24 may 2011

dobranocka dla trumli


kiedy już noc wypełznie cicho
kiedy za oknem zbudzi licho
(przepraszam za ten rym poetów)
więc kiedy noc nam ściągnie z grzbietów
sukmanę trosk (tfu metafora)
i już powieki stulić zdoła
z kątów wyłażą znowu trumle
i harce czynią oraz dżunglę
zmieniając forum w trumlowisko
 
niestety jeszcze to nie wszystko
bo trumle wiersze piszą nocą
(wiersze jak koty co się kocą)
spędzają sen uczciwym ludziom
którzy miast spać to znów się trudzą
odczytywaniem znaczeń znaczeń
 
raz tak raz siak i znów inaczej
 
uff mówi trumel raz do trumla
albo to kanał albo trumna
szarlataneria lub też schiza
bo wierszy ciągle nam przybywa
ciągle ktoś pcha się tu z Krakowa
i usiłuje nas dołować
 
ale ars longa vita brevis
na długo nikt się nie zasiedzi
i zanim szlag nas wszystkich trafi
dobranoc trumle – Bóg wybaczy


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 28 | rating: 0/3 | report | add to favorite

Comments:

Miladora,  

Dla odreagowania smutnych wierszy, drogie trumle. ;)))

report |

Miladora,  

KotekBallou - ja wkładam całe serce, a reszta to kwestia wprawy. ;))) Jako prozaiczka mam całą śpiżarnię słówek. Siedzą na półkach i wyciągam. ;) Dzięki prawiedobranocne. :)

report |

Miladora,  

Faktycznie, mam brzydki nawyk zdrabniania nicków, ale przepraszam i już nie będę. ;)

report |

Miladora,  

Ale w oryginale jest Cat Ballou ;) stąd to moje przejęzyczenie. ;) Ufff, wracam z Canossy... ;)

report |

laura bran,  

Milka, jesteś niemożliwa :)) och, do trumla, to wierszyk dla mnie i niech mi go ktoś skradnie!! ;))

report |

Miladora,  

Jak to nie western, skoro gafy strzelam? ;)))

report |

Miladora,  

No tak... zapomniałam, że to jest Canossa, a nie wesołe miasteczko. ;)))

report |

Bogna Kurpiel,  

Co do puenty - BÓg zapłać - Dobra Kobieto za rozgrzeszenie. Przed chwilą czytałam, że idziesz się pomodlić do Canossy, Chyba mam omamy wzrokowe, Ty - Sama??? W którym wcieleniu ???Mila sama do Canossy, na nogach he, he;)))) Tego jeszcze nie grali, ale w tym Krakowie wszystko możliwe, że w Mariackim zagrają;)))))

report |

Michał,  

i że z przymrużonym okiem, frajda)

report |

Miladora,  

Ależ, Równie Dobra Kobieto, przecie liczę na Twoje towarzystwo. :))) A po drodze strzelimy kielicha. ;) Michale, dziękuję za uczestnictwo w dobranocce. :)))

report |

Darek i Mania,  

niewiem czemu wszyscy wyprzedzają noc mówiąc że jest dobra ?? ja mówię dobrej nocy :) jaka będzie to dopiero ranek odpowie ;):):)

report |

Miladora,  

No to rano zapytam. :)))

report |

Stefanowicz,  

gdy na trumlu trumlowisko trumoważy się trumliście uwytrumla się to wszystko co wiersz trumli oczywiście trumla rada czas ucieka cichotrumlem przez zegarki pisać trzeba a nie czekać taki trumla los pisarski

report |

Stefanowicz,  

No i się, trumla tekst rojechał. Co jest, trumla z tym justowaniem? Jeszcze raz próbuję: gdy na trumlu trumlowisko; trumoważy się trumliście; uwytrumla się to wszystko; co wiersz trumli oczywiście; trumla rada czas ucieka; cichotrumlem przez zegarki; pisać trzeba a nie czekać; taki trumla los pisarski; Jak nie wyjdzie, to się poddaję.

