6 june 2011

prosta krzywizna

proste słowa
krzywe myśli
krzyżówki rozwiązuje rozwiązła prostytutka
pytanie: do czego służy dupa?
tu skrzywił jej się długopis, puls przyspieszył, oddech szybki...
sperma lała się strumieniami a ona myślała...
lata później zrozumiała
zniszczona, zardzewiała, z wirusem HIV


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 21 | rating: 0/0 | report | add to favorite

Comments:

Kasiaballou vel Taki Tytoń,  

nie podoba mi się. prostackie takie.

report |

przemubik,  

takie jest życie koleżanko...niestety:(

report |

przemubik,  

po pierwsze dlatego nazwałem ten wiersz prosta krzywizna dlatego że to nieskomplikowany wiersz o wykrzywionych ludziach...po drugie weźmy chociażby internet on wręcz emanuje seksem...jak ci się nie podoba to zamknij oczy i uszy ale jakby nie patrzeć mamy XXI wiek...wiersze powinny też iść z duchem czasu...

report |

przemubik,  

ale masz trochę racji ten wiersz może budzić awersję...to wiersz dla dorosłych ale zdecydowanie z morałem:)

report |

Kasiaballou vel Taki Tytoń,  

do mnie mówisz? wiesz, ja wolę "czynną kreatywność" w temacie, niż jałowe nadrabianie tanim słowościekiem, że tak powiem, więc skończ to nadawanie o dupie maryni :P

report |

Miladora,  

Myślę, że trochę pościnania z dosłowności i rymów wyszłoby tu na korzyść. ;)

report |

przemubik,  

wtf...ale o cio choci...przecież poezja to chyba bycie sobą a ty milaroda nie pouczaj :) bo widzę co koment to wojewódzki się kłania... a co do ciebie kasiu ja nie mówię...tylko piszę... po drugie jak nie wiesz co to poezja nowoczesna czy cuś to non koment pliis... a tak poza tym hiv to nie jest bajka chciałbym zauważyć, a prostytucja to poważny problem.

report |

Kasiaballou vel Taki Tytoń,  

prostytucja jest stara jak świat - nie widzę w tym problemu; jest popyt, jest podaż ;)) obudziłeś się z ręką w HIV? kedyś ludzie umierali na "trypla." ingerencja medycyny działa w obie strony. zalecza, ale i uwalnia uśpione wirusy, stąd każda cywilizacja miała swoją "cholerę." ameryki nie odkryłeś. koniec tematu.

report |

Miladora,  

Przemubik - ja nie pouczam, tylko staram się pomóc. Ale nic na siłę i w takim razie czuję zwolniona. ;))) Co do wiersza, to nie chodzi o temat, tylko o sposób ujęcia. Źle namalowany obraz też nie robi wrażenia, choćby jego tematem były Bóg wie jakie szczytne idee. ;)

report |

przemubik,  

a swoje słówka w poezji to możesz sobie za przeproszeniem w dupę w sadzić jak nijak są do życia...koniec tematu

report |

P,  

"sperma lała się strumieniami a ona myślała... lata później zrozumiała " rymy i to takie ładne w poezji nowoczesnej ? a co do wiersza, to jest i o czymś. ale czytam bez fraz "puls przyspieszył, oddech szybki... "zakończyłbym - wirusem, bez HiV, i jednak ta oczywista oczywistość mnie drażni.

report |

Kasiaballou vel Taki Tytoń,  

słusznie, może jeszcze uda się odłowić jakąś zdrową pośladkową z senem ;) - z tego histerycznego jeziora zakażonej spermy :D

report |

przemubik,  

hm...kasiu nie jestem kolumbem aby odkryć amerykę...ale z przypadku kto wie...można odkryć hiv albo amerykę... tzn. hiv w sobie a ameryka w indiach a czasami można w indiach dostać hiv i weź skończ bo zamiast na "trymla" to umrę na "trumla"!

report |

Kasiaballou vel Taki Tytoń,  

nie umieraj, jest jeszcze tyle spermy do przetoczenia, tyle prostytutek na napiętnowania i tyle wielokropków do wklepania na gołe pośladki :D masz co robić ;)

report |

Bogna Kurpiel,  

Jeśli można wiedzieć to o jaki morał tu chodzi ?- .że, jak się ma HIV dodatni wynik to jest się zardzewiałym, wyniszczenie organizmu - tak , ale nie zniszczenie - zniszczyć można materiał organiczny, który u Ciebie się leje, no ale najważniejsze - ona myślała, to chyba dobrze, że prostytutka potrafi myśleć a Ty to podkreślasz w wierszu. ;) Groteskowo wyszło niestety:)

report |

przemubik,  

a wiersz groteskowy to zły wiersz?...dal zbliż się... i przyjżyj się uważnie wierszowi... a chodzi o morał taki: jak walisz się z każdym ostro ...to na starość zostaniesz wrakiem. a co ci przeszkadza że ona myślała? powtarzam dal zbliż się i spójrz na kondycje ludzką w XXI wieku

report |

przemubik,  

wkurwia mnie to już za przeproszeniem jak kto się do formy nie przypier...d...a.ala to do treści zostawcie biedną prostytutkę w spokoju ...nie widać że ona cierpi:/

report |

Bogna Kurpiel,  

Oto chodzi, że nie widać , że ona cierpi. Widać tylko lejąca spermę i krzyżówkę reszta jest w tle. Groteska wynika z nieco mentorskiego sposobu przedstawienia sprawy i zbytniego generalizowania. A tak w szczególe nie mam nic przeciwko dobrej grotesce.

