21 june 2011

co łaska

ktoś mnie głaska - to moja laska
daje co łaska - choć trochę płaska
zaskrzypiały drzwi - to idziesz Ty
masz monet w garści pięć - będę miał co jeść
rzucasz mi je do stóp - zmywasz ze mnie kurz
pocieszasz - "masz kasę, dobrze jest już..."
a tu co rusz jakieś mocne słowa - bym to pozbierał z tych klęczek
i zaczął od nowa
za monet pięć kupiłem chlebów sześć i dwie połówki (no i na wagę krówki-mordoklejki)


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 10 | rating: 0/2 | report | add to favorite

Comments:

gabrysia cabaj,  

dowcipne - :)

report |

issa,  

Miewam wrażenie, że robisz żetony ze świata, który mijasz. Czasami żal. Np. z tego: "a tu co rusz jakieś mocne słowa - bym to pozbierał z tych klęczek / i zaczął od nowa / za monet pięć kupiłem chlebów sześć i dwie połówki (no i na wagę krówki-mordoklejki)" - można by zrobić tekst ważący więcej niż żeton. Dobrego.

report |

przemubik,  

"żeton ze świata"...to świat ze mnie robi żeton ;D jeśli nie rozumieć ironicznego przekazu to wybacz ;)dobrego

report |

przemubik,  

a poza tym - oceniasz dzieło czy człowieka? bo już się pogubiłem

report |

issa,  

Rozumiem. Mogę inaczej sformułować opinię. Bo z niej rzeczywiście trudno się domyślić, że ja nie mam w zwyczaju oceniać ludzi. Najwyżej to, co robią. To, że ktoś sto razy zrobi jakąś głupotę, nie znaczy, że zrobi ją także za sto pierwszym razem. Dla mnie istnieje zasadnicza różnica między np. "jesteś głupi", a "to, co zrobiłeś, jest głupie". Pierwsze jest faktycznie oceną człowieka. Drugie - bywa, że oceną dzieła. I zresztą w ogóle nie przepadam za jakimkolwiek "ocenianiem". Ale, tak czy inaczej, w ogóle nie była moją intencją "ocena", a jedynie nie mniej ani więcej niż to, co napisałam: czyli opis wrażenia, jakie na mnie wywierają nieraz Twoje teksty. Zatem, po przypisach i przeformułowaniu, może się odgubisz choć trochę:) Miewam wrażenie, jakby w Twoich tekstach z mijanego świata robił się żeton. Dalej już - j.w. Że czasami żal, etc. etc.

report |

przemubik,  

"I zresztą w ogóle nie przepadam za jakimkolwiek "ocenianiem" - przecież ty to robisz pasjami. a co do żetonu to piszę tak bo lubię a jak Ci to przeszkadza to nie czytaj albo przemilcz...bo poczułem jakbyś Ty z mojej pracy żeton zrobiła, staram się robię co mogę - mało?

report |

issa,  

1) "przecież ty to robisz pasjami". Masz prawo - jasne i niedyskutowalne - myśleć o tym, co i jak robię, jak Ci się żywnie podoba i mówić o tym, jak Ci się żywnie podoba. Wierzę, że z Twojej planety tak właśnie może rzecz wyglądać:) i ani misie śni Tobie przeczyć. 2) "piszę tak bo lubię a jak Ci to przeszkadza to nie czytaj albo przemilcz..." ajtam, ubik. Wklejasz tyle, że gdyby zajrzeć pod Twoje teksty, będzie wyraźnie widać, że proporcje między moim milczeniem pod nimi a mówieniem są raczej w równowadze. Lub może nawet milczenia jest więcej. 3) "bo poczułem jakbyś Ty z mojej pracy żeton zrobiła". Yhm. 4) "staram się robię co mogę - mało?". Nie wiem. Gdzie ja powiedziałam, że żeton to "mało"? Żeton to żeton. Ani mniej, ani więcej niż żeton. Znickam, bo mi kudły wyschły i idę w real. Dobrego wieczoru.

