7 june 2011

Znacie to?czas ostatnimi czasy
filcuje mi się bez opamiętania
zupełnie jak mój ulubiony stary sweter
i staje się podobnie jak on
wyblakły od zdarzeń
 
które momentami nabierają kolorów
i brylują na dawnych salonach
 
niestety w obydwu przypadkach
filcowanie jest nieodwracalne
 
 


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 9 | rating: 0/7 | report | add to favorite

Comments:

Stefanowicz,  

Wyblakły od zdarzeń które momentami nabierają kolorów - Nie zrozumiałem ;) czy jest jakieś wytłumaczenie tego fragmentu? Ale tak serio, bez zasłaniania się licencją poetycką. Gdyby wyrzucić szósty i siódmy wers wiersz nabrałby sensu i urody. Moim zdaniem. Pozdr.

report |

Miladora,  

Jest wytłumaczenie, Stef. ;) Przynajmniej ja to rozumiem jako chwile przypomnienia, podczas których ów wypłowiały sweter znowu nabiera dawnych kolorów. ;)

report |

bosonoga,  

Zaręczam Ci miły czytelniku, że te dwa wersy też mają sens, ale wyjaśnienie napiszę na PW :-) Zresztą wierszydło zaistniało już tu i ówdzie.. Pozdrawiam :-)

report |

Kasiaballou vel Taki Tytoń,  

oj, jakie trafne :) "Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić." A.Einstein.

report |

Wieśniak M,  

Dlatego definitywnie rozstalem sie ze swetrami ;).Po co sie denerwowac.Zycie blaknie juz po pierwszym praniu i tak...;)

report |

bosonoga,  

kasiaballou, Wieśniak M. - dzięki serdeczne!

report |

Melancthe,  

znamy, znamy :) "czas ostatnimi czasy "

report |

bosonoga,  

Melancthe - dziękuję za odwiedzinki :-) i pozdrawiam serdecznie :-)

report |

An - Anna Awsiukiewicz,  

Ciekawy.. Kiedyś myślałam podobnie i dlatego złapałam za pędzel i teraz sama maluję życie:)

report |other poems: bliżej ciągle dalej, rewanż, Czarna dziura, Wiadomości, czyli koń by się uśmiał albo zapłakał, Endorfiny Haliny, Na Sarmatę czy na Kim Una?, w koło Macieju, Przystań, nirodha 2, Niezborność, horror z czarną kiecą w tle, Villanella z echem, Rankor, Villanella z przymrużeniem oka, Villanella rzewna, Pielgrzymi, Pestki, A kysz!, I komarzyce jak wampirzyce, oćma, bez znieczulenia, Dobrodziej, Poranek, Limeryk z ostatniej chwili, Villanella na cztery łapy, Wodzirej, Durna Maryla, nirodha, O(d)puszczenie, A gazda nazywał się Bujok, Niejedna, Przyśpiewki na niedzielę, Villanella Mammina, kiedyś, Ząbkowanie, zakłócenia, krótki fim z tonami słońca, schyłek, A w Skolimowie jesień coraz krótsza, Remake, Genom dwubiegunowy, znowu w lesie (bajka na dobranoc), Bez słów, GAD, Kapłan, zostań, limeryk ułomny(ej), Och, Ziuty!, nie dziękuj na zapas domniemanym bogom, Za - duszki, haiku wyb(i)orcze, haiku empatyczne, Vilanella z laską, Gniazdo, Cudnie (bez czasowników), jest cudnie!, Fatamrugana, a bóg pruje ściegi, bajorko, zaćmienie, na spodzie przedwakacyjnych snów, niedopatrzenie, matce, a stopy miała jak Kopciuszek, nie dorasta mu do pięt, Barejanella, Vilanella z jajem, grunt to tupet!, harcerzyk, słodki ptak młodości *, Błękitnella, nenufary nad Soliną, czyżby do nieba?, spokój znajdziesz w ciszy (2), "masz takie oczy zielone", spokój znajdziesz w ciszy, skomlenie, figlarny anioł, żona Cichego, gdy sznur za słaby, bestia, zaprosiłeś mnie do przyjaciół, Jasna Polana powoli zmierzcha, granatowo-białe wypustki, naszyjnik, A co - nie mogę? (drabble 4), uwierzyłam, rozbrat, Dziadunio, Bez gorsetu, każdego roku na ulicy Wielkanocnej, ersatz, Podkolorowanie, Przedostatnia stara panna, Miał na imię Czaruś, odrobina miodu wśród brei z manny, A niech (ktoś) to licho porwie!, Skandowanie po ka - to - li -cku, Echo, nie pamiętam, czy wtedy padał deszcz, niezbadane są wyroki, Modlidło, nie żałuje niczego, portret naszkicowany, rosyjskie miewam sny, de gustibus non est disputandum, to se ne vrati, kolekcja, Małe jest piękne!, dwanaście godzin z życia marchwiowej, utrwalona na fotografiach, rytuał, gotowe na wszystko czyli rzecz o babskiej przyjaźni, minus dwadzieścia, maligna, wstręty, "Niech żyje bal", tylko " młodość uśmiecha się bez powodu", "najpiękniejsze jest to, co jeszcze nieskończone", z pierwszych szelestów stronic, Ostatni będą pierwszymi, femme fatale, o tym, co mówiła babcia, marzenia malarki, rozmyślania zgryźliwej, Tylko on!, przejście, hieny, modliszki, czarne wdowy*, ***, konkubina, kreacje, cyrk, Wynurzenia nad grobowcem, Schody do Niego, Pokażę wam figę z makiem, swąd przypalonej padliny, Dziwak, Radosnego Alleluja!, myśli jak koty - najczarniejsze w nocy, Kaziu - zakochaj się!, babski comber, skazani na ciszę, całe życie kobiety, Po omacku, Ukarany, Babuniu, Aż trudno uwierzyć, Przykurzony anioł, Inną być, Kobiecina,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register