26 september 2013

kwalifikant


Z radością i uśmiechem dla wspaniałej Miladorowej wróżki

od syjamskich smocząt : ) : )
 
 
destyluję z parą wodną,
w alembiku - nie inaczej.
niech to pies z kulawą nogą,
jeśli tylko się nie sprawdzę.
                      
jeśli wyjdzie mi niewypał?
lub co gorsza jakaś kicha?
jużci - prycham, wiersz - zagrycha,
smoczy siekacz - palce lizać!
 
osobiście dopilnuję,
nic się dzisiaj nie zmarnuje,
mieszam w kotle i czaruję.            
jazda mi stąd, pisklę kluję!
 
jeszcze zdarzy się odmieniec,  
lotne piórka będą w cenie,
byle tylko odszczepieniec
nie pogrążył mnie i nie legł.
 
sypię z garści wiązkę trocin, 
pod nią barwność płatka róży,
czarry marry niech się płodzi,
niech jak królik stawia uszy.   
 
byle tylko się potworzył
wierszozdatny kwalifikant.
do cholery, znowu kicham,       
to z alergii na aplikant.
 
już w łabędziej szyi cyka,
wężownica się przytyka -
żadna szmira czy niewypał,
kielich wina - wiersz ryzykant!
 
rozpalone wiodą żądze
z oczopląsem bańki mydła,
zaraz gada w łeb przetrącę,
zaraz mu ustawię - śmigła!
 
stanął smok na równe nogi,
już mu bucha para z pyska,
i jak nagle się nie ściemni,
czarny diabeł - dym z ogniska!
 

 
destyluję z parą wodną,
zwodną parą w alembiku.
jakie licho mnie poniosło
wypróbować ten wehikuł?


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 5 | rating: 0/6 | report | add to favorite

Comments:

Wieśniak M,  

Z zeszłorocznego konkursu?:))))

report |

Ania Ostrowska,  

nie, nie z konkursu, na pewno nie, pamiętałabym. Tym bardziej ciepło zrobiło mi się koło serca, że mimo krytyki jakie zebrały słowa - klucze, zostały przypomniane w takim ładnym wspomnieniu :)

report |

Tomek i Agatka,  

Wieśniaku, Aniu, Dziękuję za zajrzenie pod te smocze wersy, usmiecham się do Was radośnie, bo faktycznie wiersz miał pójść na alembikowy konkurs i był pisany z tą myślą, podjęłam się prób wszelakich, żeby sprostać, ale jak to nieporęt smokcz, zagapiacz i kręt jakich mało, czekał z ostatecznym szlifem do samego końca, wreszcie jak już chciał dodać, okazało się że pomylił daty, nie dopatrując się w porę, że ów konkurs się już dawno rozpoczął :D Pozostał na pamiątkę wiersz, a ponieważ jego istenienie zawdzięczam Miladorowej zachęcie do wzięcia udziału w konkursie, stąd oczywista dedykacja dla Miladorowej wróżki, kóra potrafi obudzić najbardziej kapryśną smoczą wenę : ) Buziaki dla Was i moc gorących pozdrowień : ) : )

report |

Jaro,  

duże doświadczenie :)

report |

Tomek i Agatka,  

Zależy co miałeś namyśli Jaro, czy mowa o bagażu doświadczeń, wyłaniającym się z wersów, bo jeśli chodzi o pisanie, to ciągle się uczę, i to się nigdy nie zmieni. Dziękuję serdecznie za zajrzenie i pozostawiony ślad. Kłaniam się wdzięcznie i serdecznie pozdrawiam : ))

report |other poems: jak brzoza, z daleka..., i żeby była wszelka jasność!, dziecko. latarka. most, nie potrafię myśleć o nas osobno, tam gdzie gęstnieje mgła na kładce, ..., list w zielonej butelce, jestem. jesteś, brąz jest w trzeciej puszce, nie pomyl, druga to żółty, powiem Ci kiedyś..., jestem kobietą rozlewającą wino, w domu ze snu już dawno nikt nie mieszka, kiedyś Ci zniknę..., Dell"Arte, zielonookiej, bywa że..., niedosiężnik, z rąk do rąk, z plisy na plisę, drobina pyłu, Klara, jakoś się trzymam, poza tym, jak gdyby nigdy nic..., capu cap, za siódmym z sedn, burgund /w odpryskach/, szum tła, szast-prast, oczekiwanie, żeby nie przenieść myśli w inny wymiar, ukołysania, chroma-t, 06.17 tony i przełamania, świerkowa kołysanka, (*), zapadam w ciszę, złotowłosej, 05.51 migawki i śnieżenia, kołatania, bez tykań (strzałka na szóstą. anioł struś), potrzaski i pól przewężenia, 03.33 rozgałęzienia, Szkwał, pamięć kroków, migawki (z rozpamiętnika), przebłyski kwietniowo-majowe, limeryk (kup)iecki, hematyt, wahadła i odpryski, w zanadrzu, /koziorożec/, pętlenie, kwalifikant, zagajniki, makowe ziarenko, daj kroki dwa to tylko las, przewodzenie. niestabilność geometryczna pasm, Echa osiedlowych uliczek, fidrygałka* księżycowa zalewajka, chłonne wnętrza, -----trzęsacz po`ranny-----, zdrowalizacja i bałuszy pytąg żumę guje, muszkatuł, zimowy humor, sumiaste tango, [o-s-t-r-z-y] gięcie, Nocą się zakradam***, Na Stoku, bilans, danse avec les turbulences, nie samym chlebem, nic - to - jesień, śnie-dzieją trawociągi pola łąki zawodzą, -w-e-r-s-a-l-s-k-a kawa, proszę pana, Tą samą kostką wybrukowane, Dziki SAM i trzy zajączki, gramatyczne poprawności, świerszczyk,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register