7 april 2019

dla planu b zabrakło proroka

w zaropiałym morzu
ostatnia ryba
próbuje wymodlić dla siebie skrzydła
tuż nad jej głową 
o taflę śmieci rozbija się
życie ptaka
bóg po staremu jest wszędzie
 
bardziej z przyzwyczajenia
niż obowiązku


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 17 | rating: 0/9 | report | add to favorite

Comments:

Krzysztof Konrad Kurc,  

bóg umywa ręce kolejny raz

report |

smokjerzy,  

nie traćmy wiary, może coś z tego wyniknie! :))

report |

iks z siódmego pokładu,  

Ale czy P. B. nakidrał plastyku i innych ropopochodnych, starych beczek z fosgenem, niewybuchów torped, wraków ze szczątkami ludzi, itp w morza i oceany?.

report |

Jestem,  

To po co P.B. stworzył taką mendę, jaką jest człowiek ?

report |

smokjerzy,  

iksie, nie bóg "nakidrał", prawda. ale już z tą wolnością wyboru, to ja mam problem od czasu, gdy zacząłem o tym męczyć głowę. żeby świadomie wybrać, trzeba najsampierw do tego dorosnąć. jeśli zobaczysz, że twoje dziecko przykłada sobie brzytwę do żyły, to przecie nie będziesz spokojnie czekał, co z tego wyniknie, tylko wyrwiesz mu to ostre narzędzie z dłoni, a potem postarasz się, by czynu tego wątpliwego nie dokonało po raz drugi. jeśli twoje dzieci, brat z siostrą dajmy na to, walą się młotkami po głowach, to już nawet nie powiem ci, co zrobisz, bo sam wiesz. z całą pewnością postarasz się zapobiegać przedwczesnemu zejściu dzieci swych, przynajmniej do czasu, gdy same będą w stanie ocenić konsekwencje niecnych czynów. logiczne jest więc, że bóg, jako rodzić ponoć doskonały, powinien rozstawić nas, niedorozwinięte wciąż bachory, po kątach, prać po tyłkach ile wlezie lub zastosować bardziej nowoczesne metody wychowawcze, zwał jak zwał, po prostu najsamprzód doprowadzić dzieci swe do stanu względnej równowagi duchowo umysłowej, a dopiero potem - hulaj dusza! no a my, tak mi się przynajmniej wydaje, wciąż na etapie twórczej samodestrukcji jesteśmy, okres niemowlęcy jakby jeszcze - jeść, jeść, jeść, a jak już nie będzie czego, to się zobaczy. no to przydałby się jakiś spoko tata, coby wspomagać nas w przetrwaniu. ale czy on w ogóle jest i czy jest spoko - pojęcia nie mam. dość już tej demagogii! :))

report |

smokjerzy,  

Jestem, im dłużej się temu przyglądam, tym bardziej jestem przekonany, że P.B. maczał zaledwie w tym palce :))

report |

iks z siódmego pokładu,  

A skąd mnie to wiedzieć. Może ulepił ni świętym ni mendą, czyli neutralnym, a wybór zostawił

report |

smokjerzy,  

a może tylko ulepił...

report |

bosonoga,  

Bardzo na TAK!

report |

smokjerzy,  

bardzo dziękuję, pozdrawiając poniedziałkowo! :))

report |

Jaga,  

Widzisz i nie grzmisz, a kiedy grzmisz, nie tam gdzie trzeba...

report |

smokjerzy,  

każdy lubi sobie "pogrzmieć" ...;))

report |

Jaga,  

Czy każdy jest bogiem/ czy bożym stworzeniem/ czy grzmieć da się za rogiem/ czy walka to z cieniem :)))

report |

smokjerzy,  

fajne jest takie wspólne mruczenie/ lecz żaden sens w tym gdy mruczysz z cieniem :))

report |

Jaga,  

Mruczando sennie mruczą/ cień już się kładzie cieniem/ jak wieki mruczki uczą/ mruczando naszym mieniem :)))

report |

smokjerzy,  

z mruczandem w obu uszkach/ udaję się do łóżka! dzięki i dobranoc ( pchły na noc ) :)))

report |

Jaga,  

Zaśnij smoku, śnij o kocie/ choć to nie ta bajka przecież/ lepiej mruczeć, niż przy płocie/ potłuc garnki, co to wiecie... ;)) Dziękuję, wzajemnie:) (niech będzie, że karaluchy pd poduchy :)))

report |other poems: przekrój, zapach kawy, zmarszczki, poeta i słowik, pustostan, wynik, skojarzenia, spadł śnieg, szkic irracjonalny, przejścia, obrót, nieobecność - nie - obecność, docieranie, krzyk, niekonieczność, ot tak, ćwiczenia z niczego, d(r)ążenie, bezdech, zapis, znak, przystań, ewaporacja, artysta, od - reagowanie, epitafium dla kota, kilka słów, za bramą, fanaberie, pasożyt, kuchta, stan faktyczny, zaliczka, bajka ekologiczna, wena (4), ucieczki, starzec w cafe przemijanie, twarz, podejście, z fusów wywróżona sekunda, okno wchodzi do łóżka przez okno, kwiaty w moim ogrodzie, mistrz księgowości, epilog, unik, spacer z prawem własności w tle, echa, czas przestępny, status quo, odkurzam lustro, początek, styczeń, wcześnie, nawóz (pod wiersz), deficyt, szkic noworoczny, zima kota się nie ima, marzenia z lumpeksu, więzy, przy sobocie w robocie - głupawka terapeutyczna 2, rytuał - cisza, polowanie na wiersz, fakty po faktach, oblicza, kartka z kalendarza, słowo inne niż wszystkie, zapobiegliwy, (za)światy, fotografia znaleziona w książce, autsajder, notatki z podświadomości (2), uwaga - lokowanie produktu, kota lucka spotkanie z poezją, okno z widokiem na czas, hiperprzestrzeń, dosychanie, Bełkot, cisza inna niż wszystkie, desperat, posucha (2), obecność, odlot, polowanie, przebłysk, bałwan, orka, zagajenie, bankrut, jęki szczęki, witrażysta, półsen, sekwencja, perspektywa, zaloty do nieistnienia, pasożyt, pokój z widokiem na wschód, adaptacja, pamiętnik amatora gorących ziemniaków, przyjaciółka ze sklepu z męskimi narządami, list, z długiej listy postanowień, róg niechcianej obfitości, bękart, credo, rutyna, efemeryda, kollaps, słowo pęknięte na pół, pod czystym niebem, ślady, świadek, erotyk z sandałkiem w tle, gwara tutejszej ciszy, szczękościsk, aleksander zrywa łańcuchy, sabotaż, pada, mozół, szkice poranne ( hathajoga ), równowaga, spotkania z poezją, tło, parametr, do wiersza komentarz uniwersalny, substytut, dar, prolog, rozpoznanie, znaki czasu, dmuchacz, list do nikogo, okno z widokiem na drzwi, empiria, naiwność, frustracja, randka z wiosną, po drugiej stronie siebie, opcja, rozwaga, rocznica, myśli na luzie - ko(t)smos, rozmowy o śmierci i uciekaniu, koło, bagno z widokiem na dłoń, niespełnienie ( z cyklu - wygłupy przy kawie ), translokacja, spacer po ogrodzie, koszmar, relacja z ciągu dalszego który nastąpił, wiersz którego nigdy nie napiszę, tam i z powrotem,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register