report |

Miladora,  

Hahahahaha - nie ma justowania, Stef. :))) Trzeba przedzielać, do jasnej trumli. Ale wyszło. :))) I to trumliście. ;)

report |

Bogna Kurpiel,  

trumluj się tryumelku/ nie bój się, nie bój/ to tylko smoczki małe/ pogładzą cię czule,/ matczynie za błędy opieprzą /, oczka przetrą, nosek wytrą/ i kopa dadzą na szczęście/ uff synkopowo jak cholera:)))

report |

Miladora,  

jak cholera synkopowo/ale za to z jaką głową!/w głowie trumle siedzą widać/pewnie się hodowla przyda. :)))

report |

Bogna Kurpiel,  

Hahaha Smoki hodowlane na wodzie ognistej;))))

report |

Miladora,  

Na śliwowicy łąckiej, chciałaś powiedzieć. ;)

report |

SzalonaJulka,  

O do jasnego trumla, czy ja zawsze muszę kolację jeść na śniadanie? Trudno, ważne, że smaczne mniam mniam :) PS. czy tu ktoś mówił o śliwowicy?

report |

Miladora,  

Dzięki, Szalonka. :) Niestety, to było wczoraj. ;)))

report |

SzalonaJulka,  

...na szczęście zostały resztki, ale tak pić z rańca... ech

report |

Miladora,  

To wypij resztki i napisz "poranek trumli". ;)))

report |other poems: villa-viola-nella, villanero, villa luna, kolęda, culo-miot, ech villa villa villanella - czyli dzyndzel bell, uliczka, księżyc w sosie grzybowym, kalafonia, kanon, rozdreszczak, barkarola, odwyrtka, somnambulizm, zimoląg, diminuendo, two horses blues, Saint Peter blues, kantylena, blues tramwajowy, chanson, villa-tabacco-nella, fish and blues, tango, smok i wiosna, Szewczyk i Smok, smoczy sen, jesionka, night and blues, cholerniec, oddam za bezcen tytuł z puentą, oktober, villanella insula, villanella frigida, chili blues, sakramencki blues, zimowe wino, blues w barze Paradise, paradise, kwity, bluebezsens, Niebiański Klub Bluesowy „Zaświaty”, chłodnienie, smocza zima, Wiatr i czarownica, Mikołaj, Myszobajka dla Mani – ciąg dalszy, Myszobajka dla Mani, romans jesienny, wlokę się przez dni jesienne, blues zaduszkowy, chronometr – cinque stagioni, i po co mi to było, kalejdoskop próżni, sennienie, jarzębiniak, kobiałka z bluesem, offertorium, malowanie czasu, blues za obola, ultimatum blues, z pewnością, klątwiec, pewnego dnia, krakowski gniotek z łokciami w tle – czyli przewodnik po mieście, niewymierność, non-sentimental blues, Agitobabologia, beztwarz, babolandia, pantomima, akwamaryn, nieskończeniec, Chałą marsz, bajdurka, miód i melisa, do diabła z liryką, pejzaż na dwie smugi w jesiennym zaokniu, Pergola, zdrowie panie Juluś, tarnina, blues testamentalny, wesele niewyspiańskie, jak zazwyczaj, antyśpiewajka z elementami w tle*, zaśpiewajka, la volta, step nieakermański, wkręcanie w dzień zaczyna się od kawy, alhambra, kroplomierz, drzeworyt, uletniość, kadr, wrześniowość, przekichaniec, jesienny banał z podszewką, blackhat club, jesienny banał bez podszewki, blackhat, wrzeszczeć pod mostem, villanella z zielonym tłem, kluczenie, walkabout blues, i tylko ptaki, ballada o imponderabiliach, bajka o puchatym słoniu, tryptyk – zima, tryptyk – jesień, tryptyk – lato, lot nad rzeką Lete, nakarmić wiatr, skrawki, λυρικό ταξίδι – liryczna podróż, rozświetlanie, listnienie, awruk – contrafactum, awruk* i Safo, memory, hyde park story, miejsce końca, bieda blues, sceneria, obsydian, samowolka, w ostateczne brnę na ugiętych nogach, blues przedszkolaka, zawczoraj, rondo kapelusza z woalką, fuck’n blues, wiosenna rymowanka nieambitnie wciśnięta w wersy, sen jest niczym tylko…, byleby blues, song debilki, lunapark, rondeau, codzienny blues, green grass blues, summertime, thanatos, przy kominku, kręgi, dialog, rzecz o swobodnym tworzeniu – contrafactum, infinita, kauzyperda blues, ściśle według przepisu, zimowy blues, przedwiośniec, mewa,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register