26 november 2018

medytacja

w niedzielę aleksander
oczyścił religię z naleciałości 
aż do idealnej pustki
 
a teraz
znów cię zapaskudzę
westchnął
 
z nieukrywaną radością


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 12 | rating: 0/8 | report | add to favorite

Comments:

alt art,  

ślady pożytku i kurz blichtru..

report |

smokjerzy,  

to tylko jeden ze sposobów na życie i praktyka wielu uznanych nieświętych ...

report |

tetu,  

To ci Aleksander:) Zastanawia mnie ta idealna pustka, która tutaj jest tożsama z oczyszczeniem. Najpierw pomyślało mi się o spowiedzi, ale tak naprawdę wtedy Aleksander oczyściłby siebie. On zaś oczyścił religię. Dobre:) Choć tak naprawdę to trochę przewrotny tekst:) Niejeden powiedziałby, że nie ma idealnej pustki. Właściwie nic bardziej mylnego. W tym przypadku medytacje doprowadziły Aleksandra do początku:) co znaczy, że nie zmienił zdania i od nowa może paskudzić;) Pozdrawiam autora.

report |

smokjerzy,  

To ci, to ci...Dzięki za tą analizę okraszoną uśmiechami - zawsze to wielka korzyść dla autora, gdy inne oczy spojrzą na jego wiersz i podzielą się wrażeniami! Ze swej strony dodam, że biedny Aleksander znalazł się w pułapce, którą ( prawdopodobnie ) sam na siebie zastawił i, żeby z niej się wyrwać, potrzebuje kolejnego wiersza ;)) Ale to tylko niejasne przeczucie autora. Pozdrawiam Komentatorkę!

report |

ApisTaur,  

ideał - odprawianie mantr ze zrozumieniem//:)

report |

smokjerzy,  

Jest w tym jakaś sprzeczność...Pozdrawiam, Apisie :)

report |

jeśli tylko,  

I w koło wojtek.. znaczy się olek ;)

report |

smokjerzy,  

https://www.youtube.com/watch?v=oOgL5ZaIDKg ;))

report |

bosonoga,  

intrygujące :) Pozdrawiam :)

report |

smokjerzy,  

znaczy, że nie nudne - a to już coś! :)) Pozdrawiam :)

report |other poems: liryka podstarzałego kuchcika, industrial mathematics, sukurs, aberracja, prowizorium, względność, wypowiedzenie, transcendencja, cudotwórca, incydent, prosto w ciszę, psychoza, wyparcie, nica, z księgi ogłoszeń, trzy wersy o poezji (1), zwrot, relacja na żywo, preludium styczniowe, eskalacja, odtrącenie, noc ( erupcja ), obol i filantropi, usiłując dogonić wiersz ( improwizacja ), o miłości, spiskowa teoria bełkotu, dezorientacja, przeciąg, teoretyk, wśród nocnej ciszy, rozdrażnienie, ubezwłasnowolnienie, portrecista, starość, Zastój, syzyf pisze wiersz, ryzyko, medytacja, redukcja, improwizacja przy młodym winie i dużo starszych piosenkach, obojętność, wróg publiczny, przejście, sztuczka, nic nie rozumiem, splin, stężenie, szukając ciepła żywej dłoni, oszust, dogasanie, śmierć, moje buty piszą wiersze, e- ro(man)tyk, dysjunkcja, ewakuacja, październik, jesień, wiersz terapeutyczny, zapiski z podróży, nirwana narwana, przygasanie, autopsja, siurpryza, jabłoń, epizod ( 2 ), klepsydra ( 2 ), zderzenie, krzyż polny, erzac, niekompatybilność, słowa, półsen, odzwierciedlenie, strzępy ( bez chronologii ), refleksja z muchą w tle, złorzeczenie, kołysanka, po wspólnej stronie oddechu, oddział ( droga do świtu ), lato, upał, stolik z widokiem na wolność, Pink Floyd ( rozmowy z kotem ), coś jeszcze, okno, intercity, zasięg, ćwiczenia z pisania - improwizacja, frustracja ( o różnych obliczach poezji ), azyl, sylfida, okno z widokiem na nic, jak pierwszy dotyk, epizod, Uśmiech twój ( z dawnej fascynacji J. Koftą ), Placebo, zmory, suicydalny, tylko drzewa uciekają zawsze w stronę nieba, majowo, Poczekalnia, melanż, pięść, szmery, implanty, Klepsydra, open, księga nieczystości - reakcja łańcuchowa, oni, pogodzenie ( bezczyn ), iluminacja, spadam w stronę dnia - improwizacja bezkofeinowa, Błazen, cmentarz o zapachu świeżych bułek, bungee, rozpisuję życie na upadki, klątwa, stan posiadania, Kurde co ja tu robię, Ćwiczenia z pisania ( Love Story ), wyznawca, ćwiczenia z pisania ( spowiedź ), Mariam, ćwiczenia z pisania ( odbicie ), pajac, ćwiczenia z pisania ( noc ), wieża, gerris lacustris, słowo, ćwiczenia z pisania - siódma rano, przestroga, milcząc, konsolacja, rozdźwięk, zapiski wariata, epitafium dla wiersza i poety, aleksander i wiatr, od siedmiu boleści, strach, piszę wiersz ten sam od lat, kula, czas rzucił cień, cykl, introspekcja, inny, autobiografia, podróż niedokończona (punkt widzenia), gdy chleb pragnie stać się ciałem, hybryda, fanatyk,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register