report |

Bogna Kurpiel,  

a co do walenia się z każdym na ostro - z pieprzem czy z papryką ? Co kto lubi, a tam, od razu zostaje się wrakiem - bzdura, kobieta jest doświadczona - ma super wspomnienia na stare lata, trochę kasy zamiast zasiłku z zusu, żeby zostać wrakiem wystarczy przejść przez ulicę na czerwonym świetle;)))))

report |

przemubik,  

przecież napisałem że wirus hiv ją spotkał-dlatego ten wrak a co do cierpienia to ukryte to jest w ostatnim wersie...nie trzeba używać słowa : cierpi cierpi cierpi, żeby wiedzieć że ...cierpi wyraźnie napisałem :"zniszczona, zardzewiała, z wirusem hiv"- to chyba nie jest szczyt szczęścia człowieka?!

report |

Bogna Kurpiel,  

Wiem, że to nie jest szczyt, ale z racji zawodowej jestem zbyt konkretna w tej materii i taka metafora do mnie może nie trafiać. Nie przejmuj się, to takie delikatne zboczenie zawodowe u mnie;))) Może jeszcze znajdziesz inne przymiotniki do określenia tego cierpienia. Podejdź do Monaru i pogadaj z chorymi na HIV :) Pozdr.

report |other poems: liść, mucha czy anioł, wolność, o świecie, dzień raczej dobry, wielkie dzięki, sercem z tobą, zimno, góra, przebieg zdarzeń, zdrowie psychiczne, dzień przed końcem, na księżycu, problem nie zniknie, nitka pęka, tip topy, utrara kontroli, włącznik, dziękuje, co pozostanie po mnie, liczę liczę, nihilizm?, wieczorne spotkanie, medytacja, wiersz przyjaciółki 2, wiersz przyjaciółki, mania, prośba, szlachetne łzy, którejś jesieni, biegnę leżę, mokre oczy, zrozumienie, zrywany, be, wagi, pagórki wierzchołki, czarne, pęka nić, poziom szczęścia pecha, dzień i noc, początki i końce, zima tuż tuż, eureka, powrót do nałogu, świeży jak kwiat, głodni, twarze, poemat zza morza, złamany, ruch, zły dotyk, burza - jesteśmy jak pogoda, schody do nikąd, ten dźwięk będzie cię prowadzić, sam, o wzrastaniu na cierpieniu, budzi się, co wodzi nas za nos, odżywianie umysłu, błękitny płomień, aluzja, proca, nie różnimy się, banał o przemijaniu, coraz wyraźniej, najsilniejszy w stadzie, łamie chleb, "jebać to", złowrogie szepty, na krawędzi, podążanie za pytaniem, toksyczne relacje, pobudzenie centralnego układu nerwowego, pięknie być tutaj, żal chwalipięty, rozmyślania na dzień przed 24 grudnia, zastępowanie, w poszukiwaniach skarbu, lot z jednym skrzydłem, abstrakcyjne dzisiaj, nietrwałość, dezintegracja, gierki i szachy, wyzbywanie się, wewnętrzna walka, ofiara, tęsknie za twym żywym śpiewem, Neurotyczne ciało, kariera, kolorowe kredki, wszystko ja, w moim ogrodzie kwitnie..., zestaw zestawień, elektroniczny gwóźdź programu, czerwony parapet, nic nas nie rozdzieli, widzę cię przechodniu, samotność osamotnienie, oddziaływanie i statystyka, depresja, litości ślepcy, apogeum, idee duchowe, , uśmiech losu, trudno być tutaj, znowu pobłądziłem, drzwi za którymi czai się cierpienie, oceniłem ją z góry, tak się rzeczy mają, tańcz mnie Boże, samobój na trumlu (prowokacja), miło mi, kind of blue?, przyzwolenie na zło, żółty, tożsamość na dziś, w podzięce za ratunek, ha ha, koło życia i śmierci, wrogość, upadki i wzloty, tęcza zimą, mój prestiż, przyjaciel lęk, spada UFO, wędrówka oczu, czysta matma, pamiętam, pan z warzywniczego, psie haiku, prywatne biuro podróży, byle do przodu, poglądy, droga do satori, jutro urodziny, seans, cicho sza!, kojąca niewiedza, zgryzota, za trudny pomysł 3, coś o sobie i tobie, czas na kolory, reinkarnacja, Może, to miłość tworzy piękno, odebrana niewinność, suchy chleb dla konia, lekarzu ulecz sam siebie,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register