Poetry

Robert Hiena
PROFILE About me Friends (7) Poetry (256)27 january 2011

Pani z Ciemnogrodu

Czarna Madonna
spogląda w twe oczy
pogłębiając troskę
o ludzkie istnienie.

Napędzana ropą,
z prędkością pocisku
uchwala ustawy
i dokonuje aborcji.

Przepełnia rzeki
i całuje dzieci
w hospicjach
na dobranoc.

Uśmiecha się
na znak krzyża
półksiężyca
mijającej sekundy.

Odchodzi w wybuchu
emocji wiary
oraz tego
co pragnąłeś ukryć

Istnieje w snach
bo tylko one
trzymają ciebie
w realiach świata.

Mamrotliwie pod nosem
powtarzając jak mantrę
słowa biskupa o tym
że na pewno istnieje.


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 5 | rating: 0/2 | report | add to favorite

Comments:

Jacek Sojan,  

pomięszanie z poplątaniem - intencja aż nadto czytelna w związku z czym czytam jak agitkę - mamrotliwą, jak każda agitka; J.S

report |

Waldemar Kazubek,  

Tak, to jest agitka.

report |

Robert Hiena,  

Może i "pomieszanie z poplątaniem", jednak uważam iż przesadą jest nazywanie tego tekstu agitką. Jednakowoż, dziękuję za ocenę. :)

report |

Saranova,  

Cóż, w tym kraju dotykanie pewnych tematów naraża każdego na wielostronną krytykę. Zarówno tych, którzy wierzą bezwarunkowo w każde słowo biskupa jak i tych którzy dawno nauczyli się używać jako narzędzia poznawania świata, swego intelektu. Dla mnie to po prostu wiersz dotykający bardzo ważnego problemu a do tego całkiem dobrze napisany. Pozdrawiam :)

report |

Waldemar Kazubek,  

Na pocieszenie powiem Ci tylko, że z tego co się zorientowałem (choć pełnego oglądu nie mam), to Sojan i Kazubek stoją po dwóch stronach "biskupiej barykady" a tutaj przemówili wspólnym głosem, jest więc coś może na rzeczy?

report |other poems: Zmurszałe cegły ścian..., Pulsujący ból głowy, Trzecia Dekada, Stukotem palców, Gdybym umiał, to by problemy nie istniały., Zło konieczne // dla D. III, Monochromizm // Dla D. II, Setne Imię // Dla D., Szukanie prawdy w zdrapkach z kiosku, W Sztokholmie pada deszcz, Światło między cegłami, Na ulicy Wizjonerów, Złote kopuły pustych głów, W chwilach zwątpienia sięgam po (...), Umysł Spiżowy, Naparstek dziegciu w morzu miodu, ., Spoglądając w niebo połamali karki, ,,,, Jestem już zmęczony., Czym jest słowo wobec miecza, Oto ręce, które opadły., Rozdział Trzeci - Epilog, Homeopatis, Na zimnych cegłach odciski stóp, Wydrapał swe imię na drzwiach (...), Zwątpienia, Wypalamy styki, Spierdolina mózgowa, Karmazyn, Chińska Klątwa // J.H., ..., Metodyka dzwonów, Ból świata straconego, Za nić cienką szarpnął żwawo, Chłopiec z Gwiazd, Bełkotyzmy, Korepetycje ze statystyki, Czarna Flaga, Dzień dobry - dobranoc., Profaliada, La Dolce Vita, Piramida Żywieniowa // Dla Ł., Patriotyzm Lokalny, Randka w Dębowej Trumnie, "A na deser.." // Dla T., "Człowiek uczy się na błędach", Katharakta, Gotycka, Cicha styczniowa noc, Imię z księgi słów zakazanych, Niespełna Gwiazd, Atomowi Przesiedleńcy, Rewolucja Kanapowców, XX.V.MMXIII, ..., Dzieci Podziału, Izolatka siedemset trzy/Dla R., Dekapitacja, (...) Cdn., Homo Homini Deus Est, Kamień na Kamieniu, Insp. I, Ściany stygną, Powłoka, P. Podboje, Puszka Pan-Dory, Konsternacja na tematy własne, Ogrodnictwo, T.Zamiłowanie, Motrem, Schwiebus, Z?, Wspomnienie, D. K?, Hymn, Znany - Nieznany, Co wolno wojewodzie.., //Szkice I// Bez tytułu 3, Miniatura 001, //Szkice I// Bez tytułu 2, //Szkice I// Bez tytułu 1, Zaklęte koło, XX.xx.XX, Natarczywość, 1-9-1-2--, O.D.K., Gdy dwóch się bije .. / Dla Ł, Szklani goście/Dla D., Wygwizdowo/Dla Z., Plastikowe społeczeństwo, Igrzyska, Dębowe deski zbite w prostokątne pudło, Rozmyślunek za dwa grosze, Trzeci Łyk Szampana, Artyzm wrodzony, Klucz na szyi, Gość z ZACHODU, Wiersz, o niczym., ., Amen, Zbasowana akustyka nieba, Słowo ciszy, Półświatek pół(...), Tylko kafelki pamiętają zapach twoich stóp, Nekrologi, Spotkanie po latach, Rozterki, "Bez-silność", KONIEC ŚWIATA!, Jesień/Las, Psy Pawłowa, Niemy Świadek Upadku, Czarna encyklika, Uśpione karły/Król Jaszczur II, ., Cyrkiel, Stałem się za stary na rozmyślania o m..., Powroty, Małe Światki, Baśń o .., Paradoks Antygony, Głodnemu pleśń na myśli, Absynth-alnie., Na ulicy Umarlaka, XYZ II, Nabity na pal uśmiecha się do Ojca., Bestiariusz umierającego., Femme Fatale, Wiara w ludzi kończy się w..., "Całopalenie", XXX II, Zapomnieć chciał wilk, jak szczenięciem był, 11-11, Militaryzmy, Ciche Zgrzyty, Tabula Rasa, Rozmysł, Dla J/Chiński Nowy Rok, Ucisk, Utrwalacz wspomnień, Samodyscyplina, Ucieczka Myśli, Syn Adama i Ewy, Mdłość i umiar, Z dedykacją dla:, Pani z Ciemnogrodu, Czarna Pani, Miraculum II, Życzenia,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register