3 june 2011

Dwa słońca

Nad Hawajami przed wschodem słońca
wstaje Nibiru - wielka, błyszcząca.
Rozkłada swoje podłużne cienie
na ludzkie życie, na moją Ziemię.

Czytam, że znaki będą na niebie.
Widzę Nibiru. Co myśleć? - Nie wiem!
Choć opisana, dawno odkryta -
niepokój budzi. Niesamowita!

Dwa słońca widzieć - jakoś nieswojo.
Martwię się trochę o Ziemię moją.
Zapytać chciałbym się astronomów,
lecz słyszę rady: - Lepiej się pomódl!

Gdy się kosmiczne zmienią ciążenia -
może Nibiru wiele pozmieniać,
Zbliża się. Rośnie. Jest coraz większa.
Nastroju tego nie oddasz w wierszach.

Człowiek się czuje tak bardzo małym
przy tym kosmosie - wielkim, wspaniałym.
Szybuje z Ziemią  gdzieś przez przestworza.
A gdzie doleci? ...Cóż, Wola Boża.


 


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 3 | rating: 0/2 | report | add to favorite

Comments:

issa,  

:) Ponieważ tak interesująco mówiłeś o Dziewczynie-Sarnie, kiedy zechciałeś ją odwiedzić, o trwożliwości, która płynie z tego, że "nic się właściwie nie stało", chciałam poszukać w Twoich wierszach takiego, w którym i mnie byłoby ciekawie:) i podziękować trochę bardziej niż tylko wpisem u siebie. Nie było łatwo znaleźć miejsce, w którym poczułabym się swojsko, bo trudność w tym, że ja nieszczególnie lubię wiersze o polityce, heh. Jednak szczęście mi sprzyjało i spostrzegłam dwa słońca:) I tutaj mogłam zostać. I zostawić coś w zamian za to, że pokazałeś mi jedną z dróg możliwych w moim własnym tekście. Zaraz przyniosę w niedźwiedzich łapach coś dla Ciebie.

report |

issa,  

Wiesz, Marku, wyobraziłam sobie Nibiru jako kobietę:) I tak powstała "Trochę rymowana, a trochę nie Bajka w zmiennych rytmach dla Marka od issy":) Dawno, tak dawno, że kiedy - nie wiem, / a może wczoraj lub wieki temu? / to jednak było. / Ba! Tak było, jakby dziś, / dziś się zdarzyło. / I tak czy inaczej - żyła Nibiru. / Była dziewczyną piękną nad podziw, / płynęła morzem w lekuchnej łodzi, / a szata zwiewna jak płatek wiśni / może się dzisiaj już tylko przyśnić. / Płynęła cicha, płynęła dobra / do brzegu ciszy, do brzegu morza, / nad którym Rzeczy Złe się nie dzieją. / Płynęła cicho, z mocną nadzieją, / że jej czekają w domu nad wodą, / Nibiru pięknej i z duszą młodą. / I miała rację, bo w domu byli, / czekali na nią ci, których znała, / których kochała na dobre i złe, / w cieniu, w idylli, na tak i na nie. / Nibiru w łodzi, oni na brzegu, / ale naprawdę - to nic takiego, / że czasem bliscy w oddali żyją. / Niczym są dale, kiedy Nibiru / niebo, dom widzi tak blisko serca / :) dziękuję, M., to była naprawdę ciekawa podróż.

report |

issa,  

p.s. "Choć opisana, dawno odkryta - / niepokój budzi. Niesamowita!" Mądry fragment. Bardzo.

report |other poems: Niejawnie, Lekcja historii, Fijołki i Róże, Dwa wiatry, Déjà vu, Młodość... Zdrowie... i Pieniądze, Brzmienie ciszy, Old American Stafford, Źle się dzieje w państwie duńskim, Nie powiedzą..., Pawie pióra, Recepta Recepa, Skleroza Starszych Panów, Atlanci, czy komedyjanci?, Konsolacja, Piraci z Karaimów, Przez wizjer, Ryanair, Gorączka Bliskiego Wschodu, Alabama (pastisz), Ładem w kastę, Dymarki, Krzywe koło, Dobrodziejstwo dobrobytu, Bez ładu i składu, Pandemicznie, Luz, Czym nas szczepią?, Starość, Dobry zwyczaj - nie pożyczaj!, Świętujmy!, K O N S T Y T U C J A !, + 423? (1maja 2021r), Kołowrotek, Człowiek Info, A jak poszedł świat..., Zęby krat, Globus porannego INFO, Program przyspiesza, W prosektorium (wg Macieja Zembatego), Na wojnie... jak na wojnie..., Kolejkowani, Kasztanowiec, W Świątyni Dumania, Do utraty tchu, Błogosławionych Świąt!, Dochodzenie WHO, czyli raport znad Huang-ho, Wielki Reset, czyli Zabawa w Boga ., PiSanka, Wiosna chińskich nietoperzy, Posadził dziadek w polu buraka..., Jakież ten wirus wyprawia harce... ., Polski Nowy Ład, Lelum Polelum, Pandemia nie gaśnie!, Na wschód od Edenu, Nic nowego, Hotel Transylwania, Naprzeciw, Dzień Wyklętych, Szymon Słupnik, Trzecia fala, Przesiew, Trochę wiosny zimą, Raz... dwa..., Hej, "góry", nase góry?, Odstęp to nie odstępstwo!, Taka zima, Zarejestruj się dobrowolnie!, Mandat na Krupówkach, Markowane marcowanie, Ogródkiem..., Zator lodowy, Pan dem... ON? - Gargulec?, Państwo Rad, Media bez wyboru?, Ucho od śledzia, Martwe dusze, Zamieć, Wiersz, w którym autor..., Dość mam kina i teatru..., Na szczęście..., Sztos, Szczepcio - szczepieniacz, Na przekór, Rok w zarazie. Cześć! Addio! ... lub Na razie..., Eliminacje i zapisy na survival po Górach Łysych ., nRNA, Zarząd, Mr Glob, Stary Wiarus z raportem o szczepieniach, Pod miotłą, Stara baśń, Gry... masy - losu, Rybka zwana Wandą, Ameryka, Ludzkość - Kolos na glinianych nogach, Narodowy Sen Zimowy, Dzieciom generała Granta, Amantadyna a mandaty..., Wycinka, Matko Gromniczna!, Zimno, Placek Niebiańskiego Spokoju, I Światowa Wojna Hybrydowa, Świat to za mało?, Solidarity, Kolumbowie, Przyjdzie..., Boeing E-4, Przyjdzie chochoł na Wesele, Przegrać o palec, Broń B. (Broń Boże!), Dla jednego Donalda za dużo, P + M + A 2021, Я, Prognozy Gnozy, Handlować trzeba oczyć się!, Szpica, Placebo, Ekspertyza, "Jakubowski i pułkownik", Wielki Odlot Narodowy, Chodzi nocka po kolędzie..., P...oszukiwanie, Anty-Kolęda, Po bożemu, Pora bez telewizora, O czym dzisiaj świat śni?, Tekst IQ dla każdego, czyli romanse z dystansem, QE vadis?, Przestrogi dla Polski, W sidłach złych mocy, Ziemia Kanaan - globalny projekt, Dominator, Dziadek do orzechów, Diabelski Młyn londyński, Noc Bożego Narodzenia, Krewnym i znajomym królika, Znaki na Niebie i Ziemi, Korpus, Puste miejsce na stole, Nadzwyczajni nie chorują..., 23, Lecą wrony nad dachami..., Krokodyle łzy, Ad vente, W nieporadnym rozkroku, Widzimisię, Z obydwu stron,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register