27 february 2018

z plisy na plisę

wydziergaj mnie z kawałka drewna
nadając kształt i odchylenie
bym ponad wdzięki była skłonna
zapadać w szelest

chłód da namówić się na taniec
gdy złożysz słodką obietnicę
że nie pogubisz pośród splątań
skrawka nasyceń

chowasz w falbankach krągłość bioder
przyodziewając delikatnie
wzrok modeluje owal ramion
uwalnia haftkę

zastygam płynna pod palcami
gdy wydobywasz to co skryte
gładkość ubiera sen w aksamit
spowija ciszę

wskrześ mnie z tej iskry co pod skórą
wyzwala impuls oraz drżenie
i tak formułuj żeby dotyk
dawał schronienie

nim pozamykasz noc w szkatułkach
wśród poduszeczek do zakłucia
czerwone miękkie zadaj serce
zachłanne usta


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 12 | rating: 0/12 | report | add to favorite

Comments:

alt art,  

a jeśli będzie jutro, to Cię być może wymyślę od nowa; kształt Ci ustanowię, tchnę duszę i przejrzę się w oczach..

report |

Tomek i Agatka,  

uważaj słyszy głosy, ma zapisany w oczach obłęd, pociągnie Cię za sobą w tę swoją zieloną otchłań ;)

report |

alt art,  

bardziej zakrzywia czasoprzestrzeń niż grawitacja, na mróz co sięga słońca..

report |

Ania Ostrowska,  

przepiękny liryk, można by powiedzieć - krawiecki :) Oryginalne ujęcie tematu a wykonanie niezmienne na poziomie budzącym szczery podziw. Bardzo się cieszę, że znów do nas zajrzałaś! serdeczności :)

report |

Tomek i Agatka,  

Aniu, Dziękuję Ci najpiękniej za te wszystkie ciepłe słowa, sprawiłaś mi ogromną radość! Żebyś tylko wiedziała, ile mam w sobie niepokoju, to czucie wymyka się i nigdy nie wiem jak ostatecznie będzie odebrane. Mam nieodparte wrażenie, że sporo dzieje się poza mną, choć nic bez nas w ścieżkach i wersach, to jednak od momentu kiedy zrodzi się myśl, światy zaczynają żyć swoim życiem. Wciąż uczę się tej granicy, na której można jeszcze zaufać słowom. Buziaki i moc gorących smoczych uścisków :) :)

report |

bosonoga,  

Przeczytałam jednym tchem. Świetne metafory - niemalże usłyszałam szelest wydzierganej z drewna postaci :) Jednym słowem - gratuluję!

report |

Tomek i Agatka,  

Bosonóżko Dziękuję najpiękniej za ten odbiór : ) Czasem jedno brakujące/nieodnalezione słowo powoduje, że pozostałe nie mogą ujrzeć światła, chcesz coś wydobyć i pojawia się niedosyt, czas odmierza czekanie ;) Buziaki i pozdrowienia :) :)

report |

Tomek i Agatka,  

Jestem, pięknie Dziękuję za zajrzenie. Serdeczne pozdrowienia ślę :)

report |

Jestem,  

Nie gniewaj się,że tak bez słowa...

report |

Tomek i Agatka,  

Czasem milczenie jest bardziej wymowne od słów ;) Dziękuję najpiękniej za ślad obecności. Pozdrawiam serdecznie z Wisły :)

report |other poems: jak brzoza, z daleka..., i żeby była wszelka jasność!, dziecko. latarka. most, nie potrafię myśleć o nas osobno, tam gdzie gęstnieje mgła na kładce, ..., list w zielonej butelce, jestem. jesteś, brąz jest w trzeciej puszce, nie pomyl, druga to żółty, powiem Ci kiedyś..., jestem kobietą rozlewającą wino, w domu ze snu już dawno nikt nie mieszka, kiedyś Ci zniknę..., Dell"Arte, zielonookiej, bywa że..., niedosiężnik, z rąk do rąk, z plisy na plisę, drobina pyłu, Klara, jakoś się trzymam, poza tym, jak gdyby nigdy nic..., capu cap, za siódmym z sedn, burgund /w odpryskach/, szum tła, szast-prast, oczekiwanie, żeby nie przenieść myśli w inny wymiar, ukołysania, chroma-t, 06.17 tony i przełamania, świerkowa kołysanka, (*), zapadam w ciszę, złotowłosej, 05.51 migawki i śnieżenia, kołatania, bez tykań (strzałka na szóstą. anioł struś), potrzaski i pól przewężenia, 03.33 rozgałęzienia, Szkwał, pamięć kroków, migawki (z rozpamiętnika), przebłyski kwietniowo-majowe, limeryk (kup)iecki, hematyt, wahadła i odpryski, w zanadrzu, /koziorożec/, pętlenie, kwalifikant, zagajniki, makowe ziarenko, daj kroki dwa to tylko las, przewodzenie. niestabilność geometryczna pasm, Echa osiedlowych uliczek, fidrygałka* księżycowa zalewajka, chłonne wnętrza, -----trzęsacz po`ranny-----, zdrowalizacja i bałuszy pytąg żumę guje, muszkatuł, zimowy humor, sumiaste tango, [o-s-t-r-z-y] gięcie, Nocą się zakradam***, Na Stoku, bilans, danse avec les turbulences, nie samym chlebem, nic - to - jesień, śnie-dzieją trawociągi pola łąki zawodzą, -w-e-r-s-a-l-s-k-a kawa, proszę pana, Tą samą kostką wybrukowane, Dziki SAM i trzy zajączki, gramatyczne poprawności, świerszczyk,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register