23 may 2011

kocia kołysanka


księżyca rogi w kocich oczach
księżyca hamak pełen gwiazd
prawie nie widać wśród nich kota
gdy wyleguje się na wznak
 
z wielkiego wozu zwiesza ogon
udaje tylko że tam śpi
bo tak naprawdę mleczną drogą
wędruje pośród gwiazd i mgły
 
na firmamencie kocie oczy
już zapalają błyski słońc
wóz się z turkotem przez nie toczy
kołami mąci gwiezdną toń
 
kołysze księżyc gwiazd kolebkę
kot mruży oczy liże sierść
za chwilę znowu się poderwie
żeby następną gwiazdkę zjeść
 
ot kocia bajka kołysanka
na granatowym nieba tle
drzemiąca nocą kocia bajda
o kocich oczach w gwiezdnym śnie
 


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 25 | rating: 0/7 | report | add to favorite

Comments:

Miladora,  

No to dobrej nocy wszystkim Trumlom. :)))

report |

oczy jak pustynia,  

kocie oczy są niezwykłe:-).dobranoc:-)

report |

Darek i Mania,  

dobrej :) i oby kot nie wyłapał wszystkich gwiazdek tej nocy :):)

report |

Miladora,  

No, Cat Ballou został zwabiony. :))) O to chodziło. Oczka też się skusiły. :))) A Darek przyszedł się ukoić po dzisiejszej harówce. :)) Dobranoc, kochane Trumle. :D

report |

Wieśniak M,  

ukocony do snu mogę iść do pracy ;)

report |

SzalonaJulka,  

a ja wychłepczę ten wiersz jak miseczkę mleka na śniadanko - bo ze wszystkich Twoich villanelli najbardziej lubię tę - forma nie dominuje nad utworem tylko współgra z treścią - jest jak mruczenie kota

report |

laura bran,  

piękna ta kocia bajka, taka lekka :)) i jakie delikatne rymy, ładnie :))

report |

Miladora,  

Dziękuję, że daliście się ukocić. :))) Szalonka - to akurat nie jest villanella. ;)

report |

SzalonaJulka,  

Ojaaaacieee... nie jest? przecież się cuś tam powtarza i w ogóle... no dobra, wstydzę się ;(

report |

Waldemar Kazubek,  

Bardzo urokliwe, będę czytał moim dzieciom do snu (jak już je będę miał).

report |

laura bran,  

Waldemar, to jest bajka z gatunku takich tekstów, że dzieci zamiast spać wołają "czytaj, czytaj" :) o spaniu nie ma mowy, wiem, co mówię :))

report |

Miladora,  

Jeżeli lubicie takie bajki, to Wam od czasu do czasu coś podrzucę na dobranoc. :))) Mój gwiezdny kot dziękuję Trumlom za przyjęcie i śmietankę. ;)

report |

laura bran,  

Mila, jeśli masz więcej takich kocich bajek, to mogłabyś wydać, uczyniłabyś coś dobrego dla świata. ostatnio przeszukiwałam księgarnie w poszukiwaniu ciekawych książek dla dzieci i przyznam, że poległam. kompletnie nic się nie nadawało do czytania. nie było na żadnym przyzwoitym poziomie. a jak poziom pisania był niezły, to treść powalała na łopatki. no tak, juz nie marudzę, chau ;)

report |

Miladora,  

Takie bajeczki to można pisać na metry. ;))) Hihi, mam już książkę dla dzieci i to z ilustracjami Bohdana Butenko, ale prozę, nie wiersze. Od 10 do 100 lat, jak mówię. ;) Będę Wam podrzucać "smocze bajki" na razie. ;)

report |

laura bran,  

o, czuć fachowca :) a gdzieś można nabyć tę książkę, czy to w niej są te smocze opowieści?

report |

Miladora,  

Nie, Laurko - to trochę magiczne przygody pięciorga dzieci. Mogę Dać Ci link na wydawnictwo, nomen omen "Mila" w Poznaniu. ;)

report |

Miladora,  

http://www.wydawnictwomila.pl/nowosci.html - 4-ta książka od góry. Zresztą "Mila" ma dobre książki dla dzieci, sama możesz zobaczyć w ofercie wydawniczej. I ciekawie ilustrowane.

