16 july 2011

nibypiosnka


chociaż jako się rzecze
strach ma strachy człowiecze
a w nich oczy zapięte na guzik
to się czasem w nos śmieje
bo ma w nosie nadzieję
że w opłotkach cokolwiek zagubi
człowiek oczy ma stracha
wypatruje po dachach
a nad dachem kur pieje
bo dnieje
 
wierząc strachom poniekąd
zapnij guzik na echo
a pętelkę pozostaw wisielcom
z kłębka sznurek już leci
szachulcowe spaghetti
prosto w zęby zgłodniałym widelcom
strach ma oczy jak dynie
człowiek łajbą w nich płynie
palcem dziurę wciąż wierci
do śmierci
 
tak więc jako się rzekło
człowiek stracha ma piekło
nawet pola nie zdoła dotrzymać
i choć zbiera guziki
w dalszym ciągu jest nikim
gubiąc bezsens istnienia w przyczynach
strach ma nos od Pinokia
kręci kółka na wrotkach
palcem prztyka przytyki
jak kwity


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 24 | rating: 0/9 | report | add to favorite

Comments:

Miladora,  

Pobawimy się, Kipuś, w słowne hołubce? :))) Najdobrego Ci na wszystko. ;)

report |

issa,  

:) O, fajne. Dziękuję. Hołubce - yhm, jasne, jasne, że tak. W jakimś bardziej sprzyjającym czasie. Najdobrego, Mila.

report |

Miladora,  

Dzięki, Kipu-landio, za inspirację. Strasznie potrzebowałam kopa. :)))

report |

Emma B.,  

i bardzo mi się spodobało, nie ma nagromadzenia wymyślnych słów i przypomina malarstwo Chagala

report |

Miladora,  

To ciekawe spostrzeżenie, Barb. Zwłaszcza że byłam ostatnio na pewnej inscenizacji opartej na obrazach Chagalla. Dzięki serdeczne. :)

report |

oczy jak pustynia,  

cały świetny, ale to:"strach ma oczy jak dynie człowiek łajbą w nich płynie palcem dziurę wciąż wierci do śmierci "-najlepsze:-)

report |

Miladora,  

To Kipu-Dźwiedź mnie tym razem zainspirowała, Oczka. Niech jej wena błogosławi, a Tobie buziaka z podziękowaniem posyłam. :)))

report |

hossa,  

cudnie rymujesz:) chociaż nibywesoła ta nibypiosnka

report |

Miladora,  

No, nibywesoła, fakt. :))) Ale Kipuańska "Może piosenka" też jest nibywesoła. Dzięki, Hossa, podwójne za odwiedziny. Dobrego :)

report |

hossa,  

dobrego i Tobie:)

report |

Istar,  

fajne to :)

report |

Miladora,  

Fajnie, że fajne, Is. Dzięki. :)))

report |

Wieśniak M,  

Strach już poszedł gdzieś drogą/wróble przędą ubogo/ bo gdzie siedzieć już nie masz ptaszyno/ strach popłynął daleko/ gdzie się mówi wciąż greką/całkiem inną się zajął dziedziną....

report |

Miladora,  

Drogi Wu, a może byś podjął taką zabawę? ;))) Rozwiń ten wiersz i pobaw się z nami, bo "strasznie" fajnie to brzmi, co napisałeś - aż szkoda zostawić na "pastwę zapomnienia". :) Uprzędź kokon dla ptaków/nie bądź taki, Wieśniaku/niech popłyną wersami te strachy/niech nam oczy wylezą/ze słowami pobieżą/i w zdumienie wpadnijmy, my - Lachy. :)))

report |

Wieśniak M,  

wiesz, to nie jest dobry pomysł. Przy Twoim mój wyglądałby jak kiepska imitacja wiersza. Dla mnie za wysoko podnosisz poprzeczkę. :)))

report |

Miladora,  

Nieprawda, Wu - to jest jest naprawdę dobre, co napisałeś. Buziak i nie truj. :)))))

report |

An - Anna Awsiukiewicz,  

Bawcie się -- uwielbiam takie wesołe rymowanki:) Superancaka nibypiosenka:) Potrafisz :)

report |

Miladora,  

Dzięki, An - a może też byś się pobawiła? :))) Podobno to zaraźliwe. Mnie zaraziła jakieś dwa lata temu kochana Alicja Wysocka i choruję do tej pory. A do głowy by mi nie przyszło, że kiedyś wiersze zacznę pisać. :D

report |

Istar,  

leczy cudze boleści/chociaż odszedł bez wieści/czasem rzuci guzikiem przed siebie/ trawą gardzi dla smaku/podkochuje w buraki/lecz mu słomy ta bulwa nie bliska/czasem patrzy sokołem/macha snopkiem z mozołem/czepia skrzydeł i wraca na pole/ :)

