9 august 2020

To co jest - ?!

Nie ma takiego miejsca które nie można opuścić
Nie ma takiej prawdy której nie możesz porzucić
Nie ma takiej drogi którą nie możesz nie pójść
Nie ma takiej ciszy której nie można zakłócić

Nie ma takiego piękna którego nie można zohydzić
Nie ma takiej wartości której nie można podeptać
Nie ma takiej słodyczy której nie można goryczy pełną uczynić
Nie ma takiego światła którego nie można przed oczami zakryć

Nie ma takiej muzyki której nie można wyciszyć
Nie ma takiego smaku którego nie można odebrać
Nie ma takiego celu który nie można porzucić
Nie ma takiej świętości której nie można zbezcześcić

Nie ma takiego życia którego nie można pozbawić
Nie ma takiego sensu którego nie można bezsensownym zrobić
Nie ma takiej odwagi której nie można lękiem i strachem napełnić
Nie ma takiej łagodności której nie można przemocą zniszczyć

...
Nie ma takiej pustki której nie można wypełnić
Nie ma takiej ciemności której nie można rozświetlić
Nie ma takiej ciszy której nie można piękną muzyką nasycić
Nie ma takiej brzydoty której nie można rozświetlić pięknem tak jawnym choć przecież ukrytym


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 5 | rating: 0/4 | report | add to favorite

Comments:

valeria,  

z większością się nie zgadzam :)

report |

Kvasar,  

Inaczej musiałabyś patrzeć zbyt radykalnie na świat. Nie polecam. Radykalnie oznacza, że możesz wybrać śmierć niż bycie w danym miejscu lub kroczenie daną drogą. Niewielu osiąga ten poziom moralności lub amoralności. Wiele piękna i dobra zniszczono i zohydzono, wiele prawd i świętości zostanie jeszcze zbrukanych i podeptanych na ulicach. Nadchodzi nowa fala barbarzyństwa. Znowu. Nic już nie będzie takie samo. W nadchodzących wiekach ciemności ważne aby przechować zarzewie światła i nadziei, dla tych, którzy będą jej regularnie pozbawiani. Ale nie tylko pamięć się liczy lecz życie wartościami, w świecie umarli nie mają racji, ani praw.

report |

valeria,  

nie żyję nadzieją, nie potrzebuję nadziei i nie daję nikomu nadziei. to moje motto. żyję teraźniejszością, nie za bardzo rozmyślam, co było kiedyś, czasem coś wspomnę. przyszłością też nie żyję. nie wiem co będzie jutro. cieszę się tym, że dobrze mi się pracowało dzisiaj. mój rozwój duchowy to posprzątanie mieszkania i mogę biegać boso, zrobinie sobie zdrowego jedzenia z warzyw, albo kupienie sobie jakiegoś ubranka, bo akurat podoba mi się ta tkanina:) staram się wyłączyć umysł, bo mózg jest chłonny wszystkiego, oczami wszystko by chciał. najważniejsze wyłączyć się od takich bodźców. żyję w moralnej czystości i w świętości, bo mi na tym zależy. mam w sobie miłość, którą daję jak mogę i tak delektuję się każdą chwilą.

report |

Weronika,  

Jest spełnienie obietnicy wyborczej Krzysztofa Konowicza. żeby nie było niczego.

report |

Kvasar,  

Dopiero kiedy nie ma już niczego, jest przestrzeń na wszystko. Może nie? :) Jeżeli coś jest jak trudno to czasem pogodzić w czymś innym. Wszechniebyt bywa błogosławieństwem, a zawsze znieczuleniem.

report |other poems: Kierunek (lęki nocne), Przesilenie, MIzantrop, Ślepota patrzenia wstecz, Poznaj Prawdziwą Poezję, Czy przyjdzie oświecenie?, Antyapokalipsa ver.1, Wieczorny wypad na zamek, Prawdziwa opowieść, To co jest - ?!, Klątwa czasu, Milczenie, Refleksja po wyborach, "Jak przestałem się martwić i pokochałem bombę", Unarzędowienie, Nienawiść I, Anhedonia, Widok z mostu, Czasu młyńskie koło, Dlaczego życie jest piekłem, Dlaczego życie jest pięknem, Jeżeli jesteś, katastrofizm nieznośnej lekkości bytu, Indie, Pałac - sala pierwsza, kondycja człowieka, Spojrzenie wstecz, Kamień, Powiedz, Przeterminowany, Głód, Oparcia, "Pewnego razu w kawiarni", Przybyłem milczeć, Zimowa Eucharystia, Miejsce kaźni jako źródło wolności, Nie lękajcie się, Zasadniczy cel, Oto ja: niewierny, Podróż, Myśl o przetrwaniu, Litania do mojego pracodawcy, Być człowiekiem, Kim jestem, Oto życie człowieka, Myśl, Nowa liturgia, Myśl o potrzebie, "Pierwszy wykład", "Czegoś szukamy jeszcze?", "Dzisiejsze wojny religijne -epitafium", "Rzeźnie", "Witaj skarbie", "Mój mały lęk", "Mrugałeś", "tak trudno chodzić w świetle", Szczęście - rozmowa z Szefem, "niewiersz", "Wybieram niewiarę", "Życie na kredyt" - z: rozważania, "Ona on ono Tańczy", "Pomiędzy głosami", "jeszcze próbuję", "Moje wspomnienie trwać będzie", "Zobaczyłem Twoją twarz", Plama, "Ikar zażegnany", "Kamień na kamieniu", Miazmaty, Rezurekcja i zdumienie, do mojego wewnętrznego dziecka, Biel, Nie musisz pamiętać, Słowo od mizantropa, Kolejny kiczowaty dzień, Nic właściwie nie czynię - rozmyślanie 2, "rewolucja I", „Postęp”, Usłysz ciepły deszcz w bambusowym gaju, Kosmiczna kuźnia, Kosmita w dojo, Dojo I, Oda do przemocy, Gigantomachia, koraliki gniewu, "Zabawa z czasem" z: "Aforyzmy", Z: "Aforyzmy" cz.2 -"Życie", Upadłe anioły nie robią pizzy, Aforyzm 21/10/16, Kintoki, Iluzje, Ucieczka od sumienia, Lustro, Czas Apokalipsy, Quo vadis Homo - grafomania I, Miłość moja =, To niemożliwe, algorytm ciszy, Drepcząc po mokrej trawie [z:] Depthresja, Fakt że piękno jest w patrzącym nie oznacza, że nie ma go w miejscu na które spogląda, Maszyna życia, Własność cz.2 (epitafium), Własność, Tak dawno, Moje myśli, Po co z Tobą mówię?, Witaj, Miałem, Słowo (zadziwienie) - Imbryk, Ponowne narodziny, Do człowieka - przepowiednie wioskowego głupka, płaczę w ciszy, Nie pytaj mnie o to, "Jutro jutro i znów jutro..."- W.S., Odwieczni najemcy, Coś musi być, Bardzo niepoetycka wizja raju na Ziemi, Upadek Nieba cz.2 -Anioły, Mały człowiek w wielkim sklepie, Dlaczego płaczesz Romeo? - monolog, Słodki letni poranek, Hrabia Dracula (Vlad) z: Grafomania, plum, Nic takiego,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register