report |

laura bran,  

dzięki, Milo, faktycznie zetknęłam się z tym wydawnictwem na półkach. muszę zajrzeć do Twojej książki, mam już adresatów :)) bardzo dziękuję :)

report |

sisey,  

A mnie jest zimno w paluszki/ i lęk mam wysokości/gdyby tak na poduszkę/ dało się skusić gości/ słowika, noc kosmatą/ a nawet psa co szczeka/ powiedzcie co wy na to/ czy powinienem czekać?

report |

Miladora,  

kupię Ci koty, Sisey/i niech Ci w nocy mruczą/za to żeś dzisiaj przyszedł/ z wierszykiem za pazuchą ;) Jak myślisz, czy Kipu pozwoliłoby mi umieścić psią kołysankę z adnotacją, że 1 zwrotka jest Jej autorstwa? Buźka. :) Ależ proszę, Laurko - cała przyjemność po mojej stronie. :)

report |

sisey,  

Kipu chciała tu przyjść, ale odradzam jej (względy techniczne). A co do zamieszczenia "psiego tekstu" to sam miałem zaproponować, bo te schaby są cudne. Jestem pewien, że nie będzie miała nic przeciw takim planom.

report |

Miladora,  

Ja chcę Kipu! :((( Powiedz jej to, zamiast odradzać. :) A schaby wrzucę dzisiaj z dedykacją. :)))

report |

Miladora,  

ja chce się bawić z Kipu w oktawy :( i parolki ;(

report |other poems: villa-viola-nella, villanero, villa luna, kolęda, culo-miot, ech villa villa villanella - czyli dzyndzel bell, uliczka, księżyc w sosie grzybowym, kalafonia, kanon, rozdreszczak, barkarola, odwyrtka, somnambulizm, zimoląg, diminuendo, two horses blues, Saint Peter blues, kantylena, blues tramwajowy, chanson, villa-tabacco-nella, fish and blues, tango, smok i wiosna, Szewczyk i Smok, smoczy sen, jesionka, night and blues, cholerniec, oddam za bezcen tytuł z puentą, oktober, villanella insula, villanella frigida, chili blues, sakramencki blues, zimowe wino, blues w barze Paradise, paradise, kwity, bluebezsens, Niebiański Klub Bluesowy „Zaświaty”, chłodnienie, smocza zima, Wiatr i czarownica, Mikołaj, Myszobajka dla Mani – ciąg dalszy, Myszobajka dla Mani, romans jesienny, wlokę się przez dni jesienne, blues zaduszkowy, chronometr – cinque stagioni, i po co mi to było, kalejdoskop próżni, sennienie, jarzębiniak, kobiałka z bluesem, offertorium, malowanie czasu, blues za obola, ultimatum blues, z pewnością, klątwiec, pewnego dnia, krakowski gniotek z łokciami w tle – czyli przewodnik po mieście, niewymierność, non-sentimental blues, Agitobabologia, beztwarz, babolandia, pantomima, akwamaryn, nieskończeniec, Chałą marsz, bajdurka, miód i melisa, do diabła z liryką, pejzaż na dwie smugi w jesiennym zaokniu, Pergola, zdrowie panie Juluś, tarnina, blues testamentalny, wesele niewyspiańskie, jak zazwyczaj, antyśpiewajka z elementami w tle*, zaśpiewajka, la volta, step nieakermański, wkręcanie w dzień zaczyna się od kawy, alhambra, kroplomierz, drzeworyt, uletniość, kadr, wrześniowość, przekichaniec, jesienny banał z podszewką, blackhat club, jesienny banał bez podszewki, blackhat, wrzeszczeć pod mostem, villanella z zielonym tłem, kluczenie, walkabout blues, i tylko ptaki, ballada o imponderabiliach, bajka o puchatym słoniu, tryptyk – zima, tryptyk – jesień, tryptyk – lato, lot nad rzeką Lete, nakarmić wiatr, skrawki, λυρικό ταξίδι – liryczna podróż, rozświetlanie, listnienie, awruk – contrafactum, awruk* i Safo, memory, hyde park story, miejsce końca, bieda blues, sceneria, obsydian, samowolka, w ostateczne brnę na ugiętych nogach, blues przedszkolaka, zawczoraj, rondo kapelusza z woalką, fuck’n blues, wiosenna rymowanka nieambitnie wciśnięta w wersy, sen jest niczym tylko…, byleby blues, song debilki, lunapark, rondeau, codzienny blues, green grass blues, summertime, thanatos, przy kominku, kręgi, dialog, rzecz o swobodnym tworzeniu – contrafactum, infinita, kauzyperda blues, ściśle według przepisu, zimowy blues, przedwiośniec, mewa,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register