26 november 2018

medytacja

w niedzielę aleksander
oczyścił religię z naleciałości 
aż do idealnej pustki
 
a teraz
znów cię zapaskudzę
westchnął
 
z nieukrywaną radością


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 12 | rating: 0/8 | report | add to favorite

Comments:

alt art,  

ślady pożytku i kurz blichtru..

report |

smokjerzy,  

to tylko jeden ze sposobów na życie i praktyka wielu uznanych nieświętych ...

report |

tetu,  

To ci Aleksander:) Zastanawia mnie ta idealna pustka, która tutaj jest tożsama z oczyszczeniem. Najpierw pomyślało mi się o spowiedzi, ale tak naprawdę wtedy Aleksander oczyściłby siebie. On zaś oczyścił religię. Dobre:) Choć tak naprawdę to trochę przewrotny tekst:) Niejeden powiedziałby, że nie ma idealnej pustki. Właściwie nic bardziej mylnego. W tym przypadku medytacje doprowadziły Aleksandra do początku:) co znaczy, że nie zmienił zdania i od nowa może paskudzić;) Pozdrawiam autora.

report |

smokjerzy,  

To ci, to ci...Dzięki za tą analizę okraszoną uśmiechami - zawsze to wielka korzyść dla autora, gdy inne oczy spojrzą na jego wiersz i podzielą się wrażeniami! Ze swej strony dodam, że biedny Aleksander znalazł się w pułapce, którą ( prawdopodobnie ) sam na siebie zastawił i, żeby z niej się wyrwać, potrzebuje kolejnego wiersza ;)) Ale to tylko niejasne przeczucie autora. Pozdrawiam Komentatorkę!

report |

ApisTaur,  

ideał - odprawianie mantr ze zrozumieniem//:)

report |

smokjerzy,  

Jest w tym jakaś sprzeczność...Pozdrawiam, Apisie :)

report |

jeśli tylko,  

I w koło wojtek.. znaczy się olek ;)

report |

smokjerzy,  

https://www.youtube.com/watch?v=oOgL5ZaIDKg ;))

report |

bosonoga,  

intrygujące :) Pozdrawiam :)

report |

smokjerzy,  

znaczy, że nie nudne - a to już coś! :)) Pozdrawiam :)

report |other poems: przebłysk, bałwan, orka, zagajenie, bankrut, jęki szczęki, witrażysta, półsen, sekwencja, perspektywa, zaloty do nieistnienia, pasożyt, pokój z widokiem na wschód, adaptacja, pamiętnik amatora gorących ziemniaków, przyjaciółka ze sklepu z męskimi narządami, list, z długiej listy postanowień, róg niechcianej obfitości, bękart, credo, rutyna, efemeryda, kollaps, słowo pęknięte na pół, pod czystym niebem, ślady, świadek, erotyk z sandałkiem w tle, gwara tutejszej ciszy, szczękościsk, aleksander zrywa łańcuchy, sabotaż, pada, mozół, szkice poranne ( hathajoga ), równowaga, spotkania z poezją, tło, parametr, do wiersza komentarz uniwersalny, substytut, dar, prolog, rozpoznanie, znaki czasu, dmuchacz, list do nikogo, okno z widokiem na drzwi, empiria, naiwność, frustracja, randka z wiosną, po drugiej stronie siebie, opcja, rozwaga, rocznica, myśli na luzie - ko(t)smos, rozmowy o śmierci i uciekaniu, koło, bagno z widokiem na dłoń, niespełnienie ( z cyklu - wygłupy przy kawie ), translokacja, spacer po ogrodzie, koszmar, relacja z ciągu dalszego który nastąpił, wiersz którego nigdy nie napiszę, tam i z powrotem, dziedzictwo, z księgi ogłoszeń ( 2 ), świat alternatywny, efekt uboczny, tetraplegia, pożar, zmierzch, mały anioł tonie we łzach, wena 3 ( ulotność ), niepubliczna droga ruchu przyspieszonego, po raz piętnasty przeczytałem proces franza kafki, bezsiła, z deszczu pod rynnę, zegarmistrz odchodzi, stan nieoczywisty, przeniesienie, dla planu b zabrakło proroka, wskazujący, zanik, minimum, poeta okolicznościowy, obsesjonat, umocowanie ( 2 ), głupawka terapeutyczna przy kawie, wena ( 2 ), weltszmerc, liryka podstarzałego kuchcika, industrial mathematics, sukurs, aberracja, prowizorium, względność, wypowiedzenie, transcendencja, cudotwórca, incydent, prosto w ciszę, psychoza, wyparcie, nica, z księgi ogłoszeń, trzy wersy o poezji (1), zwrot, relacja na żywo, preludium styczniowe, eskalacja, odtrącenie, noc ( erupcja ), obol i filantropi, usiłując dogonić wiersz ( improwizacja ), o miłości, spiskowa teoria bełkotu, dezorientacja, przeciąg, teoretyk, wśród nocnej ciszy, rozdrażnienie, ubezwłasnowolnienie, portrecista, starość, Zastój, syzyf pisze wiersz, ryzyko, medytacja, redukcja, improwizacja przy młodym winie i dużo starszych piosenkach, obojętność, wróg publiczny, przejście, sztuczka, nic nie rozumiem, splin, stężenie, szukając ciepła żywej dłoni, oszust, dogasanie, śmierć, moje buty piszą wiersze, e- ro(man)tyk, dysjunkcja, ewakuacja, październik,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register