26 may 2011

nie każdy ma cudzą rzekę

to tylko dotknięcie odbicia. crepe de chine tafli.
drzewa rosnącego wspak. i gałęzie - rysunek
zmarszczek. wietrzna prawda przelewa dłońmi
wielopalczaste fantomy. przecieka pragnieniem.
wchodzimy  trwamy  wychodzimy. źródło czeka
w kroplach lecz najpierw trzeba zmierzyć ocean
może tylko morze. ów płynny jedwab zwrotnika
którym odwraca się wzrok. nie wystarczy złożyć
niczego na szali. to nie waga lecz jedynie pamięć
broni przed nieistnieniem gdy zdejmując imiona
z twarzy przekreśla pod głębinami oczu samotny
ideogram. largo i lento. andante maestoso. finale.
proza poetycka


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 7 | rating: 0/2 | report | add to favorite

Comments:

grażyna koszewska,  

nic z tego niestety nie rozumiem za dużo górnolotnych obrazów, które tylko mieszają w głowie. wietrzna prawda, albo płynny jedwab zwrotnika ? largo, lento. chryste - czarna magia

report |

Miladora,  

Nie szkodzi, nie każdy musi wszystko rozumieć. To normalne. Ja też nie zawsze rozumiem cudze wiersze. To akurat gra słów i znaczeń. Eksperyment z prozą poetycką, zapomniałam na dole dopisać, więc zaraz to zrobię. Dziękuję za wizytę. ;)

report |

Bogna Kurpiel,  

Popłynęłaś głęboko myślami. Ostanie cztery strofy jak warstwy farby zdejmowanej z powierzchni właściwego obrazu . Wiersz niesamowity w odbiorze.

report |

Miladora,  

Dzięki, Dalencjo - w zasadzie to kontynuacja "każdy ma swoją rzekę". Jak widzisz bawię się na różnych frontach. ;)))

report |

Stefanowicz,  

Piękna cegła Milu. Rozumiem uwagi Graży, ale cegły takie właśnie mają być. To potok myśli, hermetycznych, bo najgłębszych. Każdy z nas odnajduje czasem w sobie "another brick in the wall". PS Ciekaw jestem ile razy edytowałaś zanim weszło... :)

report |

Miladora,  

Dzięki, Stef. Weszło jakoś od razu, więc sama się zdziwiłam. ;) Z jedną edycją zaledwie. I masz rację - takie są próby zwerbalizowania tego, co jest prawie nieuchwytne i prawie nieprzetłumaczalne.

report |

Aśćka,  

to jest rysunek słowny krajobrazu:):) precyzyjny!!!:)

report |other poems: villa-viola-nella, villanero, villa luna, kolęda, culo-miot, ech villa villa villanella - czyli dzyndzel bell, uliczka, księżyc w sosie grzybowym, kalafonia, kanon, rozdreszczak, barkarola, odwyrtka, somnambulizm, zimoląg, diminuendo, two horses blues, Saint Peter blues, kantylena, blues tramwajowy, chanson, villa-tabacco-nella, fish and blues, tango, smok i wiosna, Szewczyk i Smok, smoczy sen, jesionka, night and blues, cholerniec, oddam za bezcen tytuł z puentą, oktober, villanella insula, villanella frigida, chili blues, sakramencki blues, zimowe wino, blues w barze Paradise, paradise, kwity, bluebezsens, Niebiański Klub Bluesowy „Zaświaty”, chłodnienie, smocza zima, Wiatr i czarownica, Mikołaj, Myszobajka dla Mani – ciąg dalszy, Myszobajka dla Mani, romans jesienny, wlokę się przez dni jesienne, blues zaduszkowy, chronometr – cinque stagioni, i po co mi to było, kalejdoskop próżni, sennienie, jarzębiniak, kobiałka z bluesem, offertorium, malowanie czasu, blues za obola, ultimatum blues, z pewnością, klątwiec, pewnego dnia, krakowski gniotek z łokciami w tle – czyli przewodnik po mieście, niewymierność, non-sentimental blues, Agitobabologia, beztwarz, babolandia, pantomima, akwamaryn, nieskończeniec, Chałą marsz, bajdurka, miód i melisa, do diabła z liryką, pejzaż na dwie smugi w jesiennym zaokniu, Pergola, zdrowie panie Juluś, tarnina, blues testamentalny, wesele niewyspiańskie, jak zazwyczaj, antyśpiewajka z elementami w tle*, zaśpiewajka, la volta, step nieakermański, wkręcanie w dzień zaczyna się od kawy, alhambra, kroplomierz, drzeworyt, uletniość, kadr, wrześniowość, przekichaniec, jesienny banał z podszewką, blackhat club, jesienny banał bez podszewki, blackhat, wrzeszczeć pod mostem, villanella z zielonym tłem, kluczenie, walkabout blues, i tylko ptaki, ballada o imponderabiliach, bajka o puchatym słoniu, tryptyk – zima, tryptyk – jesień, tryptyk – lato, lot nad rzeką Lete, nakarmić wiatr, skrawki, λυρικό ταξίδι – liryczna podróż, rozświetlanie, listnienie, awruk – contrafactum, awruk* i Safo, memory, hyde park story, miejsce końca, bieda blues, sceneria, obsydian, samowolka, w ostateczne brnę na ugiętych nogach, blues przedszkolaka, zawczoraj, rondo kapelusza z woalką, fuck’n blues, wiosenna rymowanka nieambitnie wciśnięta w wersy, sen jest niczym tylko…, byleby blues, song debilki, lunapark, rondeau, codzienny blues, green grass blues, summertime, thanatos, przy kominku, kręgi, dialog, rzecz o swobodnym tworzeniu – contrafactum, infinita, kauzyperda blues, ściśle według przepisu, zimowy blues, przedwiośniec, mewa,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register