jakąś internetową społeczność i mamy prawo do oceny i swojego rodzaju "buntu"...

report |

mironiek,  

wyrażanie własnego zdania to bardzo pożądane zjawisko na portalach, na których, jak to nazwałeś, tworzy się ''internetową społeczność''; tak samo jednak jak pan MG nie wnosi w nią żadnego wkładu, tak my nie musimy wnosić oceny do jego tekstów. Nie wpadaj w pompatyczny ton, bo to tylko nakręca niepotrzebne marnowanie stawów na produkowanie jakiejś wartości intelektualnej, która i tak niczego nie zmieni

report |

byłem...,  

"Truml jest przestrzenią dyskusyjną, gromadzącą w jednym miejscu przedstawicieli różnych technik artystycznych. Ale Truml to nie tylko miejsce ale głównie nowy sposób kontaktu, którego intelektualną oraz emocjonalną bazą jest praca twórcza i sztuka autorska. " - możemy i nie wiem czy nie powinniśmy.

report |

rafa grabiec,  

trzymam Twoją stronę Jestem

report |

Ananke,  

ja po prostu go nie czytam, ale masz rację Jestem - popieram Twój apel.

report |

Ananke,  

coś tu cicho........

report |

byłem...,  

Bo ci co chcieli coś powiedzieć,już powiedzieli...Ja natomiast napisałem to,bo czuję się obrażany.

report |

Ananke,  

o widzę jednak nieco tu rozmów...

report |

Eva T.,  

Jestem, popieram :) Ale nie jako prosbe lecz jako apel do admina bym to napisala (mam juz od dluzszego czasu ochote tak zrobic). Prosby jak i inne zyczliwe uwagi ma Marek G. gdzies...On uwaza, ze ma racje i prawo uzywac takiego stylu pisania tych tekstow (bo poezja to nie jest.). Dla mnie osobiscie jest w nich duzo mowy nienawisci...przez MG i pewnie niektorych innych osob, nazywane wolnoscia slowa...To niestety mylace pojecie...Nie toleruje tego podsycania nienawisci i nie chce ignorowac ani przemilczac nadal takich wypowiedzi. Taki Marek G. pasuje rowniez do niemieckiej Pegida (czy tych Niemcow ma tez na mysli? hehe ) Docenienia niech lepiej szuka na prawicowych stronkach...Moze jakis klub zalozyc np. PPPWIW - Patrioci Poetycko Przeciw Wszystkiemu i Wszystkim ;) Serdecznie pozdrawiam, Jestem :)

report |

Moongarden,  

Popieram "Jestem". Nie może być zgody na rozpowszechnianie antysemityzmu, rasizmu, homofobii. Krótko mówiąc, nietolerancji. A ci wszyscy, co wrzeszczą: Polska dla Polaków, niech sobie pobiorą wymaz z jamy ustnej i sprawdzą swoje DNA. Szybko się okaże, że nie ma czegoś takiego jak prawdziwy Polak, Niemiec czy Szwed, ponieważ każdy z nas ma pochodzenie afrykańskie, tak, tak...afrykańskie. Afryka to nasza kolebka. Ludzkość wyszła z Afryki min. do Europy kierunkiem wschodnim, przechodząc przez tereny dzisiejszego Izraela i Bliskiego Wschodu albo kierunkiem zachodnim czyli przez tereny dzisiejszej Hiszpanii, Portugalii itd. Widać, że co poniektórym wydaje się, iż należą do "die Herrenrasse" czyli do Rasy Panów, przypomnę, że to była ideologia stosowana przez nazistów, którzy uważali, że na szczycie hierarchii znajduje się rasa nordycka a Żydzi są na samym dnie. Niektórzy chyba powinni wybrać się do największego muzeum holokaustu czyli do Auschwitz Birkenau (włącznie ze specjalistą od pierwotniaków i "dyzynterii") aby zobaczyć na własne oczy do czego prowadzi nietolerancja rasowa.

report |

mua,  

A nietolerancja nietolerancji to niby co ??? ;)))

report |

Eva T.,  

i tak to wyglada, tak to podobnie widze... http://m.newsweek.pl/wladza-pozwala-na-nienawisc-i-czerpie-z-tej-nienawisci-korzysci,artykuly,377165,1.html

