11 june 2011

gramatyczne poprawności

zapytam się
ukradkiem
po cichu niepytana wkradnę się
zapytana odpowiedzialnie
czy odpowiem odpowiednim słowem?
zastanowię się

- nie obiecuję

roztropnie myślące przestanki
przeczekają na przystankach
z niedopowiedzianą pustką
ciszy wydrapanej farbą
milczące opustoszałe czasem znikną
poprawię

... nie pilnie

wielokropkiem się raczę
raczej nie zmartwię bardziej
własnym rozumem zobaczę
te mile niewidziane (usunę)
okiem przestrzeni wielosiejki
przyłożę!

nieprzesadnie

krzykliwe wykrzykniki odłożę!
na wykrzywione półki z trudem
heblowane słowem
nie ostatnie subtelne wnikliwe
potem trudne się wykrzyczą!
zachwycą inne

~ nieulotnym

snem sowy przytomnej
sensownie zmienią nastrój
grama słów gramatykę
nieuwagi na wyważonej wadze
uważniej się zważą z czasem
posłucham

grzecznie

ostatecznie
na koniec postawię
kropki nad i
na końcach wrażeń
zdań pełnych.


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 16 | rating: 0/8 | report | add to favorite

Comments:

Sara,  

~nie ulotnym (to moja poprawność:))

report |

Tomek i Agatka,  

Witam Cię Lenatko, znaczy się poprawnie czy nie? Pozdrawiam serdecznie :)

report |

Sara,  

znaczy poprawnie i po mojemu ~

report |

Tomek i Agatka,  

- Dotarło :)) Dziękuję za punkt! Moja obawa dotyczyła pisowni, stąd powyższe pytanie... Dziękuję* :)) z natury niepoprawna :))

report |

Sara,  

jestes bardziej Tomkiem czy Agatką i dlaczego tak podwójnie? to moze byc niepoprawne!

report |

Tomek i Agatka,  

oficjalnie jestem agnieszką :) A podwójnie, bo to taki nierozerwalny związek, znaczy się taka natura :))

report |

Sara,  

to nic nie rozjaśnia...:)

report |

Tomek i Agatka,  

Lenatko to tylko nick, zarówno z Tomkiem jak i z Agatką wiąże się pewna dłuższa historia. Są jak połówki tego samego jabłka, kiedy jedna bardziej w uśpieniu, druga bierze górę. One bez siebie nie stnieją. Może da się to zauważyć w wierszach :)))

report |

Sara,  

spróbuję

report |

Tomek i Agatka,  

Lenatko :) to ja może od razu podpowiem, powód jest prosty - kiedyś z pewnych powodów ukryłam się pod nickiem Tomek, a ponieważ byłam wcześniej Agatką - peela i peelkę należało połączyć wspólnym węzłem, wszak to wiersze jednej i tej samej osóbki :))) Pozdrówki dla Ciebie ;)

report |

Bogna Kurpiel,  

TIA - to chyba tak ma lecieć ;)))http://www.sjp.pl/co/ulotny - to tak na marginesie. Grunt to wątpliwości i pytania;)) Buziak:)

report |

Tomek i Agatka,  

Dal tyle sobie tutaj tych różnych z 'nie' zadałam :))) chciałam zaprzeczyć, że zachwycą - nie - ulotnym, ale tym krzykliwym czymś, co zostanie na dłużej, wywierając ślad, nie na chwilę, na dłużej, zapadnie w głowę zmieniając sposób patrzenia, odczuwania... (jeszcze przemyślę) Buziakkk. Dziękuję :)

report |

Bogna Kurpiel,  

Zostaw, ja to doskonale rozumiem:))) Zadawaj ile wlezie, ja też sobie zadaję. Dobrego:))))

report |

Tomek i Agatka,  

Dal pięknie Dziękuję :)) Cholewcia czuję się jak pierwszak w nowej klasie, zupełnie z niczym nie nadążam, tyle wszystkiego wokół, z moim ADHD trudno wszystko ogarnąć. A to wiadomości nie odbieram, a to się zagapię, a to coś wykasuję i zniknie, a do tego sieć mi coś w transferowni kołuje :))) Oswajam jeszcze przestrzeń, i chyba muszę jakąś własną naklejkę i kubeczek, bo przez ten nowy awatar nawet siebie nie poznaję :))) Dobrze, że jesteś! Najnajlepszego dla Ciebie z buziakiem :)))

report |

Miladora,  

W zasadzie "niepilnie/nieostatnie/nieulotnym", ale jeżeli celowo rozdzieliłaś, to traktuję jako środek poetycki, chociaż można wtedy dać kursywą, żeby było wiadomo. Natomiast nie wiem, co oznacza "~". A wiersz wcale niegłupi, Smoczki. ;))) Buziaki. :)

report |

Tomek i Agatka,  

Właśnie o to chodzi, że zostało rozdzielone tak specjalnie, ale czy to daje się tutaj wyczytać, oto pytanie... Nie chciałabymm skursywiać, cholewcia mam teraz dylemat... Pozwolę sobie tak na jakiś czas zostawić, pogłówkuję i jeśli pozwolisz odezwę się w tej sprawie do Ciebie jutro na pw, jeśli oczywiście znajdziesz malutką chwilkę. Pozdrawiam radośnie z zagwozdkowa. Buziakkk :))))

report |other poems: jak brzoza, z daleka..., i żeby była wszelka jasność!, dziecko. latarka. most, nie potrafię myśleć o nas osobno, tam gdzie gęstnieje mgła na kładce, ..., list w zielonej butelce, jestem. jesteś, brąz jest w trzeciej puszce, nie pomyl, druga to żółty, powiem Ci kiedyś..., jestem kobietą rozlewającą wino, w domu ze snu już dawno nikt nie mieszka, kiedyś Ci zniknę..., Dell"Arte, zielonookiej, bywa że..., niedosiężnik, z rąk do rąk, z plisy na plisę, drobina pyłu, Klara, jakoś się trzymam, poza tym, jak gdyby nigdy nic..., capu cap, za siódmym z sedn, burgund /w odpryskach/, szum tła, szast-prast, oczekiwanie, żeby nie przenieść myśli w inny wymiar, ukołysania, chroma-t, 06.17 tony i przełamania, świerkowa kołysanka, (*), zapadam w ciszę, złotowłosej, 05.51 migawki i śnieżenia, kołatania, bez tykań (strzałka na szóstą. anioł struś), potrzaski i pól przewężenia, 03.33 rozgałęzienia, Szkwał, pamięć kroków, migawki (z rozpamiętnika), przebłyski kwietniowo-majowe, limeryk (kup)iecki, hematyt, wahadła i odpryski, w zanadrzu, /koziorożec/, pętlenie, kwalifikant, zagajniki, makowe ziarenko, daj kroki dwa to tylko las, przewodzenie. niestabilność geometryczna pasm, Echa osiedlowych uliczek, fidrygałka* księżycowa zalewajka, chłonne wnętrza, -----trzęsacz po`ranny-----, zdrowalizacja i bałuszy pytąg żumę guje, muszkatuł, zimowy humor, sumiaste tango, [o-s-t-r-z-y] gięcie, Nocą się zakradam***, Na Stoku, bilans, danse avec les turbulences, nie samym chlebem, nic - to - jesień, śnie-dzieją trawociągi pola łąki zawodzą, -w-e-r-s-a-l-s-k-a kawa, proszę pana, Tą samą kostką wybrukowane, Dziki SAM i trzy zajączki, gramatyczne poprawności, świerszczyk,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register