3 november 2021

Poezja czerwonych latarni

Nie poeci lecz blogerzy
są dziś wzorcem dla młodzieży.
Jeśli szukasz bohatera,
zwróć uwage na blogera,
który wiele serc uzbierał.
Mimo wszystko dostał bana.
Sfera jest kontrolowana!
.
Łatwo jest komuś przyłożyć.
Panowie moderatorzy
śledzą wszystko w internecie,
niewiele wiedząc o świecie,
a wiele o czarnej liście -
wykluczonych oczywiście
niepoprawnością z mainstreamu.
.
Zbanowanie to minimum.
Bardziej bolesny jest hacking.
Wstawiając tekst byle jaki
do kolekcji białych kruków
i fortepian sięgnie bruku.
Posypią się klawiatury
z okna Ministra Kultury,
który zwykle ( daj mu Boże)
argumenty znajdzie w sporze
i odbierze głos krytyce
w wydawniczej polityce.
.
Już wkrótce Grupy Publiczne
będą jak dziewki uliczne
pod latarniami Facebooka.
Szczęścia w sztuce nie doszukasz,
gdy ci wykasuje pamięć
genderowe blogowanie,
a z twórczością pod nadzorem
skończysz pod respiratorem.


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 5 | rating: 0/1 | report | add to favorite

Comments:

Faber,  

Nie, blogerzy i grafomani nie są wydawani. To sfera niszowa, w której ja się chowam. Dlaczego? Bo męczy mnie wielki świat. Z grafomanami jestem za pan brat.

report |

Marek Gajowniczek,  

Ani góra, żadne może? Ni krytyki twardy orzech... Ci, co piszą lepiej - gorzej... Nikt w tej niszy nie pomoże, bo jak ognia jej unika wydawnicza polityka. Przez to ci, którzy wydają walor sztuki w d... mają.

report |

Faber,  

Ani góra ani morze na wydawcę nie pomoże. Chciałby człowiek wyjść z podziemia - ale świat się wciąż odmienia. To nie mądre, to ze wczoraj, tego nikt nie przeczyta. Moje życie w anonimowych zeszytach.

report |

Marek Gajowniczek,  

niemądre - argument ma na nie. Trzeba w niszę ukryć się, by się nie odbiło echem i z podziemi wyjść z uśmiechem. Pozdrawiam!

report |

Faber,  

Pozdrawiam serdecznie!

report |other poems: Szpica, Na krawędzi, Pod (Pe)gazem, Muskać Tuska?, Przeczulenie, Drobną mżawką..., Nic takiego..., Jeśli???, Rzeki bajd bilionów, Dictum est verbum, Rusz się Zenek - śnieg na dworze!, K†M†B 2022, Śpiewająco, Na drodze do siódmego nieba, Publicystyczne strachy na Lachy, 2022, Przez te oczy oszalałe, Przy Maryi i Jezusie, W szopce, Z Białowieży tropem świeżym..., Na progu dziejów, W wigilię Wigilii, Który krzywdzisz cudzym słowem, Miej w opiece, Cierpliwość II, Obronimy zdalnie!, Żmije, Nam strzelać nie kazano!, Ein Heller und ein Batzen, Szybki test w kieruku SARS-COV-2, Kołysanka, Na granicy - bez zmian II, Przegląd Twórczości Siły Słabości, Agonia bezobjawowa, Parasol, Kamień, papier, nożyce, A co potem... za płotem?, Cichosza, Twierdza Boyen, Hybryda - kryjówka przyczyn i powodów, Z rozkoszy na bidet, Pajęczyca Tekla, Kuźnica, Na granicy bez zmian, Zielona noc, Groźne wizje Krzysztofa J., Mustafo! Odejdź od płota!, Gdy obawy poszły w las, Reduta Obrona, Gry chińskich filozofów, Granice, Odbicia pod sufitem Unii, Krowa niskometanowa, Poezja czerwonych latarni, Deszczowe Zaduszki, Odwiedziny, Umarłym poetom, Imperium kontratakuje..., Zachodni wiatr..., Riposta, Hulajnoga, Pomieszanym językiem sztuki, Mondo cane - Pieski świat, 14 !!!, Byliśmy..., Ból westybulu, Zagrajcie..., Światłocienie kwantowego skoku cywilizacji, Quantum, Ma się rozumieć!, Pokoju za wszelką cenę!, Zasada symetrycznych retorsji, Oceania!!!, Cvria Gburia, Tysiąc oczu - wszystkie twarze, Jożin z Moraw, Polityczne sutenerstwo, Jednym słowem, Dobry, stary Świat, Asymetryczna wojna hybrydowa, Poszli Szwejki do jaczejki, Pilnowały Lipce lasu..., Strach, Z frontu i w plecy, Bitwa nad bzdurą, Spłuczka, Nie damy ani guzika!, Non possumus!, O zawracaniu kijem Wisły w wirze nurtów niezawisłych, Mydełko s.a., Debata Senior, Zapłaciliśmy na pandemię!, Szkoda czasu i atłasu, Środek, Mittel - maska, kitel..., Dalekowzroczność zbiorowa, Wierszyk tymczasowy, Hybrydy, Hen, daleko za mgłą..., By the rivers of Babylon, Kwadratura koła, W barze "Pod minogą", Kaczy chód, Ostatni najazd na Litwie, Jeszcze Polska nie umiera!, Wyjątkowo, Hej, tam pod lasem..., Echa Września, Campusik, Hybrydowa cenzura wojenna, Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek, Incydent, Konopielki, Po ludzku, Nie płacz bobrze, Kontygent, Lex TVN, Taki mamy Polski Ład, Na górze... róże, Fresk, Warto rozmawiać, Karmiąc kaczki, W dołku na restarcie, Golono, strzyżono..., Geoinżynieria klimatu, Fit for 55 stopni, Jeśli Cvria..., Spis w kryzysie, Szkło bolesne, "Ducha nie gaście!", Nic nie trwa wiecznie, Powrót Marnotrawnego, Manicha, Wiatr w oczy, Jerychońskie Trąby Mediów, Anomalie, Potyczki i potknięcia, Kadra, Na Bielany, Niejawnie, Lekcja historii, Fijołki i Róże, Dwa wiatry, Déjà vu, Młodość... Zdrowie... i Pieniądze, Brzmienie ciszy, Old American Stafford, Źle się dzieje w państwie duńskim, Nie powiedzą..., Pawie pióra, Recepta Recepa,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register