report |

Damian Paradoks,  

wydaje mi się że obrażanie ma miejsce tylko gdy jest zamierzone. niezamierzone można wyjaśnić ale czy usunąć? Uwielbiam krytykę, satyrę i kawały ośmieszające wady i przywary. I jak tu cenzurować skoro każdy odbiera przez pryzmat własnej wrażliwości? Czytam od jakiegoś czasu wiersze Marka Gajowniczka bo dobrze mi się czyta. Nie wyczuwam żadnej postawy anty a raczej coś w rodzaju przedstawienia i aktualności. Słowa są Marka ale głębiej nie wnikam chyba ze są błędy na które ktoś zwróci uwagę. Sam nie muszę podzielać opinii. Słowo oczekuje w odpowiedzi słowo. Tak jak Ty zrobiłeś JESTEM każdy inny może zrobić i to jest drogą jaką oczekuję :) Debata ma w sobie to że raz napoczęta wyskakuje jak Mańka Wstańka. Jeśli prowokuje do myślenia to nie jest tak źle ;) Drażni uczucia czasem ale też wyciąga z nas głęboko ukryte kompleksy :)

report |

mua,  

a tu za ;))) , aaalbowiem dziwna to fobia wszakże azaliż heheh

report |

Eva T.,  

hmmm, kompleksy to raczej ma Marek i czuje sie ofiara. Krytyka, satyra...to cos innego. U Marka obrazanie jest zamierzone. To sie nie tylko widzi/czyta...to sie czuje. Damian, Ty w wielu sprawach masz podobne poglady jak i MG, wiec Ciebie niektore teksty pewnie bawia, mnie nie. A wiem, ze potrafi tez inaczej pisac...i czasami az mi go zal. Nigdzie go nie doceniaja lub konta blokuja. Nie ma z nim komunikacji, bo jesli dobrze pamietam, wszystkich tutaj, bardziej aktywne osoby na Trumlu, on zablokowal...

report |

Damian Paradoks,  

jakoś szybko dochodzisz do konkluzji które nie wiem na czym się opierają, Eva :) Nazywasz ludzi i ich określasz z góry. Pasuje ci by mnie i Marka włożyć do jednego worka. Brawo! ;) A tu przestrzeń na słowa bardziej niż debaty polityczne. Czasem coś może nabrać charakteru politycznego i to różnego polotu. Osobiście ma pewną rezerwę do polityki. Możesz po prostu powiedzieć że teksty Marka Cię na bawią tak jak niektórzy to wyrazili ale bez wycieczek nie na temat i dookreślań odnośnie wybranych osób. Bez jakiegokolwiek urazu czytam chętnie co napiszesz :)

report |

Eva T.,  

Damian, odnioslam sie do Twojej wypowiedzi, wiec zwrocilam sie do Ciebie po imieniu. Napisales, ze nie wyczuwasz zadnej postawy anty...ze to przedstawienie...wspominasz o kawalach, satyrze...ze dobrze sie czyta...wiec chyba dlatego uznalam, ze akceptujesz wszystko, co MG pisze. Widocznie ja nie rozumiem, o czym on pisze...Nie wrzucam Ciebie do jednego worka z MG. Jesli odniosles takie wrazenie, to przepraszam. Wrzucam Ciebie do innego wora. Dla kazdej spotkanej osoby mam inny worek, taki jednoosobowy :)

report |

Eva T.,  

jesli zechcesz, zerknij tutaj. To mnie niepokoi, nie tylko w Polsce... http://m.newsweek.pl/wladza-pozwala-na-nienawisc-i-czerpie-z-tej-nienawisci-korzysci,artykuly,377165,1.html

report |

Damian Paradoks,  

tak bardzo się nie przejmuj, Eva :). Czytanie tekstu jest inne niż słuchanie osoby bezpośrednio. Odpowiedź pisemna rzadko jest wyczerpująca. Istotne jest że nie milczysz :) W odpowiedziach bazuję się bardziej na tekście niż na domysłach ;) Co mnie tu zaniepokoiło to coś w rodzaju nagonki jaka może się stworzyć poprzez swego rodzaju 'solidarność' :) Cenie tylko uwagi w odniesieniu do tego co da się wyczytać (często w oderwaniu od szerszej rzeczywistości którą wszyscy chcą wcisnąć do ciasnych butów ;) ). Bez abstrahowania nie poszedłbym daleko w dzisiejszym świecie :) Pozdrawiam serdecznie :)

report |

Damian Paradoks,  

odsyłanie na linki to dla mnie ostateczność, Eve :) Myślę że damy sobie radę bez tego ;) (linków jest teraz strasznie za dużo i wolę Twoje własne słowa :) )

report |

Eva T.,  

nie biore udzialu w nagonkach, nie kieruje sie jakas tam lojalnoscia lub solidarnoscia. Wypowiadam sie za siebie i za rzecza, ktora jest dla mnie wazna. I zawsze bylam, jestem i bede gotowa do walki z nacjonalizmem, rasizmen etc. I to nie jest zart :)

