4 may 2011

Pozew

Windykator z agentem
oszukańczym podstępem
Matkę moją molestowali.
Gdy oddała im wszystko,
nawet dziecko z kołyską -
powiedzieli, ze Ojca wysłali
tam skąd już się nie wraca.

I dlatego do Sądu się zwracam
o ochronę i sprawiedliwość.
Sąd mi mówi, że traci cierpliwość,
lecz nie ja jestem winny!!!
Oni siedzieć powinni!!!
Gdzie jest prawo 
i gdzie jest uczciwość?

Nie zapłacę tej grzywny!
Może w sposób naiwny
pomyślałem, że mam jakieś prawa.
Dwa tygodnie odsiedzę.
Przedtem powiem koledze
by nie czekał i protest obgadał.

Proszę Sądu! Mój dziadek
stawał też w takiej sprawie
i mu zdrowie zabrali we Wronkach.
Nic nie mówię. To wszystko,
Tylko Sądu nazwisko
w tamtej sprawy przewija się wątkach.

Niepotrzebni strażnicy.
Ile Sąd mi doliczy?
Za obrazę i opór i zator?
Człowiek kiedyś stąd wyjdzie
i poczeka, aż przyjdzie
znów ten agent i ten windykator!


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 2 | rating: 0/1 | report | add to favorite

Comments:

-,  

Bez kwestii, że może autor poruszać sprawy ważkie. Obserwuję u niego niezwyczajną zdolność przenoszenia emocji w niezwykłych architekturach wierszy. Gdyby autor żył w innych czasach, nie był na czele tłumu, a gdzieś z dala od gawiedzi- tworzył. Ale autor o tym już wie.

report |

An - Anna Awsiukiewicz,  

Mnie się to jakoś śpiewa nie czyta.- może temat nie do piosenki ale? Muzykalna też nie jestem--więc tym bardziej jestem zdziwiona. Podoba mi się:)

report |other poems: Na granicy - bez zmian II, Przegląd Twórczości Siły Słabości, Agonia bezobjawowa, Parasol, Kamień, papier, nożyce, A co potem... za płotem?, Cichosza, Twierdza Boyen, Hybryda - kryjówka przyczyn i powodów, Z rozkoszy na bidet, Pajęczyca Tekla, Kuźnica, Na granicy bez zmian, Zielona noc, Groźne wizje Krzysztofa J., Mustafo! Odejdź od płota!, Gdy obawy poszły w las, Reduta Obrona, Gry chińskich filozofów, Granice, Odbicia pod sufitem Unii, Krowa niskometanowa, Poezja czerwonych latarni, Deszczowe Zaduszki, Odwiedziny, Umarłym poetom, Imperium kontratakuje..., Zachodni wiatr..., Riposta, Hulajnoga, Pomieszanym językiem sztuki, Mondo cane - Pieski świat, 14 !!!, Byliśmy..., Ból westybulu, Zagrajcie..., Światłocienie kwantowego skoku cywilizacji, Quantum, Ma się rozumieć!, Pokoju za wszelką cenę!, Zasada symetrycznych retorsji, Oceania!!!, Cvria Gburia, Tysiąc oczu - wszystkie twarze, Jożin z Moraw, Polityczne sutenerstwo, Jednym słowem, Dobry, stary Świat, Asymetryczna wojna hybrydowa, Poszli Szwejki do jaczejki, Pilnowały Lipce lasu..., Strach, Z frontu i w plecy, Bitwa nad bzdurą, Spłuczka, Nie damy ani guzika!, Non possumus!, O zawracaniu kijem Wisły w wirze nurtów niezawisłych, Mydełko s.a., Debata Senior, Zapłaciliśmy na pandemię!, Szkoda czasu i atłasu, Środek, Mittel - maska, kitel..., Dalekowzroczność zbiorowa, Wierszyk tymczasowy, Hybrydy, Hen, daleko za mgłą..., By the rivers of Babylon, Kwadratura koła, W barze "Pod minogą", Kaczy chód, Ostatni najazd na Litwie, Jeszcze Polska nie umiera!, Wyjątkowo, Hej, tam pod lasem..., Echa Września, Campusik, Hybrydowa cenzura wojenna, Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek, Incydent, Konopielki, Po ludzku, Nie płacz bobrze, Kontygent, Lex TVN, Taki mamy Polski Ład, Na górze... róże, Fresk, Warto rozmawiać, Karmiąc kaczki, W dołku na restarcie, Golono, strzyżono..., Geoinżynieria klimatu, Fit for 55 stopni, Jeśli Cvria..., Spis w kryzysie, Szkło bolesne, "Ducha nie gaście!", Nic nie trwa wiecznie, Powrót Marnotrawnego, Manicha, Wiatr w oczy, Jerychońskie Trąby Mediów, Anomalie, Potyczki i potknięcia, Kadra, Na Bielany, Niejawnie, Lekcja historii, Fijołki i Róże, Dwa wiatry, Déjà vu, Młodość... Zdrowie... i Pieniądze, Brzmienie ciszy, Old American Stafford, Źle się dzieje w państwie duńskim, Nie powiedzą..., Pawie pióra, Recepta Recepa, Skleroza Starszych Panów, Atlanci, czy komedyjanci?, Konsolacja, Piraci z Karaimów, Przez wizjer, Ryanair, Gorączka Bliskiego Wschodu, Alabama (pastisz), Ładem w kastę, Dymarki, Krzywe koło, Dobrodziejstwo dobrobytu, Bez ładu i składu, Pandemicznie, Luz, Czym nas szczepią?, Starość, Dobry zwyczaj - nie pożyczaj!, Świętujmy!, K O N S T Y T U C J A !, + 423? (1maja 2021r), Kołowrotek, Człowiek Info, A jak poszedł świat..., Zęby krat, Globus porannego INFO, Program przyspiesza, W prosektorium (wg Macieja Zembatego), Na wojnie... jak na wojnie..., Kolejkowani, Kasztanowiec,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register