9 june 2011

Energizer

o świcie zapakować wędki
i z towarzyszem pojechać nad Wisłę

mieć w wyobraźni ten moment przepływu
pod powierzchnią
i wielką rybę która da się nabrać
na błystkę

przyjechać z niczym w nadziei
że jutro o świcie
na kamienistej główce
pod osłoną faszyny
za kolejnym wyrzutem
szczytówka spinningu wygnie się
gdy ręka wyczuje szarpnięcie

szala zwycięstwa przeważać będzie
to w jedną to w drugą stronę
w błyskawicznym pulsowaniu krwi
na sprężonych nogach

więc o świcie zapakować wędki
i z towarzyszem pojechać nad rzekę

mieć w wyobraźni ten moment
ten moment

szarpnięcie

.


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 12 | rating: 0/11 | report | add to favorite

Comments:

agnieszka_n,  

Bardzo ciekawie podany. Jedynie tu coś mi zgrzyta: "ręka poczuje szarpnięcie szala zwycięstwa przeważać będzie". Jako całość na plus. Pozdrawiam :-)

report |

oczy jak pustynia,  

temat i wykonanie (jak dla) mnie bardzo dobre...:-)

report |

oczy jak pustynia,  

nawiasem mówiąc, nie wiem skąd ten nawias mi się tam wziął:-)

report |

Magdala,  

o q.... WĘDKARZ POETA........... no to mój facet ma od tego momentu przerąbane!!!!!!!!!! :(( miodzio!!!!!!!!! buziak! :)))))))))))))

report |

Towarzysz ze strefy Ciszy,  

odpowiedz widze lepsza od punktu wyjsciowego :)

report |

Jerzy Woliński,  

aż skoczę do rybnego , albo do piwnicy przeglądnąć sprzęt, letni przyjemny temat.

report |

gabrysia cabaj,  

jak przyjemny, to i dobrze, Jerzyku W. pozdrawiam serdecznie:)

report |

gabrysia cabaj,  

kilka słów wyjaśnienia: tekst pisałam dziś rano, nie znając wiersza Towarzysza ze strefy Ciszy. Po wklejeniu przeleciałam zalegającą od wczoraj lekturę i natrafiłam na Jego wiersz i oczywiście komentarze pod nim. Tak mi jakoś mój spasował, zupełnie bezwiednie, że musiałam, no, musiałam podpiąć się . Pozdrawiam serdecznie Agnieszkę, oczy pustyni, Magdalę i, oczywiście, Towarzysza:)

report |

Wanda Szczypiorska,  

Gabrysiu! A ryba? Polowanie i wędkowanie dla przyjemności to dla mnie czynnośći niepojęte, ale to oczywiście nie dotyczy wiersza.

report |

gabrysia cabaj,  

Wando - przymierzam się do odpowiedzi na komentarz - już ich napisałam kilka, a co jeden, to głupszy, więc tylko przyznam się, że nie wiem, co napisać. Ryby chyba mają wybór, ponieważ Wisła jest szeroka i głęboka.

report |

An - Anna Awsiukiewicz,  

Jakbym czytała o moim mężu--tylko on zawsze wraca z kilogramami ryb--więc ma sporo szarpnięc:)

report |

gabrysia cabaj,  

An, jeden to był taki wędkarz zapalony, a z Rybnej Hali kupował w drodze powrotnej od kochanki:)

report |other poems: Po deszczu, Osobna, ***, Ziemnia, Białopióra, ***, Kobieta w czerwonych koralach śni swój koszmar, Pod jabłonią, Wiara, Jeż w rękawiczkach, Ład, Ziarno, ***, Dym, ***, Przełam, Szyfr na pamięć, ***, Muszle, ***, Scena rodzaju, Pinezka, Leśne echo, Przedwiośnienie, Chrzanienie, Podmuch, Rzeźbiona komoda, Introligatornia, Wirus, Kot faszerowany, Kot na taborecie, Kupowanie róży, Kołysanka dla elfa, Fuga, Sytość, Niewidomy, Łapiąc rybę robi się ustami, Klucze, Macki, Jaskinja, Piórko na szkle, Calineczka jeździ z pękniętą przednią szybą, Antrakt, Pier taką dolę, Polityka, Pejzaż nadmorski, Scena przed sklepem, Solary, Blanszowanie, Odrzwia, Pustki, Pliszka siwa, Murowane falochrony, Calineczka trzyma wagę, Skrzydlate mrówki, Kompozycja, Jaskółki szczekają na człowieka, Konkrecja, Nigdy nie podążaj za mrówką, Kurki w deszczu, Batumi, Świetnieje, Stare Widmo, Mała planeta z jednym drzewem, którego nie ma, Programy, Dwa końce, Poredlne, Wiater, Galapagos, Szafowanie, Ślady, Wizyta pod kloszem, Radość, Odsiebność, Rozładunek, Hej, kolęda!, Napalm, Najlepsza mnie wersja, Demonografia, Czarny kapelusz, Piaski, Uroczysko, Seans wieczorny, Oddaleni, Oswajanie przydrożnych kamieni, Zaocznie, Dżem wiśniowy, Takie nic, Deszcz, Miła, Baba Jana, Zgubiłam tam serce, Tamizo, Terytoria, Ptaszek, Nie będzie granic, Jeziorna, UTW, Szuńdy, Z głupia frant, Starocie, Ziemianin w ziemiance, Jaszczurki na śniegu, Skarby, Obszar istnienia, Anioł ubezpieczeniowy, Gorzkie truskawki, Antycypacja, Gdy drzewo nie ginie tylko traci liście, W kąpieli, Schodzenie ze sceny, Pozorność, Znaczenie, Dreszcze, Wypisywanie, Rodność, Monopol, Średnice, Niepewności, Znicze z piasku, Furkot, Oziminy, Interpretacja, Krótkie włosy, Oczy, Sok z granatów, Rodzisz się z piany Afrodytko, Zamawianie, Tratwa, Piszę, Fomo* viator, Emigracja, Podsłuchanie, Akt z wilgą, Scena z gołębiarzem, Pejzaż zimowy, Miłość, Trzcina, Zbieraj mnie, Przejście, Wiatr, Urodziny, Od pierwszej kawy, Forma, I muchy w nosie, Brukowiec, Huśtawka, Echolalia, Fajerwerki, Noc Sylwestrowa, Szczęścia w nieszczęściu,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register