10 december 2010

Podróż do końca zimy

Walizka rozpakowana Górsko nadmorski pejzaż
Słońce o górę uderza Pokój z widokiem
Na zaśnieżoną plantację róż ( rozsypane płatki
Przed pocałunkiem na mrozie) I zastygłą falę
Imitującą żonę Lota bo nie zdążyła się cofnąć
W tamten odpływ owej Zimy gdy minus 20
W 20 minut tuż przed południem Ją zatrzymało

Nie ogląda się w tamtą Stronę
Nie podąża za światłem Póki mrok
Rozświetli się pod pąsowym klonem
Szeleszcząc celofanowym
Opakowaniem po czekoladowym batoniku
(A sąsiednia spirea śpi zimowym snem
Po dużej dawce luminalu )

Walizka spakowana Jeszcze ostatni widok
Słońca co uderza w górę Jej szczyt płonie
A komunikat o pogodzie jest nadawany
Jako katastroficzny news


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 10 | rating: 0/9 | report | add to favorite

Comments:

Szel,  

Swiatlo na nadmorskiej gorze wydaje mi sie byc plonacym Krzyzem Solidarnosci... czyzbys mowil o stanie wojennym? zona lota dosc tajemnicza Jarku.. __zimowo i cieplo pozdrawiam:)

report |

Jarosław Trześniewski,  

Prawie zgadłaś bo wiersz pisałem w Gdyni, ale nie o stanie wojennym, zona Lota ?Jedna z fal zastygła na mrozie i wyglądała jak sylwetka kobiety stąd takie porównanie:) Pozdrawiam ciepło:)

report |

Wanda Szczypiorska,  

Zobaczyłam Orłowo, albo skarpę na Kamiennej Górze. Jest w tym wierszu widok bardzo bliski i bardzo daleki. Ale mieć pokój z takim widokiem.. no, no..

report |

Jarosław Trześniewski,  

Wando strzał w 10. Pisałem ten wiersz w Gdyni .

report |

Jarosław Trześniewski,  

Gdynia, Kamienna Góra. Czy nowatorsko? Bartku ja tak piszę od dawna. Pozdrawiam serdecznie:)

report |

Towarzysz ze strefy Ciszy,  

a mi czasem sie ciezko przebic przez wspomnienie "owej Zimy" ale to moje prywatne paranoje chyba. a u Waszmoscia jak zwykle uczta smakow pajeczyny slow i mysli. posiedze chwile.

report |

Jarosław Trześniewski,  

posiedź:):) Bardzo mi miło:)

report |

Withkacy,  

Świetny wiersz!

report |

Wojciech A. Maślarz,  

Zimowy wiersz z "zamierzchłej przeszłości" ukazujący żone Lota i inne przybytki nadmorskiej okolicy tak brzemiennej w historyczne asocjacje. Pozdrawiam serdecznie:)

report |

Darek i Mania,  

dla mnie to coś nowego ,"Górsko Pokój I Lota Zimy Ją Stronę Póki Jeszcze Jej "czy na te wyrazy trzeba bardziej zwrócić uwagę ? i czemu te nawiasy ,które widzę u prawie każdego poety --sama treść bardzo ciekawie i obrazowo spisana

report |other poems: jedziemy do Mauthausen (kantylena dla urny), Piątek 19 kwitnia 2019 .Jerozolima., Oda do czarnej dziury, drugie nadejście ewenków, sonata kijowska, Jesienna sonata w Casablance, Ciabatta Simfonica I(ekfraza Z Boscha), Bukolika wigilijna, Paszteciki Mozarta, Czekoladki z Mozartem, Akatyst listopadowy, Tryptyk przed i po Ojcowski, cieniowstąpienie, Jakby sonata [świętokrzyska], Czubatka* wzdłuż Giedniówki, Sonata grodzieńska, Sonata oceaniczna (ultradźwiękowa), Sonata lutowa (podróż do środka zimy), W odpowiedzi na chwilę, Sonata węgierska, Na powitanie 2012 roku, Odyseusz, Sonata Zawkrzeńska, Tryptyk nadniemeński, Petersburska sonata baletowa, Filadelfijska sonata trampkowa, Akatyst koci, Pigwowa kocia kołyska, Pacierz za opun(k)cję figową, Słoneczniki i gołębie(appendix do pieśni szpitalnych), Poezja SA vs Poezja z o.o., Pieśni szpitalne, opuszczenie, Elegia dla Z.H., Przy grobie Łomonosowa (Łazarjewskoje Kładbiszcze), z zapisków zawkrzeńskiego skryby, Sonatina, Nadświdrzańska sonata, do ezawa, do dawida, do hamleta, kwiaty obozowe dla dziadka Jana, Przypowieść o demonicznej Muzie(Witkacego)co kapitanem UB została*, Dzielnica Śródziemnomorska, Panta rhei, eheu(lekcja geografii), miejsca w które nie pojechaliśmy, Dusza, w odpowiedzi, Nieznanemu wierszowi, Zaćma(Ekfraza II), Chłopiec z zapałkami II(Ekfraza), zwyczajna apokalipsa, Zniknięcie (nenia), Sen amerykański(Memory of Grzegorz), Laponia (lodowy tort z kremem), Bambini di Praga, Kolęda, Wiersz na gwiazdkę dla księdza Jana, Podróż do końca zimy, Romańskim szlakiem(Zakościele), Z Brodskiego("Pamięci T.S. Eliota"), Luźne reminiscencje z Filadelfii, Chagall(piosenka), Cały piękny wiek XX(tryptyk na pożeganie XXwieku), Ibisowym kluczem, Bermudzki tryptyk dla M., World Trade Center 11.09.2001, jak dobrze, w odpowiedzi, Piosenka, Do kogo ten krzyk, Płyną okręty do Itaki, Pomiędzy gwiazdami, lekcja geografii, incognito wspomnienie pośmiertne, Dzielnica śródziemnomorska, Porwanie Europy, Z listów do Anny Kamienskiej - Do wieczności, ci koczujący apatrydzi, Petersburska sonata, Pora, Grünes Gewölbe, Rapsodia Krymska, Przypadek, Sen we śnie, pole saren, Anioły nad Mławą( sześćdziesiąty siódmy), Rapsodia Kiełpińska, Fragmenty z nienapisanego memuaru Juliusza S., Wieczorny przystanek w Mikołowie, Wydarte kartki, nie szukaliśmy siebie nigdy, nie pojechaliśmy w takie miejsca, Elegia na odejście Josifa Brodskiego, Z wierszy nie doręczonych i nie wysłanych, wrażenie, Krems pod Złotym Aniołem, W stronę Beethovena, Nie słyszeć, Rozdźwięk, nazwać po imieniu (wariacje na temat nienapisanej X symfonii Ludwiga van Beethovena ), MozartKugeln, Wpisy do ksiąg wieczystych, Noc Kawafisa, Chopin w dymku czyli komiksowy tryptyk dla Artura, Chopin gra Beethovena ,Beethoven Schumanna, sędziowie,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register