report |

Miladora,  

Ślicznie Ci to wyszło, Is. :)))))) Czyli strach to dobry temat/można tylko mieć dylemat/czy go ciągnąć w nieskończoność/i zaorać wręcz jak broną/czy też zagrać z nim w guziki/zaprzestając polemiki. :)))

report |

Istar,  

się wtrąciłam bez zaproszenia :) ale nie ma tu opcji usuń komentarz ;) no i tam ma być buraku a nie buraki :( buźka Mi :)

report |

Miladora,  

Wiem, że "buraku". :))) Czasem naprawdę brakuje opcji edytowania komentarza, a o literówkę niestety bardzo łatwo. :) Buźka, Is. :)))

report |

Istar,  

nie ma sensu kontynuacja/muszę przyznać Twoja racja/idę pisać o cierpieniu/i od niego uzależnieniu ;)))))))))))))))

report |

An - Anna Awsiukiewicz,  

Nie ma opcji edytowania komentarzy, ale można usunąć,wkleić z powrotem i poprawić-potem dodać.Często tak robię, nawet gdy mój komentarz znajdzie się w nie odpowiednim miejscu..Czasami piszą dwie osoby w tym samym czasie, więc tak jakby przeklejam:) Pozdrawiam :)

report |other poems: villa-viola-nella, villanero, villa luna, kolęda, culo-miot, ech villa villa villanella - czyli dzyndzel bell, uliczka, księżyc w sosie grzybowym, kalafonia, kanon, rozdreszczak, barkarola, odwyrtka, somnambulizm, zimoląg, diminuendo, two horses blues, Saint Peter blues, kantylena, blues tramwajowy, chanson, villa-tabacco-nella, fish and blues, tango, smok i wiosna, Szewczyk i Smok, smoczy sen, jesionka, night and blues, cholerniec, oddam za bezcen tytuł z puentą, oktober, villanella insula, villanella frigida, chili blues, sakramencki blues, zimowe wino, blues w barze Paradise, paradise, kwity, bluebezsens, Niebiański Klub Bluesowy „Zaświaty”, chłodnienie, smocza zima, Wiatr i czarownica, Mikołaj, Myszobajka dla Mani – ciąg dalszy, Myszobajka dla Mani, romans jesienny, wlokę się przez dni jesienne, blues zaduszkowy, chronometr – cinque stagioni, i po co mi to było, kalejdoskop próżni, sennienie, jarzębiniak, kobiałka z bluesem, offertorium, malowanie czasu, blues za obola, ultimatum blues, z pewnością, klątwiec, pewnego dnia, krakowski gniotek z łokciami w tle – czyli przewodnik po mieście, niewymierność, non-sentimental blues, Agitobabologia, beztwarz, babolandia, pantomima, akwamaryn, nieskończeniec, Chałą marsz, bajdurka, miód i melisa, do diabła z liryką, pejzaż na dwie smugi w jesiennym zaokniu, Pergola, zdrowie panie Juluś, tarnina, blues testamentalny, wesele niewyspiańskie, jak zazwyczaj, antyśpiewajka z elementami w tle*, zaśpiewajka, la volta, step nieakermański, wkręcanie w dzień zaczyna się od kawy, alhambra, kroplomierz, drzeworyt, uletniość, kadr, wrześniowość, przekichaniec, jesienny banał z podszewką, blackhat club, jesienny banał bez podszewki, blackhat, wrzeszczeć pod mostem, villanella z zielonym tłem, kluczenie, walkabout blues, i tylko ptaki, ballada o imponderabiliach, bajka o puchatym słoniu, tryptyk – zima, tryptyk – jesień, tryptyk – lato, lot nad rzeką Lete, nakarmić wiatr, skrawki, λυρικό ταξίδι – liryczna podróż, rozświetlanie, listnienie, awruk – contrafactum, awruk* i Safo, memory, hyde park story, miejsce końca, bieda blues, sceneria, obsydian, samowolka, w ostateczne brnę na ugiętych nogach, blues przedszkolaka, zawczoraj, rondo kapelusza z woalką, fuck’n blues, wiosenna rymowanka nieambitnie wciśnięta w wersy, sen jest niczym tylko…, byleby blues, song debilki, lunapark, rondeau, codzienny blues, green grass blues, summertime, thanatos, przy kominku, kręgi, dialog, rzecz o swobodnym tworzeniu – contrafactum, infinita, kauzyperda blues, ściśle według przepisu, zimowy blues, przedwiośniec, mewa,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register