Poetry

LUCJA
PROFILE About me Friends (11) Forums (2) Poetry (184)6 june 2011

mózg mężczyzny

jeden wielki bałagan rozrzucony
 po roztrzaskanych szufladach
 najlepsza jest szuflada nicości
 w niej się nie myśli, nie słucha
 pomiędzy szufladami są przeciągi
 bez nich biedak bysię udusił
 a na koniec wyzionąłby ducha


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 13 | rating: 0/2 | report | add to favorite

Comments:

Bogna Kurpiel,  

By się:) No cóż jeden neuron tylko się czasami plącze;)

report |

Stefanowicz,  

ojtam, ojtam, zazdrość przemawia przez usta autorki. Zazdrości mężczyznom tej szuflady nicości. Poza tym my mamy tylko kilka szuflad. Chociaż zabałaganione, to i tak łatwiej w nich coś znaleźć, niż pośród miliona posprzątanych, ale otwieranych jednocześnie przegródek mózgu kobiecego. W wierszu spróbowałbym zastąpić jedną z trzech szuflad innym słowem. Tłoczno tu od nich. Pozdrawiam.

report |

Stefanowicz,  

Wracam, żeby dodać emotka, bo jeszcze ktoś mógłby wziąć mój komentarz zbyt serio :))

report |

Kasiaballou vel Taki Tytoń,  

nie zgadzam się z przekazem. msz faceci lepiej gotują, sprawniej prowadzą auta, lepiej zarządzają finansami, piszą ciekawsze wiersze i kochają bardziej na zabój, są co prawda słabszymi strategami, są naiwniejsi w miłości, częściej przegrywają z kobietami w dziedzinach emocjopochodnych, częściej zapadają na depresję, częściej się uzależniają od używek, częściej też popełniają samobójstwa, ale to tylko świadczy o ich niesamowitej wrażliwości i niebanalnym intelekcie, który w zderzeniu z duchowością nieco ustępuje :) i wtedy kryją się za pragmatycznymi postawami. ten wierszyk tego nie oddaje. jestem rozczarowana. ale to b.subiektywny flesz ;)

report |

Bogna Kurpiel,  

Cholercia też mam zabałaganione szuflady, chyba poproszę o pomoc w porządkach, ale wtedy z pewnością nic nie znajdę.

report |

Miladora,  

Nie byłam w mózgu mężczyzny, więc nie wiem. ;))) A jeżeli nawet mają jakiś bałagan, to fajnie się go porządkuje. ;)))

report |

Stefanowicz,  

Co my byśmy bez was, cholibka, zrobili?

report |

Wieśniak M,  

porządek ;)

report |

Kasiaballou vel Taki Tytoń,  

przychylam się do wypowiedzi Wieśka, Miladoro. msz to my im w tych mózgach robimy totalny sajgon, właśnie, a wszelkie porządkowanie jest tylko pozorne. oni to doskonale udają - tak dla świętego spokoju ;)

report |

Stefanowicz,  

Cholera, rozgryzły nas... trzeba będzie zmienić taktykę.

report |

Miladora,  

Totalny sajgon, to oni sobie sami robią na tle kobiet, a potem oczekują, że im go uporządkujemy. Przy czym obie strony dobrze wiedzą, że to tylko pozorny ład. Zresztą zabiegi na mózgach męskich powinny być zabronione, bo mężczyźni to biedne, kruche istoty na wymarciu niemalże i należy o nich dbać wg zasady podanej przez Margaret Mitchell. ;))))

report |

oczy jak pustynia,  

Salvador Dali -Płonąca żyrafa, to pierwsza myśl...jasne, że widzę różnicę:-) proponuję wprowadzić tu troszkę więcej surrealizmu i poprawić literówkę...:-)

report |

Nesca,  

Fajnie, ale nie przasadzałabym z krytyką, bo się jeszcze na nas obrażą:)

report |other poems: Żyć...o... rysss..., scalenie, bankrut, myśliciel, nienasycona, obwodnica, analiza zysków i strat, przestroga, jak mebel, nadziei cień (dla grzkor), nigdy, Motto Zycia, potęga alkoholu (dedykuję I...), galaktyka marzeń, gra słów, rozwody, zara(była)żona, reinkarnacja, prze...żądzony, po...kłosie, dlaczego, prawdziwy akt, rozum..., już nigdy, Dziś, cyrkonia, jeboszujanka, Życie frajera, gdy jej nie ma, inteligencja, zapamiętaj, marzenia mrówki, przegrzana, opentane myśli, matrymonium, wyciszenie, poranek smakosza, świetliki, szczera prawda, terrorysta, dobra żona, modlitwa, DLA FILIPKA, zawiedziona, posiłek niewiernego, imprezka, balanga, bez skruchy, namiętna, nie tylko, moje ja, zamarźnięty pingwin, siłaczka, do wilka, otrzeżwiałem, życiowy remont, płodozmian, do facetów, nadymany, melpomene, torelancja, nawrócony, olśnienie, mąż i żona, kwiatek, pirat, I po co Ci-to (z przymrużeniem oka), konfontacje, odwrotność, alchemia, bieguny, względność, dwie strony, senne majaki, jesień, zaślepiona, żagle do góry, jak feniks, nadgorliwość, pragnienie, na bezdechu, podkładka, egoista, despota, i... po sprawie, nie potrafiłeś, krzakoterapeutka, gwiazdozbiory, reanimacja, tak to jest, poniżej..., przegruchana, zasuszona, czasami..., wirtuoz, odwróceni, poli...o mania, moje szpilki, zasada płaskiego brzucha, życie robaka, wysuszona, pokoje przeznaczenia, mały gość (od mojego wnuczka dla Trumla), metamorfoza, psychokil, bzyknięta (odrobina perwersji), trzy pijawki, przywidzenie, napisz..., linoskoczek, nadpobudliwość, przepłukany, wyznanie desperata, dziecięce wspomnienia, do H..., do S..., roztrzaskane lustro, przetulona, niedopałek, ostatni lot ..., przepierka, bezradna, słońce przygrzało, no i o co chodzi...?, w pogoni, kraksa, punkt zero-stagnacja ciał, skorupiaki, zlodowaceni, Milczenie, Wiara, a...jeśli..., powinowanie, "zacięłam się", przemyśl to sam, psiakocia, DO "MATKI POLKI", odludzie, PIESKIE ŻYCIE, ŚWIĘTY MIKOŁAJ, prze - silenie, zniewolona suczka, ĆMA, Ewolucja, po-sprzątane, przed euro 2012, ŁAPANKA, KROK OD ŚMIERCI, Dobre ustawienie, zabujana,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register