31 march 2022

Ewangelia zła

nie ma granic właściciel daczy
na przylądku idokopas nad morzem czarnym
któremu bramę zdobi orzeł dwugłowy
w alternatywnej wersji jego dzieciństwa
skrytego za mgłą tak jak u jezusa
wowa zamieszkał w obcym kraju w lepiance
ojczym będąc pod wpływem alkoholu
bił go on zaś uciekał nad rzekę kurę łowić ryby
raz złowionych nie wypuszczał żywych
nie jest wiadomo czy już wtedy nie obmyślał
przyszłych cudów i plan zdobycia świata
czas zemsty nad tymi którzy gnębili bijąc
nazywali bękartem obrażając ojca niebieskiego
który posłał jego osobę jak św. pawła
co stracił wzrok w drodze i się nawrócił
w chramie usłyszawszy piosenkę modlitwę
zawsze niech będzie słońce zawsze...
na ikonostasie wszystkie jego liczne wcielenia


number of comments: 8 | rating: 4 |  more 

jeśli tylko,  

zza ikonostasu mira nie widno..

report |

drachma,  

nie ma tam wglądu dla śmiertelnika, od boga prawdziwego odeszli, nawet papież Franciszek nie potępia, wszyscy służą szatanowi wprost.

report |

Cheval (Faber),  

Oni tak mają, my mamy pecha, że sąsiedztwo.Bo Francuzowi ani Niemcowi to bynajmniej nie przeszkadza. A Franciszek? Szkoła ultra-liberalna, nie wie, co robić.

report |

drachma,  

jesteśmy sednem Europy mimo że tego dość często nie widzimy, możliwe że za to zapłacimy bardzo dużą cenne, to niewiadoma.

report |

Cheval (Faber),  

No jak Europa przestaje być Europą? Szeroki temat. Ale w Europie modny jest pacyfizm. My mamy rozumienie, co to jest Rossija z własnego doświadczenia i ukierunkowania badawczego. Dla mnie to jest teraz koncert mocarstw, tyle, że jesteśmy teraz w NATO. Przyszłość pokaże, ile to warte. "Jak kamienie przez Boga rzucone na szaniec?" My walczymy o siebie i o Europę Środkową - czegoś, czego Zachód chyba średnio rozumie. Pozdrawiam!

report |

drachma,  

teraz mamy wielką szanse zjednoczyć się, wybaczyć sobie wzajemne grzechy między Polską a Ukrainą, dobry duch nad nami czuwa, co niepokoi zło.

report |

Cheval (Faber),  

Ja jestem za i głęboki szacunek dla ducha kozackiego, w perspektywie tego, co się właśnie dzieje za naszą wschodnią granicą. U mnie w mieście jest już trochę Ukraińców (a może głównie Ukrainek, oj, piękne kobiety : ) ) Rząd na teraz gwarantuje 1200 PLN dla tych, co przyjmują Uchodźców. To dobrze, bo zwykły człowiek też nie ma tu "bajlando", choćby chciał pomóc. Trzeba mieć nadzieję i chyba wierzyć w Niemożliwe, czyli w Opatrzność. Która nas zaskakuje...

report |

Cheval (Faber),  

A bez wolnej Ukrainy...

report |other poems: Obóz wzorcowy, MS St. Louis, Saturn, Święto Sigi, Recykling, Ostatki, Zwierzęta, Gęsi, Popłynę białą karawelą, Zamość, Kociokwik, TUKAN, Naszość, Tachion, Życie Odnowa, Dzieci Słońca, Lajt Boży, in the middle of nowhere, Potęga modlitwy do św. Michała Archanioła, Patologia, Wiersz jesienny, Sufi, PLATA, Zapusty w pytę, Jesień, Freak Show, Trup, Aleksander Dugin, Twórcy z YouTube, Gram w filmie o tobie, List do człowieka z Alabamy, Asturia, Schizis, PAW, międzygębie, koniec świata, Biała góra, pieśni wędrowne, Oko Saurona, Ewangelia zła, Teoria chaosu, Katechon, Zapach śmierci, Merlin Blue, Eschaton, Samochodem ciężarowym do Dessau, Modlitwa Pańska, Kazimierz Ratoń, Dąb Goethego, Golgota Picnic, Koń pani Berkley (1828), Miastowe łyko, Gwiaździsta noc w Saint-Rémy, Człowiek i morze, Warsaw–Paris–London, Symulacja III Wojny Światowej, Q&A, Kwiaty i Talerz Ceramiczny, Metawersum Inc, Pac-man, Księga imion, Dżonka, Zwykła niemiecka historia, Ciemniak, Qualia, Modlitwa, Boże ciało, Zaśnik, Johnson & Johnson, Stworzenie, Patologia, Tak będzie, Tranzyt, Anus mundi, Czarna wdowa, Obcoplemieniec, Zdarzenie w Emilcinie, Portale literackie, Adam Kadmon, Obcy, Paypig, Dobry wiersz, Kantyna SS w KL Auschwitz, Social buzz, Momijigari, Ja jestem kim jestem, Snapshot z międzymordzia, Strefa wolna od, Apoteoza, Głos boga, Maska pośmiertna, W butach van Gogha, Szemkel, Prometeusz, Pragnę wiedzieć, Pierwociny, Challenge, Eschaton, Ojczystość, Antropocen, No Exit, Galata, Gównoburza II, Arboretum, Horyzont zdarzeń, Dom małego człowieka, Zstąpienie, Sakura, Dzień zarazy, INFLUENCER, FOMO, Mięsopust, Pan, Sarco, Symulacja świata, Œuvre, Plague Inc., Noc w Pompejach, Kurwar Warszawski, Remissio, Panoptikum, Truman Show, Sabotażyki z Kunstgewerbe, Umrzyk Sp. z o.o., Gównoburza, Hekatomba, Everyman, Introwertyk, Z popielnika, Drzewo życia, Fuck machine, Stan zero, Amerykański sen nocy letniej o posmaku spełnienia, Anschluss, Jezus z Pokeballu, klezmerzy, Anthropos, Truposznica, (Lanc)Korona, Interludium, Straszydło, Mord założycielski, Encefalopatia, Chrystus w Ogrójcu, Kryminatorium, Dar Boży, DYSPERSJA, Perła troski, Czarne lustro, Do kresu nocy,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


wybierz wersję Polską

choose the English version

Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1