Forums

Rozdzielczość Chleba
PROFILE About me Events (1) Forums (13)29 november 2012

Koncert Porcje Rosołowe vs Łukasz Podgórni w Bombie: premiera książki / albumu audio "Skanowanie balu"

Premierowy wieczór, zgodnie z tradycją, rozpoczniemy uploadem plików książki i albumu na serwer, którego pierś przystawimy następnie do sensorów publiki, częstując live actem Porcji Rosołowych wspieranych w sferze wizualnej przez Łukasza Podgórniego i Leszka Onaka, który za pomocą przygotowanego na tę okazję algorytmu "[roz]siewanie lub [roz]praszanie" dokona dekonstrukcji znalezionych w sieci animowanych gifów.

Sam materiał audio stanowi niezwykle nerwowy dialog między postcyfrową muzyką Porcji Rosołowych i (post?!)cybernetyczną poezją Podgórniego, której dźwiękową interpretację powierzono ekipie znanych (i mniej znanych) syntezatorów mowy.

Po koncercie, członkowie Porcji zaprezentują się także solo, z pełną swobodą wplatając we własne tracki zdekonstruowane folkowe przeboje.Rozdzielczość Chleba Offline 3

08.12.2012, g.: 20:00

Bomba, Plac Szczepański 2/1, KrakówWydarzenie na FB: http://www.facebook.com/events/132935796859618/O książce

Interesujący nas stan skupienia materii to faza. Faza, która oscyluje z coraz mniejszą częstotliwością: znaki zamieniają się w martwe piksele, wreszcie w spacje; obszar zaznaczenia ścieka do wnętrza wiadra. Podgórniego, co czuć, zajmują przedmioty. Ich liczbę w zbiorze (po wstępnej analizie) oceniam na 304. Czy możemy w związku z tym wyróżnić tekst rzeczy*? Może. Twórczość Podgórniego zawiera rzeczy tekstowe z coraz większą częstotliwością.

Piotr Puldzian Płucienniczak, postpoeta


Literacko Podgórni tworzy samo-rozszerzające się obrazy, które przybierają postać plików samoistnie zapisujących się we wszystkich warstwach mózgu czytelnika. Tę precyzyjnie skrojoną książkę obsługuje formuła scalająca kunszt poetycki i eksperymentalne środki wyrazu. Jedną z wielu zalet poezji Podgórniego jest mnogość, której stale towarzyszy jednakże "okno główne", poprzez które autor nie tylko zapładnia wyobraźnię, ale też objawia się jako samotny sprawca - budowniczy myśli.

Waldemar Jocher, poetaWydawnictwo ukaże się cyfrowym nakładem Rozdzielczości Chleba i papierowym Korporacji Ha!art, we współpracy z labelem Pawlacz Perski, który wyposaży tomik w płytę CD: http://ść-ch.pl / http://ha.art.pl / http://pawlaczperski.org.plFragmenty tomiku i albumu w "Dwutygodniku": http://www.dwutygodnik.com/artykul/3669-wiersze.htmlŁukasz Podgórni (ur. 1984) - artysta deadline'owy; wytwórca grafik, aplikacji i niezidentyfikowanych obiektów literackich; rzeźbi w plikach audio i tresuje syntezatory mowy podczas występów scenicznych. Sygnował manifesty poezji cybernetycznej, współtworzy(ł) związane z nią inicjatywy (http://cichynabiau.blogspot.com, http://perfokarta.net). Autor tomiku "noce i pętle" (2010), współautor biuletynu poetyckiego "Kryzys" (2009) i poezjograficznego splita "wgraa" (2012). Wraz z Urszulą Pawlicką opracował zbiór cyfrowych adaptacji wierszy Tytusa Czyżewskiego (2012). Namiary: http://szafranchinche.ovh.org

Porcje Rosołowe - duet, w którego skład wchodzą Mateusz Wysocki i Lech Nienartowicz. Początków projektu należy szukać w toruńskim kolektywie Poszmeg, stanowiącym coś w rodzaju improwizującej spółdzielni społecznej. W przypadku Porcji doświadczenia wyniesione z barbarzyńsko-anarchistycznych jamów toczących się w prywatnych mieszkaniach zostały przekute na estetykę postcyfrową. Charakterystyczną cechą tych dźwięków jest zatarcie granicy między surową materialnością a eteryczną estetyzacją. Autorzy chętnie eksplorują wszelkiego rodzaju dźwiękowe usterki, jednakże lubią się skupiać także na organicznej naturze dźwięku i percepcji słuchacza, czego wyrazem była chociażby przygotowana wspólnie z Justyną Kociszewską audiowizualna instalacja "Grzyb i sekwoja" pokazywana na festiwalu Reworks w Grecji. Ich prace dźwiękowe były prezentowane w Polsce, Irlandii, Portugalii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Poza tym prowadzą eksperymentalny net-label Pawlacz Perski (http://pawlaczperski.org.pl), a Mateusz Wysocki jako Fischerle zajmuje się muzyką dub-techno. Warto dodać, że Fischerle, postać wciąż umiarkowanie znana na naszej rodzimej scenie, występował obok takich postaci, jak Moritz von Oswald, Shed, Vladislav Delay czy Kode 9, a swoje instalacje prezentował na międzynarodowych festiwalach, pośród takich twórców jak Alva Noto, Tim Hecker czy Lawrence English.


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 5 | rating: 0/6 | report | add to favorite

Comments:

sisey,  

Kobieto litości. Akapity jakieś. Nie sposób czytać! :(

report |

Laura Calvados,  

a może to celowe, nielitościwe działanie mające na celu dopuścić do wtajemniczenia w rosół tylko wyjątkowo cierpliwych odbiorców...

report |

sisey,  

edit, amoże Mężczyzno, hmm to przepraszam.

report |

Emma B.,  

kobietom też

report |

Rozdzielczość Chleba,  

Przepraszamy, najwyraźniej serwis nie radzi sobie z wyodrębnieniem akapitów, które oczywiście zostały wydzielone, ale nie są widoczne.

report |
Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register