report |

przemubik,  

ty chyba polarnym misiem jesteś - bo wciąż wieje chłodem;D...nie będe ripostował na każdy twój punkcik - powiem jedno, dobrze było zobaczyć odmienne zdanie - a kiedy już będę odpowiadał twoim klimatycznym zaopatrywaniom misiu polarny to daj znać;)

report |

przemubik,  

http://www.youtube.com/watch?v=DmMYATGma64

report |

issa,  

hahahah. nie no, grzechem byłoby nie dać tego do moich misiozakładek. lubię grzeszyć, ale żeby aż zaraz bez przerw - to nie. dziękuję :d

report |other poems: liść, mucha czy anioł, wolność, o świecie, dzień raczej dobry, wielkie dzięki, sercem z tobą, zimno, góra, przebieg zdarzeń, zdrowie psychiczne, dzień przed końcem, na księżycu, problem nie zniknie, nitka pęka, tip topy, utrara kontroli, włącznik, dziękuje, co pozostanie po mnie, liczę liczę, nihilizm?, wieczorne spotkanie, medytacja, wiersz przyjaciółki 2, wiersz przyjaciółki, mania, prośba, szlachetne łzy, którejś jesieni, biegnę leżę, mokre oczy, zrozumienie, zrywany, be, wagi, pagórki wierzchołki, czarne, pęka nić, poziom szczęścia pecha, dzień i noc, początki i końce, zima tuż tuż, eureka, powrót do nałogu, świeży jak kwiat, głodni, twarze, poemat zza morza, złamany, ruch, zły dotyk, burza - jesteśmy jak pogoda, schody do nikąd, ten dźwięk będzie cię prowadzić, sam, o wzrastaniu na cierpieniu, budzi się, co wodzi nas za nos, odżywianie umysłu, błękitny płomień, aluzja, proca, nie różnimy się, banał o przemijaniu, coraz wyraźniej, najsilniejszy w stadzie, łamie chleb, "jebać to", złowrogie szepty, na krawędzi, podążanie za pytaniem, toksyczne relacje, pobudzenie centralnego układu nerwowego, pięknie być tutaj, żal chwalipięty, rozmyślania na dzień przed 24 grudnia, zastępowanie, w poszukiwaniach skarbu, lot z jednym skrzydłem, abstrakcyjne dzisiaj, nietrwałość, dezintegracja, gierki i szachy, wyzbywanie się, wewnętrzna walka, ofiara, tęsknie za twym żywym śpiewem, Neurotyczne ciało, kariera, kolorowe kredki, wszystko ja, w moim ogrodzie kwitnie..., zestaw zestawień, elektroniczny gwóźdź programu, czerwony parapet, nic nas nie rozdzieli, widzę cię przechodniu, samotność osamotnienie, oddziaływanie i statystyka, depresja, litości ślepcy, apogeum, idee duchowe, , uśmiech losu, trudno być tutaj, znowu pobłądziłem, drzwi za którymi czai się cierpienie, oceniłem ją z góry, tak się rzeczy mają, tańcz mnie Boże, samobój na trumlu (prowokacja), miło mi, kind of blue?, przyzwolenie na zło, żółty, tożsamość na dziś, w podzięce za ratunek, ha ha, koło życia i śmierci, wrogość, upadki i wzloty, tęcza zimą, mój prestiż, przyjaciel lęk, spada UFO, wędrówka oczu, czysta matma, pamiętam, pan z warzywniczego, psie haiku, prywatne biuro podróży, byle do przodu, poglądy, droga do satori, jutro urodziny, seans, cicho sza!, kojąca niewiedza, zgryzota, za trudny pomysł 3, coś o sobie i tobie, czas na kolory, reinkarnacja, Może, to miłość tworzy piękno, odebrana niewinność, suchy chleb dla konia, lekarzu ulecz sam siebie,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register