26 march 2011

dalekomorski

"Kobiety perfumują papier listowy, aby posłać kochankowi coś ze swej nagości."  
Aleksander Zelwerowicz.


-Barcelona wiosną jest piękna.

Tak chciałbym abyś tu była.-

Piszesz z kolejnego portu
jakby nic się nie zmienilo.
Może masz rację. Byłeś już dokoła świata
dwa razy odkąd cię widziałam ostatnio.

Tęsknisz, bo na morzu tak trzeba.
-Ciągle pamiętam twoje sukienki.-
Dzwonisz, gdy doskwiera ci melancholia.
Choć wiesz, że nigdy nie pomogę ci zakotwiczyć.
Z zasady. Renegatem dużo trudniej
być we dwoje. A ja też wciąż gnam przed siebie

Chcesz myśleć, że moje łóżko nadal jest puste.
Spytasz o niego. Skłamię, że to oficjalne.
Cisza uzupełnia puste miejsca w twoich listach,
kiedy on nie mówi -Skarbie wygładasz wspaniale.-
Obojemy chcemy uwierzyć w to co napisane.


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 3 | rating: 0/0 | report | add to favorite

Comments:

JoT Eff,  

Za każdym razem kiedy Cię czytam szokujesz mnie Nesco zbieżnością miejsc, sytuacji i odczuwania. Ja bym mogła napisać taki wiersz. Zgadnij dlaczego. Ktoś nam chyba podobne życiorysy napisał, a przynajmniej większość epizodów. Podepnę wiersz do Twojego zaraz, tak uzupełniająco mój komentarz. Bardzo lubię Cię czytać. No i świetny tekst!

report |

Jarosław Trześniewski,  

Nesco -,ujął mnie Twój wiersz.Jedynie Renegat mi trochę zgrzytnął ,bo rzeczywiście trudniej być we dwoje. Renegatami może lepiej? ( bez "jest".) wiersz na plus.

report |

Nesca,  

Ok, popatrzyłam, pokombinowałam i przyznaję rację. Wyrzucam jest, ale zostaje renegatem, nie renegatami, bo tak mi się bardziej podoba. Dzięki za wszystkie sugestie:)

report |other poems: jestdobrze, Mr Smith- odświeżam, o dużych dziewczynkach raz jeszcze- odświeżam, nietakieproste, to nie tak, że nie mam serca, dobrze mi się udaje, forever unwritten -odświeżam, unthinkable - odświeżam, hazard -odświeżam, Alicja przez pół -odświeżam, o sierotce - odświeżam, sleep on the floor, zdecydowałam się wyspać, argumenty - odświeżam, zabawka, Mon - odświeżam, dobre na serce - odświeżam, pan ładny, ja ładna, Chciałam tego schematu, Chodź pokażę Ci moje siniaki, ranking przytulania, o obietnicę, never be your woman, pokarm dla węży, tylko już nie słuchaj, skała, paradoksalnie, węże jakieś, najmniej źle, jakie koszmary lubisz?, You can leave that ring on your finger, nie poddam się łatwo, ---, przestań, to chwilowe, nigdy tak nie mam, nie udawaj zaskoczonego, może lepiej nie oddzwaniaj, chwilowe, znudzona modliszka, przekonaj mnie, że się mylę, onsonly, daddy isues cd., not only on paper, Żadnych imion, wtorek, And I ain't sorry, bo gdyby tylko, homewrecker's lullaby, po którym razie mam spytać o imię?, nazywam ich datami zamiast imion, gubię się z porządnymi, zdjęcia z wakacji, new ink, new lust, i nagle dzwony dzwonią, Dosłownie Twoja dziwką, dla nich wszystkich, Marry him, mężczyźni też mogą być na raz, one down, takie kobiety jak ja nie czekają, zostań dam Ci majtki, there's always a first, świadomość - odświeżam, niewyspana Nesca, Let it burn, cała jestem pogryziona, ***, To ja jestem Annie Hall - odświeżam, bordo, zapach Amaretto, sugar rush, Postaram się, tak, nie, prawdopodobnie, sprawdzam, Tym razem nie zepsuję, niealfabetyczni, we could have, Gdybam, Boleśnie szczera Nesca, Chociaż czasami, dobrze jest, wiesz?, w kolorze nude, Jeden z lepszych wyborów, nie wyspałam się, dawno mnie nie było, niby nowe, korale ciszy, Rowera Błażeja, co nowego?, tik tak, Ból fantomowy, falling, let it be, karmazynowo, ***, ja się pytam: za co?, bad boys fuck right, ale o co chodzi?, odcień czerni, next time, damn, umieranie to też tylko konwenans, ***, Na Andrzeja pannom nadzieja..., karma- odświeżam, Opowiadałam Ci już - odświeżam, doliny - odświeżam, wystarczy, nie wszystko złoto i inne, daddy issues, mieliśmy stąd wyjść, być może Cię to obchodzi, motyw, z babskiego wieczoru, o uwieszaniu, I never thought that, czytaj nie pytaj, z pozdrowieniami, ***, bez tytułu, talking weddings, starałam się niebanalnie o umieraniu, kastrat, No mrs Smith, Rozmemłana Nesca, samiec alfa, zabawna anegdotka, nieostrożnie, bliźniak, :), Co się stało z Nescą?, z zaskoczenia, koronki w kajdankach, dawno nie było o lęku, czekoladowy książę- odświeżam, nieprzyzwoicie, de ja vu, game changer, is a bitch, na życiowo, I'm no good, ***, ***, mini mini, pozdrów ode mnie Królową- odświeżam, dlaczego tak?, po wakacjach- odświeżam, Nurtujesz mnie, zadzwoń proszę, make me wonder,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register