20 january 2016

Boże dodaj nam sił

Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz
i dzieci genderował.
Sprzeciwi mu się hufiec nasz
iżby się pohamował.
Nie będzie nam wypruwał żył.
Nie będzie tym, kim był!
 
Boże dodaj nam sił.
 
Nie będzie Niemiec rodzin rwał,
na roboty wysyłał
i rządził u nas tak, jak chciał
i sądził nas jak Piłat.
Nie będzie zbrodni obcej krył.
Nie będzie tym, kim był!
 
Boże dodaj nam sił.
 
Nie będzie Niemiec w mediach łgał,
deprawował artystów.
Na scenach się z Chrystusa śmiał.
Sprowadzał terrorystów
i o Guberni w Polsce śnił.
Nie będzie tym, kim był!
 
Boże dodaj nam sił.
 
Nie będzie niewolników miał
i kraju nam okradał.
Nie będzie nam nad głową stał
i tajnie się układał.
Wewnętrzny podział w duszach rył.
Nie będzie tym, kim był!
 
Boże dodaj nam sił.


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 7 | rating: 0/1 | report | add to favorite

Comments:

mironiek,  

Nie żebym sie czepial. ale slaby remake roty

report |

mua,  

dokładnie mam takie samo zdanie ;))

report |

alt art,  

znaczy będziemy w koalicji z łukaszenką, putinem i kim dzong unem; najlepszejszy sort..

report |

martini,  

nie wiem, czy najlepszejszy, w każdym bądź razie najbardziej rozpo-wsze-chniony, psiakrew.. i to zarówno, jeśli idzie o areał, jak i o liczbę pogłowia..

report |

Marek Gajowniczek,  

słaby tekst nie wzbudziłby takiej reakcji, czerpię z niej wiele radości. Krzyk to dla mnie jedyne potwierdzenie trafienia.

report |

alt art,  

jasiu, przetrzyj oczki, tu żadnego wykrzyknika, jeno politowanie..

report |

Marek Gajowniczek,  

Mosiek! podobno ci w lesie mordę obili? Aj, jaki tam las? Trzy choinki na krzyż! (Przekaz jest istotny , nie forma!)

report |other poems: O normalności nieświadomości, Z czym do ludzi?, Z wyciągniętą ręką w kampanii, TV Fokus pokus, Czytnik z kanału, W kakao, Uśmiech, Koronarografomania, O Tomku, co psom szył buty, Więcej tego samego!, Prognoza, Trans sfer z Chin, B.B.W.R., Po zew, Po żydowsku, Mały elf, Antywirus, Korona, Spóźniona zima, Właśnie!, Życie za życie, Maski, Dura lex.. i Kleks, Na wniosek..., Uwiąd starczy, Przepraszam,czy tu biją?, Zenek blues, Odwracanie kota ogonem, Szpica, Czterogwiazdkowy Marszałek?, Kasta, Strachy na Lachy, Nie ma takich krajów..., Mgły polarne, Zasada wzajemności, Słowo, Retrospekcje, Superprodukcja, Cztery dni po wojnie, ..., Trzynastką na Okopową, Chata z kraja, Wojny Świateł III, W piku - bez liku, Trzech -, Brzmienie ciszy, Na pańszczyźnie elit, Wojny Dronów, Literówka, W Nowym Roku..., Żal pupę ściska, Z dwójką... a nawet dwiema!, Nie ma mowy!, Pociąg, Dyplomacja i łowy, Śmierdziel w ogrodzie Eden, Nieekologiczna babcia, Niewiniątka?, W szopce, O wyższości "na wysokości", Boże Narodzenie 2019, Odbicia od bicia, Dyskretny urok inteligencji, Z pamiętnika, ...in excelsis, Mędrcy Świata, Pod lipą Unii, Łańcuch, Pancry, Alfa i Omega Trzy, Fachowcy, Rozmowy kontrolowane, Drewnianym młotkiem..., W oparach Veolii, CUS - Centrum Usług Społecznych, Nikt się tego nie spodziewał..., Demontaż, Ostro w Ostrawie, Dobroczynność przedświąteczna, Oglądalność, "Kamienie wołać będą" (Łk 19,28-40), IV-ta?, Tańcząc z gwiazdami, Anarchia, Prawo "na lewo", W ciągu średniego ciśnienia..., Pełzający Przewrót Pałacowy, Spuścić z łańcucha... czyli Bykiem w Europę, Na górze, Wołanie na puszczy, Nie rób wariatów z wolontariatu! (z profilem psychologicznym sprawcy) ., P r a w o r z ą d n o ś ć, Forum, Biją Naszych???, Idzie grudzień..., KOMPROMITACJA, Nie płacz!, Śmiech na sali, Starzyk, Ptakoluby, "Wszystko jest możliwe!", Ślad węglowy systemu, Sposób, Urbi et Orbi, Zręby polskiej wersji dobrobytu, Gorzka bajka, Laska Marszałka, Chór, Narodowy Długi Marsz, Na przystanku w dobrobycie, Marsz Niepodległości, Ayahuasca, Marazm, Zatrzymanie i uwolnienie, Stres i zwyczajna deprecha, Akademia Mniemanologii Stosowanej, Gdy skończył się kiełbasa..., Zlodowacenie, § 22, Niezwyczajnie - Nadzwyczajnie, Wykopki, Niesiemy Cię Nasza Polsko..!, Stres sukcesu, Złota Polska Jesień, Wolty rewolty, Względność czasu i ekranu, Psalm czekających, Cichosza, Asy kampanii przed ciszą, Starość wyborcza, Wróżyła babka na dwoje, Co nas dzieli do niedzieli?, Jabłko z drzewa Wiadomości, Wytrzymamy osiem dni..., W galarecie po żydowsku, Refundacja, Szlachetne zdrowie..., Smutny wierszyk w internecie, Do Wesela... dwa tygodnie!, Kumulacja, Debata d... i bata, Na grzyby - opary poszły w las, Ptasie media - ptasie plotki, Kabaret, Zadać bobu..., Vege, Sok z buraka, Chór Czejanda, Niespodziewany koniec lat, a..., Nośnik,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register