26 november 2018

medytacja

w niedzielę aleksander
oczyścił religię z naleciałości 
aż do idealnej pustki
 
a teraz
znów cię zapaskudzę
westchnął
 
z nieukrywaną radością


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 12 | rating: 0/8 | report | add to favorite

Comments:

alt art,  

ślady pożytku i kurz blichtru..

report |

smokjerzy,  

to tylko jeden ze sposobów na życie i praktyka wielu uznanych nieświętych ...

report |

tetu,  

To ci Aleksander:) Zastanawia mnie ta idealna pustka, która tutaj jest tożsama z oczyszczeniem. Najpierw pomyślało mi się o spowiedzi, ale tak naprawdę wtedy Aleksander oczyściłby siebie. On zaś oczyścił religię. Dobre:) Choć tak naprawdę to trochę przewrotny tekst:) Niejeden powiedziałby, że nie ma idealnej pustki. Właściwie nic bardziej mylnego. W tym przypadku medytacje doprowadziły Aleksandra do początku:) co znaczy, że nie zmienił zdania i od nowa może paskudzić;) Pozdrawiam autora.

report |

smokjerzy,  

To ci, to ci...Dzięki za tą analizę okraszoną uśmiechami - zawsze to wielka korzyść dla autora, gdy inne oczy spojrzą na jego wiersz i podzielą się wrażeniami! Ze swej strony dodam, że biedny Aleksander znalazł się w pułapce, którą ( prawdopodobnie ) sam na siebie zastawił i, żeby z niej się wyrwać, potrzebuje kolejnego wiersza ;)) Ale to tylko niejasne przeczucie autora. Pozdrawiam Komentatorkę!

report |

ApisTaur,  

ideał - odprawianie mantr ze zrozumieniem//:)

report |

smokjerzy,  

Jest w tym jakaś sprzeczność...Pozdrawiam, Apisie :)

report |

jeśli tylko,  

I w koło wojtek.. znaczy się olek ;)

report |

smokjerzy,  

https://www.youtube.com/watch?v=oOgL5ZaIDKg ;))

report |

bosonoga,  

intrygujące :) Pozdrawiam :)

report |

smokjerzy,  

znaczy, że nie nudne - a to już coś! :)) Pozdrawiam :)

report |other poems: erozja, medytacja ze spacerem w tle, przekrój, zapach kawy, zmarszczki, poeta i słowik, pustostan, wynik, skojarzenia, spadł śnieg, szkic irracjonalny, przejścia, obrót, nieobecność - nie - obecność, docieranie, krzyk, niekonieczność, ot tak, ćwiczenia z niczego, d(r)ążenie, bezdech, zapis, znak, przystań, ewaporacja, artysta, od - reagowanie, epitafium dla kota, kilka słów, za bramą, fanaberie, pasożyt, kuchta, stan faktyczny, zaliczka, bajka ekologiczna, wena (4), ucieczki, starzec w cafe przemijanie, twarz, podejście, z fusów wywróżona sekunda, okno wchodzi do łóżka przez okno, kwiaty w moim ogrodzie, mistrz księgowości, epilog, unik, spacer z prawem własności w tle, echa, czas przestępny, status quo, odkurzam lustro, początek, styczeń, wcześnie, nawóz (pod wiersz), deficyt, szkic noworoczny, zima kota się nie ima, marzenia z lumpeksu, więzy, przy sobocie w robocie - głupawka terapeutyczna 2, rytuał - cisza, polowanie na wiersz, fakty po faktach, oblicza, kartka z kalendarza, słowo inne niż wszystkie, zapobiegliwy, (za)światy, fotografia znaleziona w książce, autsajder, notatki z podświadomości (2), uwaga - lokowanie produktu, kota lucka spotkanie z poezją, okno z widokiem na czas, hiperprzestrzeń, dosychanie, Bełkot, cisza inna niż wszystkie, desperat, posucha (2), obecność, odlot, polowanie, przebłysk, bałwan, orka, zagajenie, bankrut, jęki szczęki, witrażysta, półsen, sekwencja, perspektywa, zaloty do nieistnienia, pasożyt, pokój z widokiem na wschód, adaptacja, pamiętnik amatora gorących ziemniaków, przyjaciółka ze sklepu z męskimi narządami, list, z długiej listy postanowień, róg niechcianej obfitości, bękart, credo, rutyna, efemeryda, kollaps, słowo pęknięte na pół, pod czystym niebem, ślady, świadek, erotyk z sandałkiem w tle, gwara tutejszej ciszy, szczękościsk, aleksander zrywa łańcuchy, sabotaż, pada, mozół, szkice poranne ( hathajoga ), równowaga, spotkania z poezją, tło, parametr, do wiersza komentarz uniwersalny, substytut, dar, prolog, rozpoznanie, znaki czasu, dmuchacz, list do nikogo, okno z widokiem na drzwi, empiria, naiwność, frustracja, randka z wiosną, po drugiej stronie siebie, opcja, rozwaga, rocznica, myśli na luzie - ko(t)smos, rozmowy o śmierci i uciekaniu, koło, bagno z widokiem na dłoń, niespełnienie ( z cyklu - wygłupy przy kawie ), translokacja, spacer po ogrodzie, koszmar, relacja z ciągu dalszego który nastąpił,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register