25 august 2012

25 august 2012, saturday ( Popłynę )

Czy istnieje granica nienawiści do siebie? Gdzie ona jest? W dowalaniu sobie:
- Jesteś grubą świnią, a świniom podcina się gardła?
To tylko słowa i woda na młyn. Potrzeba jeszcze wiatru i mąki, żeby coś z tego było.
Wiatru zawsze dostatek, zwłaszcza na otwartych przestrzeniach. Przydrożni ludzie zawsze chuchną, oplują więc napęd jest. Co do mąki, z tym też nie problem, w każdej aptece są dostępne leki przeczyszczające. Co tam apteki, kto się będzie męczył? Najlepsze są sprzedaże wysyłkowe. Dostaniesz amfę, pod postacią nieszkodliwego spalacza tłuszczu.
Zastanawiałam się nad początkiem.  W sumie znalezienie właściwego punktu pt. „ gówno”, nie było tak trudne jak myślałam. Czasem tracimy kontrolę nad swoim życiem. To, w co wierzyliśmy wyblakło na słońcu, po praniu wstąpiło się, a przy okazji prasowania zaczęło tylko pobłyskiwać, przy częstym stosowaniu wytarło się  itd. Otóż to! Białe przestało być białe, zszarzało nagle i nie było warte tych konkretnych pieniędzy.
Wtedy szuka się usilnie sposobu, by jednak władać czymś. Swoją drogą ciekawe, skąd te królewskie zapędy, skoro wychowałam się na wsi. A może, to właśnie główny powód, bo przecież rolnicy posiedli na własność swoją ziemię. Komu chciałoby się na niej pracować?
No nieważne! W każdym razie po kolei odpadało wszystko to, na co miałam wpływ. Pozostałam ja sama. Sama ze sobą…
Na początku nie było leków, za bardzo się bałam. Było jednak niejedzenie i morderczy wysiłek fizyczny. Kanapki, które przygotowywała ciotka do szkoły wracały ze mną do domu. Po tygodniu, w piątek zabierałam całą reklamówkę spleśniałych kanapek i wyrzucałam po drodze do kosza. W szkole czasem zjadłam suchą bułkę, ale przeważnie piłam po prostu wodę.
Po powrocie byłam potwornie głodna, więc jadłam. Zjadłam talerz zupy i jakieś kanapki. Takie, dwa posiłki w jednym. O dziewiętnastej zaczynał się mój koszmar. Okropny głód, który przeszkadzał zasnąć, a później przerodził się w wariacje serca. Serce spieszyło, jakby chciało zabić. W końcu dostałam propranolol i mogłam dalej nie jeść.
Nie ma nic gorszego niż głód. W końcu ryczałam z byle powodu, a w szkole miałam przed oczyma czarno-białe smugi. Oczywiście nie skupiałam się nad niczym. Bałam się cokolwiek zjeść, bo co inni pomyślą?
- Gruba świnia nie powinna jeść?
Tak, tak to się zaczęło….


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 10 | report | add to favorite

Comments:

Marzena Przekwas-Siemiątkowska,  

przecie nie łączyć bohaterki z autorką:), a zgadza się, to powinno znaleźć miejsce na kozetce...

report |

Wieśniak M,  

szkoda że nie można zapunktować, brakuje mi komentarza...

report |

RENATA,  

bdb tekst tyle młodych dziewczyn mysli podobnie

report |

Marzena Przekwas-Siemiątkowska,  

nie będę komentowała, ale dziękuję, że do mnie zaglądacie!

report |

Belamonte,  

dziwne rzeczy są w ludziach, pod spodem to kłębią się sprzeczne uczucia a one muszą trafiać w jakiś cel, prawdziwy czy urojony. Wychwycenie momentu kiedy się zaczęło jest ważne, zgadzam się z autorką. Ale jak pomóc, bo samo to nie wystarczy

report |

Belamonte,  

Tylko jednego Nicki nie rozumię, jak można pisać dzienniki za kogoś innego, to najbardziej intymna forma pisania?

report |

xyz,  

zajrzałam, przeczytałam

report |

Marzena Przekwas-Siemiątkowska,  

Belamonte, poniekąd masz rację, powinna to umieścić w dziale proza, ale skoro już tu jest, nie będę zmieniała.

report |

Voyteq (Adalbertus) Hieronymus von Borkovsky,  

Swego czasu, nieodżałowany Grzegorz Ciechowski napisał: "więc odmień mnie producencie/tak pragnę być jedną z twych gwiazd/i słyszeć ten szept wokół siebie:/tę twarz to ja chyba skądś znam/(...)/śpiesz się bo czas mój minie/tak wierzę że zdarzy się cud"...

report |

Marzena Przekwas-Siemiątkowska,  

i się poryczałam Wojtku..../śpiesz się bo czas mój minie/tak wierzę że zdarzy się cud/....tutaj nie trzeba komentować...

report |
Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register