8 december 2011

rehabilitacja

osioł
to osioł

co innego żyrafa
lew koń
pełny szacunek

a tu
w imieniu wyzwisko
o – osioł

chcąc nie chcąc
trzeba być osłem
robić z siebie osła
co by nie robić
jak by nie robić
powiedzą osioł

a jednak
ani słoń ani bawół
mustang czy tygrys
nie doznały takiego zaszczytu

kiedy huczało Gloria
osioł jak żadne zwierzę
doświadczył chwały

można własne imię
nosić heroicznie


number of comments: 10 | rating: 7 |  more 

Miladora,  

A co byś powiedział na małą rehabilitację, jacku? ;) - "robić z siebie osła/co by nie robić/jak by nie robić" - za dużo jak na mnie. // - "ani słoń ani bawół/nie mustang i nie tygrys/doznał takiego zaszczytu" - dość niezręczne. Może - ani słoń ani bawół/ mustang czy tygrys/nie doznały takiego zaszczytu. ;) Dobrego :)

report |

Wieśniak M,  

to chyba nie te święta panie Jacku;)

report |

Alutka P,  

kiedyś miałam w tekście słonia - a był to tekst - komentarz do filmu popiół i śnieg - czyli słoń uzasadniony - ale dlaczego u Ciebie wyskoczyła żyrafa - tego nie wiem - osioł jaki jest każdy widzi:) Pozdrawiam serdecznie Jacku - bardzo serdecznie

report |

Jacek Sojan,  

Dziękuję moim czytelnikom i czytelniczkom za uważne czytanie - skorzystałem z uwag za co bardzo ale to Bardzo Dziękuję!:))

report |

Jacek Sojan,  

Wieśniak M.; to nie jest wiersz Na Święta bo nie piszę świątecznej poezji ani poezji od święta - to jest po prostu wiersz z tezą, dobry na niejedną okazję i na niejeden zwykły dzień - pozdrawiam!

report |

Bogna Kurpiel,  

Trochę skromnie i bez wgłębienia się w temat jak na tezę przystało i rozważania o ośle. Osioł jako zwierze biblijne - występuje już od poczęcia Jezusa Chrystusa i towarzyszy mu aż do wejścia do Jerozolimy - jest symbolem zamykającego się koła, czy jak kto woli- drogi - zwiastuje początek i koniec. Pozdrawiam.

report |

Jacek Sojan,  

Dal.; liczę na pokaz sztuki wgłębiania się w "ośli" temat...czyli na wiersz; wygnanie do Egiptu nie rehabilituje jeszcze osła, choć dosiada go Maryja z "bękartem" (!) malutkim Jezusiczkiem od Nieznanego Ojca -dobrze byłoby pamiętać o tytule z którego wyszedł autor; pozdrawiam!

report |

Emma B.,  

bardzo świetne, nawet gdy poza świąteczne, to nie musi chodzić o ucieczkę, tylko o obecność środka transportu w stajence i już Gloria pasuje.

report |

Malgosia Bakanowicz,  

do rehabilitacji podpielam ci lwa i konia ...:)

report |

doremi,  

coś w tym jest :))

report |other poems: długi język, muza, pomiędzy, gronostaj z damą, dlaczego nie, PKP, et ne nos inducas in tentationem, sed libera nos a malo, bujanie, Czyżyk, uwaga na szatynki, lekcja mitologii, szaleństwo makowe, modlitwa do Judasza, harpun, na gadu-gadu, wiersz zasmarkany, miłość niespokojna, codex doskonałego kochanka, twój czarny łabędź, nowy elementarz, canto, szlak twojego imienia, w poszukiwaniu Atlantydy, kreskówka, na balkonach, sura Alego, dziewięćsił, czas wieku męskiego, pokazała, Big - Bang 1989, odwołanie randki w ciemno, casus antypoety, imperatyw, związki frazeologiczne, zielony kontrabas, mądrość Jacka Sojana, Kwiecień-plecień, rozmowa z Dyrygentem, cimcirymci, soliloquia św. Muz, Moskaliki Podwawelskie, Dytyramb literowy - karnawałowo, media, skarbiec polski, powiedzieli, Epitafium dla Wojciecha Jaruzelskiego, deser, Bałtyk, zamyśliłem się, chałwa, jego dupa, dziewczyna z walizki, analnie i banalnie, zaproszenie, Afryką bądź mi, Joaśka, splot, Samuraj polski, las na reglu, pokolenie, patrz, urzeczona narzeczona - dwugłos, do poetów, dziewice i smoki, Twardy limeryk, mówisz jestem senna, Mój życiorys albo spowiedź właściciela kopy, Judasz, noeza albo okruszki z weselnego stołu, Limeryk solidarny, lingwistyczne zakupy w promocji politycznej, świat w naszych rękach, na facebook'u, stary komplemenciarz, Moja reduta, canzona, przy samowarze, ja Kain, trucizna, deser, manifa Henia, raz na zawsze, CV, mieć ideę, portret przeźroczysty, przepis na wiersz awangardowy, oda do Marylki, sutek, Kraków, rehabilitacja, śladami dorożki, plaga, rzeźba, królewny, pierwiastek, weryfikacje /wiersz integracyjny/, disco, przyprawa do skrzydełek Kentucky, mam, koniec kropka, ***, dlaczego, głupio o mądrości, białe noce, piana, ostrzeżenie, bez gwarancji, requiem dla Janusza Kurtyki, czerwiec, lilia dla Li Baia, słownik twojej obecności, nad rzeką Amen, kolczyk prola*, źródło, dekalog poety, mordercy, złote gody, Pogoda polityczna, Bohater romantyczny, bytka ne bytka - to je zapytka, o maj darling, do mojej kochanki, Maślak w occie, na wspomnienie pewnej Węgierki, Berecik, uwiedziony, orgia orientalna, rękopis znaleziony w Toyocie, List do Petroniusza,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1