report |

Eva T.,  

po prostu czuje z Twojej strony lekceważenie i bagatelizowanie :(

report |

Damian Paradoks,  

widzę inaczej niż Ty, Ewa :) Ale jak powiedziałem Truml nie jest miejscem na rozwinięte debaty polityczne co nie zmienia faktu że czasem dzieje się na odwrót :) A jeśli już to nic nie wychodzi gdy debatę się zaczyna z nastawieniem i ocenami zanim cokolwiek :)

report |

byłem...,  

Każdy naród (z dość długą historią) ,ma swoje przywary,popełnia błędy czy idzie czasem złą drogą. To nie jest dobre ale niestety normalne.Hitler,Stalin,Castro i wielu wielu innych w całej ,znanej historii świata. I co w związku z tym? Podstawą tych nieciekawych i tragicznych wydarzeń,było sianie w narodach nienawiści,niechęci itp. Pomijam tu oczywiście ruchy wyzwoleńcze (zabory,okupacja). Ja należę do tej grupy stworzeń,który chcąc pomóc drugiemu,nie patrzy na kolor skóry,skośne oczy lub czy jest obrzezany czy nie.Podobno (są dwa różne obozy) Chrystus,który był jeśli był,był Żydem? I co w związku z tym? Ano nic,po prostu nic.Ja naprawdę nie chcę swoimi wpisami siać niepokoju.Chcę abyśmy potrafili postrzegać człowieka takim,jakim jest.A jest z niego kawał cholery....:) Ale w sumie cieszę się,że nie jestem osamotniony.

report |

byłem...,  

Jeszcze dokończę.Nie widzę w Marku G.lub którymkolwiek z użytkowników forum,wroga.Widzę tylko człowieka,który myśli inaczej i ma do tego pełne prawo.Moim natomiast prawem i wewnętrznym obowiązkiem jest możliwość interpretacji i odczuwania ,przekazywanych treści. Forum natomiast,pozwala mi na swobodną wypowiedź. Nie oceniam przecież człowieka a tylko treści,które w taki czy inny sposób przekazuje.

report |

Damian Paradoks,  

oczywiście, JESTEM :) To co wyraziłeś jest od Ciebie a nie szablonem wyciętym tam z czegoś. W ten sposób się poznajemy. Jest wymiana słowa, spojrzenie na obraz, zarys ołówka na kanwie, odejścia i 'narodziny' - wszystko co stanowi forum. Różnice też są jak i zbieżności. Najważniejsze że właśnie od siebie. Pozdrawiam :)

report |

Magdala,  

Jestemie, wpadłam do Ciebie, bo to ważka dyskusja, a rekomendował mi ją przyjaciel. I z ubolewaniem stwierdzam, że doprowadziła do polaryzacji społeczności trumla. Chociaż, czy to warte ubolewania? Chyba niekoniecznie - warto wiedzieć z kim się rozmawia. Stosunek do "INNYCH" determinuje człowieczeństwo w człowieku. Na tyle jesteśmy ludźmi, na ile postrzegamy człowieka w drugim człowieku. Gajowniczek od dawna prezentuje poziom kabareciarza - niejakiego Pietrzaka - swego czasu kandydata na prezydenta RP. Rozumiem, że może się to podobać - wszak z gustami się nie dyskutuje. Ale ponad formą, istotna staje się treść. Użytkownik o nicku Marek Gajowniczek od dawna przekracza regulamin portalu, nawołując do nienawiści rasowej, narodowej i światopoglądowej. Nie naszą (kilkorga dyskutantów) rolą jest pouczanie Administrcję trumla, ale bez wątpienia taki użytkownik nadaje Trumlowi pewien rys, a przynajmniej podejrzenie o akceptację przez Administrację zachowań niezgodnych z regulaminem. Jestemie, podzielam Twoje zdanie i na koniec przypominam użytkownikowi o nicku Marek Gajowniczek, że Polacy to mieszanka narodowości: polskiej, niemieckiej, żydowskiej, ukraińskiej, białoruskiej, tatarskiej. Ciekawe ile w Gajowniczku czystej krwi Polaka. Ja nie wiem, ile wie mnie Polki. I KOMPLETNIE MNIE TO NIE INTERESUJE. Pozdrawiam Wszystkich Was serdecznie. Była użytkowniczka Trumla - Magdala.

report |

byłem...,  

Napisałem to,co napisałem,bo odczuwałem wewnętrzną potrzebę wyrażenia swojej opinii o tym,co przydarzyło mi się przeczytać. Tu na Trumlu,nauczyłem się po prostu nie czytać tego pana,co pozwala mi na dłuższe okresy spokoju. W celu dodatkowego czasu,pozbawionego frustracji i niepokoju,przestałem również oglądać programy TVP. Z nadzieją ale i z niepokojem czekam na kolejne wybory. Po roku czasu,nie czuję się ani bezpieczniejszy,ani bogatszy,czego i wam nie życzę.Pozdrawiamy Madziu !

report |




Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us






Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1